Aktualności halo! Rybnik

W punkcie halo!Rybnik można zamawiać tabliczki adresowe na swoją posesję. Tabliczki zaprojektowane w ramach Systemu Informacji Miejskiej, dostępne są w trzech wymiarach.

Małgorzata Płoszaj zaprasza na sentymentalny spacer, w trakcie którego opowie losy dwunastu „Pięknych i młodych”, którzy we wrzesniu 1921 r. przyszli na urodziny swej kuzynki oraz koleżanki. Prawie wszyscy byli ściśle związani z Rybnikiem i prawie wszystkim udało się przeżyć II wojnę światową z dala od Europy.

Na trasie spaceru znajdzie się Plac Wolności, ulica Zamkowa, Sobieskiego, cmentarz przy ulicy Rudzkiej oraz kilka innych.

Zbiórka przed Halo! Rybnik o godz.15.00, 19 września 2021.

25 września o godz. 14.00 odbędzie się Social Language Meeting, czyli spotkanie dla osób zainteresowanych niezobowiązującymi rozmowami w obcych językach. Odbywa się w co drugą sobotę w halo! Rybnik.

Mamy nadzieję, że jesteście nadal zainteresowani rozmowami w obcych językach. A może chcielibyście spotkać obcokrajowców mieszkających w naszej okolicy?
25 września o godz. 16:00 Kamila Krawczyk wraz z zespołem zaprezentuje swój nowy materiał. Koncert będzie miał formę kameralną i potrwa około 60 minut. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.
 
Kamila Krawczyk, 17 letnia wokalistka z Rybnika, która okazała się eksplodującym talentem, a także obserwatorką codziennego życia nastolatków, pochłoniętą miłością i pasją do muzyki. Tworzy piosenki w klimatach pop, RnB, Indie inspirowane mnogością emocji, które dostarcza jej życie. W każdej z tworzonych przez nią piosenek przeplatają się historie z życia współczesnych nastolatków.
26 września o godz. 15.00 zapraszamy na kolejną edycję spotkań przy grach planszowych. Nie zabraknie gier stolikowych, karcianych, bitewnych czy tych z cyklu "gdzie pomyśleć nie zaszkodzi". Masz swoją ulubioną grę? Koniecznie ją zabierz i zagraj z innymi!
 
Spotkanie otwarte - zabierz kolegę, dziewczynę, sąsiada i wpadnij do nas! Gwarancja dobrej zabawy i miłej atmosfery w pakiecie!
30 września halo! Rybnik zaprasza seniorów:
 

- warsztaty: 10.00 - 12.00 (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia)

- konsultacje indywidualne: godz. 12.00 - 14.00 

3 października o godz. 16.00 zapraszamy na wernisaż prac rybnickiej fotografki - Anny Rzeszowskiej.

Motywem przewodnim jej zdjęć są psy, koty czasami konie. Ostatnimi czasy również krajobrazy. Jak mówi, w swoich pracach stara się uchwycić autentyczność czworonogów w ich naturalnym otoczeniu. Dlatego praktycznie wszystkie sesje wykonuje w plenerach.
 
Spotkanie z Anią będzie połączone z miniwarsztatami. Fotografka podzieli się wiedzą, jak najlepiej uchwycić właściwy moment, jak szukać odpowiednich miejsc w plenerze, jakich ustawień użyć, aby wykonać ostre zdjęcie psa w ruchu. Opowie również o swoich początkach z fotografią, pierwszych krokach w portretowaniu psów. Z pewnością odpowie też na inne fotograficzne pytania.
9 października o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie miłośników numizmatów. Cykl ten skierowany jest do wielbicieli monet, banknotów i innych znaków pieniężnych. Wydarzenie towarzyszy jarmarkowi staroci, odbywającemu się w drugą sobotę miesiąca na rybnickim deptaku.
9 października o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z członkami rybnickiego zespołu Tester Gier, zarówno w formule online, jak i "na żywo" w halo! Rybnik.
 
Tester Gier to jedna z nielicznych kapel crossoverowych w Polsce, która postawiła na teksty w rodzimym języku. Mają na swoim koncie koncerty z takim zespołami jak: Sucidal Tendencies, Sepultura, DRI, Agnostic Front i wiele innych. Zagrali setki koncertów w Polsce, jak i poza granicami kraju. "Wielkie Kontrakty Duże Wytwórnie" to piąty album w dorobku zespołu. Grupa ma na swoim koncie również kilka kompilacji - jedną z nich jest wydany w 2020 roku split "Blood For Blood".
 

17 października o godz. 15.00 Jacek Kamiński zaprasi na comiesięczny spacer z przewodnikiem. Tematem spotkania będą "Sukcesy i porażki ochrony rybnickich zabytków".

Kiedy narodziła się idea ochrony zabytków i kiedy dotarła na nasz teren? Jakie są prawne aspekty działań zachowujących spuściznę naszych przodków? Co się udało, a co straciliśmy? Czy obiekt odtworzony posiada wartość zabytkową? Jakie są najpilniejsze wyzwania na przyszłość?

3 października o godz. 13.00 Anna Prudel przeczyta dzieciom swoje książeczki z serii "Bajeczki z Morałem". Zapraszamy dzieci w wieku 3-7 lat wraz z rodzicami. Nie zabraknie konkursów, zagadek dla dzieci oraz możliwości zakupienia książeczek i wzięcia autografu.

16 października o godz. 17.00 w halo! Rybnik pojawi się Joanna Suwała - fundatorka i prezes Śląskiej Fundacji "Życie dla Jeży", by opowiedzieć o prowadzonej przez siebie działalności.
 
Śląska Fundacja "Życie dla Jeży" powstała w celu prowadzenia działań na rzecz ratowania jeży, ochrony środowiska naturalnego oraz finansowania Ośrodka Rehabilitacji Jeży w Stanowicach.
Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij