{messages}

Archiwum: marzec 2023

NIEDZIELA, 5 MARCA, godz. 17:00
 
Halo! Rybnik zaprasza na koncert ukraińskiego zespołu Żadan i Psy (ukr. "Жадан і Собаки", ang. "Zhadan and The Dogs").
To ukraińska grupa rockowa, wykonująca muzykę ska, powstała w Charkowie w 2000 jako "Собаки в космосі" ("Sobaky w Kosmosi" – "Psy w kosmosie").
Od 2008 głównym wokalistą grupy jest ukraiński znany prozaik i poeta Serhij Żadan.
Zespół koncertuje na terenie Ukrainy i w krajach sąsiednich (m.in. w Polsce, Niemczech, Czechach i Austrii).
Widzimy się w halo! Rybnik o 17.00 w niedzielę 5 marca!
7 MARCA 16:00 – 12 MARCA 18:00
 
I FINEness Art Festival, czyli Międzynarodowy Festiwal Sztuki Kobiecej odbędzie się w terminie 7-12 marca w Rybniku! Dzięki niesamowitej Aneta Gajos Artist gośćmi będą artyści nie tylko z Polski, ale i m.in. ze Słowacji, Macedonii oraz Malty. Zapowiadają się niezwykle inspirujące spotkania. Festiwal jest bezpłatny, wymagana jednak jest rejestracja na stronie: https://finenessfestival.art/.
Tutaj można zapisać się na konkretny warsztat: https://finenessfestival.art/index.php/warsztaty/....
Halo! Rybnik również znalazło się na mapie Festiwalu!! W planie spacer z Małgorzatą Płoszaj oraz warsztaty.
 
08.03 ŚRODA
Punkt Informacji Miejskiej Halo! Rybnik:
11.00 - 15.00 projekcja filmów instruktażowych z procesu malowania gości specjalnych: Asuman Ongun Dogan (Kanada/Turcja), Isabel Alosete (Hiszpania), Mahsa Mehdizadeh (Iran), Megha Kapoor (Indie), Christa Friedl (Austria)
12.00 - 13.00 Coffee Painting, czyli malowanie kawą.
 
09.03 CZWARTEK
Punkt Informacji Miejskiej Halo! Rybnik:
13.30 - 15.30 Pokaz eco printingu (Anna Ludwicka)
16.00 - 17.00 Coffee Painting, czyli malowanie kawą
17.00 - 19.00 Warsztaty urban sketchingu (Krzysztof Ludwin)- warsztaty płatne.
PONIEDZIAŁEK, 6 MARCA, godz. 15:00
 
Partnerzy inicjatywy Rybnik dla biznesu, eksperci z US Rybnik i ZUS Rybnik omówią bardzo ważne e-usługi dla przedsiębiorców. Każdy, kto prowadzi firmę lub planuje jej założenie może oszczędzać czas załatwiając sprawy urzędowe online. Co i jak załatwić zdalnie, a kiedy należy odwiedzić urząd - o tym będziemy rozmawiać już 6 marca 2023r. Tematy, które zostaną omówione:
udogodnienia dla płatnika w kontakcie z ZUS,
- kontakt przez PUE, e-wizyty,
- jak złożyć PUE i sprawnie się w nim poruszać,
- jakie dokumenty składa płatnik i jak często,
- kiedy wizyta osobista w ZUS jest konieczna,
- dokumenty, usługi w US online,
- e-firma w US,
- płatności online,
- zwroty podatków
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc przez wysłanie @ na adres: inwestor@um.rybnik.pl (zasady przetwarzania danych osobowych: https://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=349 )
PONIEDZIAŁKI, 6 i 13 MARCA, godz. 11:30
 
Spotkanie oddechowo-relaksacyjne skierowane do starszych osób.
Pierwsze spotkanie może być zaskakujące dla wielu, ale warto spróbować.
Grupa stopniowo się powiększa. Zajęcia będą odbywały się 2 razy w miesiącu. Będzie to czas pracy z najgłębszą formą wydechu. Ćwiczenia przepony i toru przeponowo-brzusznego. Prosta gimnastyka dla każdego.
Proponowane ćwiczenia opierają się na pracy z wyobraźnią i korzystają z różnych gadżetów dostępnych dla każdego.
Regularny śmiech dotlenia organizm, usuwa toksyny, wyzwala hormony szczęścia, czyli endorfiny i wzmacnia odporność.
Prowadzenie: Lidia Białecka (halo! Rybnik, trener śmiechu i kompetencji miękkich).
MIEJSCE:
Teatr Ziemi Rybnickiej
06.03.2023
godz. 11.30-13.00.
Teatr Ziemi Rybnickiej
13.03.2023
godz. 11.30-13.00.
Wstęp wolny.
Obowiązują zapisy: halorybnik@gmail.com
Szczegóły: tel. 32 43 92 200
PONIEDZIAŁEK, 27 MARCA, godz. 16:30
 
Na cykl „POGADAJmy o historii...” składają się spotkania w formie dyskusji z uczestnikami i zaproszonymi gośćmi dla których historia to pasja, zawód, albo po prostu hobby.
Prowadzący Rafał Lodziński przybliżać będzie zagadnienia zarówno odległej historii, jak i tej najnowszej. Chcemy wspólnie poznawać i dyskutować o istotnych wydarzeniach i procesach historycznych wpływających na kształt dziejów naszego świata, szerzyć wiedzę i kształtować świadomość historyczną.
Spotkania adresujemy do wszystkich osób zainteresowanych historią.
Wracamy w naszych pogawędkach do Ameryki Północnej!
Dowiemy się czym różni sie tipi od wigwamu, porozmawiamy o plemieniu Dakotów. Poczujemy na twarzy gorące powietrze i wiatr wiejący nad Wielkimi Równinami.
W tej wędrówce poprowadzi nas Barbara Pomykoł, rybniczanka będąca z wykształcenia historyczką. Przez kilkanaście lat pracowała w szkole.
Jest wielbicielką historii i życia rdzennych mieszkańców Ameryki, ze szczególnym uwzględnieniem Indian Wielkich Równin.
Zapraszamy 27 marca do halo! Rybnik o godzinie 16.30.

NIEDZIELA, 26 MARCA, godz. 15:00

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję spotkań przy grach planszowych.
Nie zabraknie gier stolikowych, karcianych, bitewnych czy tych z cyklu "gdzie pomyśleć nie zaszkodzi".
Masz swoją ulubioną grę? Koniecznie ją zabierz i zagraj z innymi!
Spotkanie otwarte - zabierz kolegę, dziewczynę, sąsiada i wpadnij do nas!
Gwarancja dobrej zabawy i miłej atmosfery w pakiecie!
Rozpoczynamy o godz. 15.00.

PIĄTEK, 24 MARCA, godz. 17:00

O twórcach:
Osiemdziesięciosześcioletni Karol Kargul, były płetwonurek, żeglarz, instruktor i ratownik motorowodny oraz pedagog, dużo czasu i serca poświęcił osobom z niepełnosprawnościami.
Jedną z jego pasji jest kontakt z przyrodą w ogródku działkowym. Karola od paru lat pochłonęły przeróżne witraże - większe i mniejsze. Jest samoukiem, nie czerpie pomysłów z przekazów internetowych itp. Będąc wolontariuszem w Warsztatach Terapii Zajęciowej kierowanych przez Panią Agatę Marszałek, zetknął się z panią Dobrawą Dublewską, która zajmowała się między innymi witrażami. Tak powstała jego pasja. Drogą eksperymentów oraz poszukiwań Karol Kargul stworzył własny styl.
--------
Żona Ilona Kargul, emerytowana nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, założycielka Śląskiego Centrum Muzycznego Muzyka i Ruch w Rybniku. Ilona Jest znana z takich projektów jak: Rybnicki Festiwal Młodych Talentów im. Ireneusza Jeszki, Biesiady dla mieszkańców miasta Rybnika / Wiedeńska, Karnawałowa, Śląska, Kowbojska/,Międzynarodowa Rybnicka Jesień Chóralna im. Henryka Mikołaja Góreckiego, Międzynarodowy Silesia Gospel Festival im. Norberta Blachy. Czynnie uczestniczy w muzycznym życiu miasta Rybnika. Amatorsko zajmuje się: włóczkami, haftami i trochę malarstwem.
-----
Prezentujemy pasje i zainteresowania ILONY I KAROLA KARGUL. Zapraszamy na wystawę oraz wernisaż 24 marca 2023 roku /piątek/ o godzinie17:00.
HALO RYBNIK ul. Sobieskiego 20, 44-200 Rybnik.

CZWARTEK, 23 MARCA, godz. 16:00

Młody działocz z Gōrnego Ślōnska spod Ôpola Jan Sotor poôsprowio nōm ô działaniach modych ludzi i ich tōżamości .
Całość pokludzōm człōnkowei DURŚ .

SOBOTA 18 MARCA, NIEDZIELA 19 MARCA, godz. 10:00

Zapraszamy na konsultacje z pracownikami lokalnych aptek. Na spotkaniach dowiedzą się Państwo na czym polega przegląd lekowy i dlaczego warto skorzystać z tej usługi.

Przegląd lekowy jest dedykowany osobom, które przyjmują na stałe 5 i więcej lekarstw.
W nadchodzącej perspektywie usługa ta ma szansę zaistnieć w Polsce jako świadczenie w ramach NFZ. Spotkanie przeprowadzą farmaceuci mieszkający/pracujący w Rybniku, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz studiami podyplomowymi w zakresie opieki farmaceutycznej nad osobami starszymi.
Przegląd lekowy to usługa skierowana przede wszystkim do: osób przyjmujących stale więcej niż 5 leków, szczególnie seniorów. Uważa się, iż u takich osób powinno się wykonać przegląd stosowanych leków ( w tym również ziół, witamin, suplementów) raz w roku oraz po każdym wypisie ze szpitala.
Celem przeglądu jest zapewnienie możliwie bezpiecznej i skutecznej farmakoterapii, zapobieganie przypadkowym powieleniom leków, wsparcie w prawidłowym przyjmowaniu leków (np. leków w inhalatorach), zapobieganie lub łagodzenie dolegliwości wynikających z działań niepożądanych stosowanych leków.
Przegląd lekowy uwzględnia także takie problemy jak dzielenie tabletek, problemy z połykaniem tabletek, właściwą porą i sposobem przyjęcia leku.

ŚRODA, 15 MARCA, godz. 16:00

WIA –73 Środa z Wytrychem. Literki vs Futhark
Zapraszamy 15 marca do halo! Rybnik, gdzie na poetycko „Środa z Wytrychem” a tam Literki vs Futhark czyli promocja dwóch tomów poezji Mariana L. Bednarka i Adama Marka w moderacji Marka Grzebyka.
Start o godz. 16:00 do zamknięcia lokalu halo!
Wstęp WOLNY!!!
 
Marian Lech Bednarek – ur. w 1956 w Zgierzu. Poeta, prozaik, malarz, twórca teatru. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego. W 1992 r. założył w Rybniku Teatr Mariana Bednarka, który obecnie działa przy Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Debiutował u Andrzeja Wajdy (zaocznie) spektaklem „Strojenie”w 1993. Autor tomików wierszy: Kawałek życiorysu (1991), Notatki z prowincji (1998), Granice-Graniczki (2004), Kim jestem? (2007), Obrazowiersze (2008), Rozmowa z ptakiem (2014), Widowisko (2018), zbiorów próz Sianoskręt (2012) i Zapiski (2016), Prowincja (wybór wierszy 2021). Publikował m.in. w czasopismach: Twórczość, Czas Kultury, Fraza, Rita Baum, Nowa Okolica Poetów, Topos, PAL, Strony, Format Literacki, Elewator, Wyspa, Miesięcznik Literacki, Okolice”, Radar, Śląsk, PsiVino (Czechy), Helikopter, Format Literacki, Morska Latarnia, Migotania, Wytrych, Wobec, w międzynarodowych antologiach: Przewodnik po zaminowanym Terenie (Wrocław 2016) i wydanej w Bułgarii Akotrsiszljubow (2018). Zrealizował 24 spektakle, 6 performance, 4 happeningi, 3 etiudy, które wystawiał na najważniejszych festiwalach teatru alternatywnego w kraju (Malta, Reminiscencje Teatralne, Łódzkie Spotkania Teatralne, Biesiada Teatralna w Horyńcu), a także na Międzynarodowym Festiwalu Działań Ulicznych La Strada w Kaliszu, Międzynarodowym Festiwalu Wertep w Białowieży, w Teatrze Witkacego w Zakopanem, oraz za granicą, m.in. we Francji i na Ukrainie. Dyrektor Artystyczny Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku (20 edycji). Organizator 23 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki im. Vincenta van Gogha, 5 edycji Prezentacji Poezji Wizualnej. Laureat 16 nagród teatralnych i 15 literackich, m.in. dwukrotnie nagrodzony w konkursie im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi. W 2007 r. otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury oraz Nagrodę Internautów – Człowiek Roku 2012 Rybnik.Com.Pl. Swoje prace plastyczne prezentował na 30 wystawach indywidualnych m.in.: Francja, Austria, Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Rybnik. Redaktor naczelny pisma artystycznego „Plama” w latach 1997–2005. Założyciel i lider Przewoźnego Klubu Literackiego w Rybniku, członek Wolnej Inicjatywy Artystycznej „Wytrych” oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka w Czernicy koło Rybnika.
Adam Marek – urodzony w 1969 r. mieszka i tworzy w Rybniku. Poza pisaniem wierszy próbuje sił również z prozą. Swoje prace publikował w miesięczniku kulturalno-społecznym „Zalew Kultury”, miesięczniku społeczno-kulturalnym „WOBEC”, „Tygodniku Rybnickim”, kwartalniku „WYTRYCH”. Jego wiersze niejednokrotnie były prezentowane w Poczcie Poetyckie Radia Katowice. Współzałożyciel Wolnej Inicjatywy Artystycznej – Wytrych jest jednym z redaktorów wydawanego przez WIA miesięcznika o tej samej nazwie. Członek Przewoźnego Klubu Literackiego działającego pod kierownictwem Mariana Lecha Bednarka. Bierze czynny udział w spotkaniach z Maciejem Szczawińskim w Pszczynie. Współpracuje z wieloma twórcami takimi jak: Leszek Kostuj czy Beata Woźniak. Jest autorem czterech tomów poezji – Ptasia Korona (2017), Stan Posiadania (2018), Myszowisko czyli [nie]proste wiersze pozornie o [ni]czym (2019), Ogród Eowyn (2020) – wydanych przez Oficynę Wydawniczą FONT w serii wydawniczej Grupy Literycznej NA KRECHĘ pod redakcją Łucji Dudzińskiej. Jego wiersze tłumaczone były na język angielski, bułgarski, ukraiński. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (SPP).
Marek Grzebyk – gdyby miejsce urodzenia w większym stopniu determinowało dalsze losy człowieka, zapewne zostałby hutnikiem. Z okien domu, w którym przyszedł na świat, można bowiem do nieistniejącej już Huty Kościuszko dorzucić kamieniem. Ale bliskość owego obiektu i tak swój wpływ wywarła. Nabrał bowiem nawyku mazania palcem po szybach babcinego okna. Konkretnie w pokrywającym je przepięknym szarym kurzu, made in Huta. Nawyk ów doprowadził go w końcu do zawodu plastyka. Czasami sięga również po aparat fotograficzny. Kilka lat temu powołał do życia Luźną Federację Artystyczną (LuFA), czyli grupę łączącą na równych warunkach w swoich twórczych przedsięwzięciach artystów profesjonalnych, amatorów i artystów niepełnosprawnych. Efektem tych działań było kilkanaście wystaw i prezentacji. Wystawiał swoje prace (indywidualnie i zbiorowo) w Wodzisławiu Śląskim, Rybniku, Katowicach, Częstochowie, Zabrzu, Ostravie, Kędzierzynie-Koźlu, Kole, Gliwicach, Cieszynie, Chorzowie.

NIEDZIELA, 12 MARCA, godz. 10:00

Przed nami pierwszy w tym roku spacer z Małgorzatą Płoszaj. Zbliża się Święto Kobiet, więc temat właściwy!
Zaczynamy przed halo! Rybnik, gdzie zostanie przypomniana postać Marii Ogon, następnie pójdziemy na Rynek, by posłuchać historii Olgi Priester. Stamtąd pójdziemy pod Urząd Miasta, by usłyszeć opowieści o Eufrozynie Weber - żonie burmistrza Rybnika.
Pod sądem zostanie przypomniana niezwykła historia chwałowickiej gangsterki "Pięknej Zośki". Ostatni przystanek będzie w okolicach klasztoru Urszulanek, w którym po wojnie pracowała rzeźbiarka Jadwiga Barthel de Weydenthal.
Zapraszamy serdecznie 12 marca na ulicę Jana III Sobieskiego 20 o godzinie 10.00.

SOBOTA, 11 MARCA, godz. 09:00

Cykl ten skierowany jest do wielbicieli monet, banknotów i innych znaków pieniężnych.
Wydarzenie towarzyszy jarmarkowi staroci, odbywającemu się w drugą sobotę miesiąca na rybnickim deptaku.
Spotkanie będzie okazją do wymiany i katalogowania monet oraz do dyskusji na temat ich pochodzenia, kręgu ich użytkowników, czy też określenia dodatkowych funkcji poszczególnych egzemplarzy.

SOBOTA, 11 MARCA, godz. 14:00

Social Language Meeting to spotkanie dla osób zainteresowanych niezobowiązującymi rozmowami w obcych językach.
Odbywa się w co drugą sobotę w halo! Rybnik.
Mamy nadzieję, że jesteście nadal zainteresowani rozmowami w obcych językach. A może chcielibyście spotkać obcokrajowców mieszkających w naszej okolicy?
To spotkanie jest dla Was.

SOBOTA, 25 MARCA, godz. 16:00
 
"W zamierzchłych czasach, zwanych Erą Mroku, nie istniało nic.
Nie istniał nieboskłon, czy grunt pod stopą.
Istniał tylko mrok.
A bezmiar pustki był nieskończony.
Po niezliczonych eonach, znikąd pojawił się nikły płomień, z którego
nieświadoma natury swojego stworzenia wyłoniła się postać..."
 
A potem w halo! Rybnik nastanie mrok, zgiełk, strach i otępienie!
A może rozmowa, muzyka, dyskusja...? Kto wie...
Sami jeszcze nie wiemy do czego dojdzie w trakcie otwartego wywiadu z metalową hordą "HEREZJA"!
 
HEREZJA, wcześniej grająca jako Hawk to wywodzący się z południowej Polski zespół grający muzykę z gatunku Melodic Black Metal z elementami Death Metalu, mocno zanurzony w odmętach mroku i chaosu. Band powstał w odpowiedzi na pragnienie wyrażania emocji, wolności formy.
Wspólna wizja artystyczna zrzeszyła
piątkę ludzi wcześniej sobie obcych, które zajmowały się odmiennymi gatunkami muzyki.
Pogadamy z chłopakami o ich teraźniejszości i planach na przyszłość.
O płycie, koncertach i kasie!
Wraz z zespołem zapraszamy Was do halo! Rybnik 25 marca o godzinie 16.00
Coś z niczego: prezentowe zajączki i kartki świąteczne

SOBOTA, 18 MARCA, GODZ. 12.00

Warsztaty z tworzenia zajączków i kartek poprowadzi Czesława Brańska, która jak sama mówi, lubi tworzyć rzeczy z produktów, jakie znajduje w przysłowiowej szufladzie.
 
Z czasem, gdy ubywało obowiązków rodzinnych, tworzenie przeróżnej sztuki użytkowej stało się pasją twórczyni strony facebookowej "Roszady z Szuflady".
 
Celem warsztatów jest propagowanie recyklingu- nie wyrzucaj, wykorzystaj.
WTOREK, 28 MARCA, godz. 15.00
 
Chcesz dowiedzieć się jak zwiększyć sprzedaż konkurując nie tylko ceną? Zapraszamy do udziału w spotkaniu pn. "Pozafinansowe czynniki wpływające na sprzedaż".
W trakcie spotkania dowiesz się m.in.:
- jak wybrać klienta docelowego
- z jakich narzędzi marketingowych warto skorzystać w celu maksymalizacji efektów działań w sieci
- jak na branding firmy wpływa pracownik/właściciel
Spotkanie poprowadzi Beata Zelent-Bieniek absolwentka studiów PR- skuteczna komunikacja w praktyce. Trener i doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku z wieloletnim doświadczeniem w zakresie opracowywania biznesplanów oraz strategii promocyjnych nowych przedsiębiorstw.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc przez wysłanie @ na adres: inwestor@um.rybnik.pl (zasady przetwarzania danych osobowych - https://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=349 ) 
Spotkanie autorskie z Renatą Kolarczyk. Premiera książki "Moje zwykłe-niezwykłe życie"

PIĄTEK, 31 MARCA, GODZ. 17.00

Premiera książki "Moje zwykłe-niezwykłe życie".
 
Kilka słów od Autorki: "Nazywam się Renata Kolarczyk, pracuję zawodowo, a w wolnych chwilach piszę wiersze oraz książki. Niedawno gościłam w halo Rybnik i opowiadałam o życiu i czasach PRL. Można też było później posłuchać mojego wywiadu o tamtych fajnych latach w radio 90. Wtedy moja ostatnia książka nie była jeszcze ukończona, ale już jest, w związku z tym, chciałam serdecznie zaprosić na jej premierę do halo! Rybnik, które objęło moją książkę patronatem medialnym, za co bardzo dziękuję. Opisuję w niej nie tylko to jak żyło się w PRL, ale też tak ważny dzisiaj problem z chorobami nerwicy i depresji, który ciągle jest tematem wstydliwym. Znajdziecie w niej również osobiste, przykre doświadczenia mojej rodziny, przez które wszyscy ucierpieliśmy. Trzeba jednak żyć dalej i szukać sposobów, by problemy tego życia nas nie zdominowały. Dla mnie takim sposobem okazało się właśnie pisanie, które uspokaja i pozwala choć na chwilę oderwać myśli. Będzie mi bardzo miło jeśli znajdziecie czas na spotkanie ze mną, na które zawsze starannie się przygotowuję. Skoro PRL, to może domowy chlebek, ogóreczek i smalczyk? Myślę, że do kawki też coś się znajdzie."
 
Będzie o PRL-u, będzie o rodzinie i relacjach. Zapraszamy!!

ŚRODA, 12 KWIETNIA, godz. 16:00

WIA –74 Środa z Wytrychem
Zapraszamy 12 kwietnia do halo! Rybnik, gdzie na poetycko Środa z Wytrychem.
Start o godz. 16:00 do zamknięcia lokalu halo! Koniecznie przyjdź z wierszem (będziemy wdzięczni jak teksty byłyby w formie drukowanej w 2 egzemplarzach).
Zapraszamy także artystów sztuk wszelakich.
Później tradycyjnie idziemy w miasto (opcja zależna od okoliczności).

1 KWIETNIA, godz. 14.00

Social Language Meeting to spotkanie dla osób zainteresowanych niezobowiązującymi rozmowami w obcych językach.
Odbywa się w co drugą sobotę w halo! Rybnik.
Mamy nadzieję, że jesteście nadal zainteresowani rozmowami w obcych językach. A może chcielibyście spotkać obcokrajowców mieszkających w naszej okolicy?
To spotkanie jest dla Was.

 

1 KWIETNIA, godz. 9.00

Cykl ten skierowany jest do wielbicieli monet, banknotów i innych znaków pieniężnych.
Wydarzenie towarzyszy jarmarkowi staroci, odbywającemu się w drugą sobotę miesiąca na rybnickim deptaku.
Spotkanie będzie okazją do wymiany i katalogowania monet oraz do dyskusji na temat ich pochodzenia, kręgu ich użytkowników, czy też określenia dodatkowych funkcji poszczególnych egzemplarzy.

3  I 17 KWIETNIA, godzina 11:30

Spotkanie oddechowo-relaksacyjne skierowane do starszych osób.
Pierwsze spotkanie może być zaskakujące dla wielu, ale warto spróbować.
Grupa stopniowo się powiększa. Zajęcia będą odbywały się 2 razy w miesiącu. Będzie to czas pracy z najgłębszą formą wydechu. Ćwiczenia przepony i toru przeponowo-brzusznego. Prosta gimnastyka dla każdego.
Proponowane ćwiczenia opierają się na pracy z wyobraźnią i korzystają z różnych gadżetów dostępnych dla każdego.
Regularny śmiech dotlenia organizm, usuwa toksyny, wyzwala hormony szczęścia, czyli endorfiny i wzmacnia odporność.
Prowadzenie: Lidia Białecka (halo! Rybnik, trener śmiechu i kompetencji miękkich).
MIEJSCE:
Teatr Ziemi Rybnickiej
03.04.2023
godz. 11.30-13.00.
Teatr Ziemi Rybnickiej
17.04.2023
godz. 11.30-13.00.
Wstęp wolny.
Obowiązują zapisy: halorybnik@gmail.com
Szczegóły: tel. 32 43 92 200

NIEDZIELA 2 i 16 kwietnia, godz. 14:00
 
Grupa Hobby RATS - grupa nieformalna, wychodzącą spod skrzydeł Strefy Aktywnej Młodzieży, której celem jest poprawienie jakości spędzanego wolnego czasu.
Piszą o sobie tak: "5 przyjaciół szukająca lepszego świata w pasji, dla nas ma ona znaczenie i jest dużą częścią naszego życia. Jesteśmy licealistami z Rybnickich szkół (...)"
Zajęcia będą głównie dla początkującej, jak i obeznanej w temacie młodzieży (ale nie wykluczamy starszych lub młodszych). Wykonamy małe maskotki na szydełku oraz pokażemy jak odczytywać wzory robótek.
Obowiązują zapisy: halorybnik@gmail.com