"Opowieść Wigilijna" - Teatr Lalek Marka Żyły
Marcin Zbigniew Wojciech Stand-up!
7.Śląski Festiwal Operetki - Operetkowa Lista Przebojów
Gwara śląska na wesoło
Gala Jubileuszowa z okazji XX-lecia Studia Tańca VIVERO
 "Weltmajstry" - spektakl Teatru Korez
Ray Wilson 2024 - #Change20 tour
 "Drach" Spektakl wg powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Roberta Talarczyka | POŻEGNANIE Z TYTUŁEM

Archiwum: grudzień 2021

Na tragikomiczną sesję terapeutyczną zapraszają 28.01.2022 o godz. 17.30 i 20.00.: Magdalena Boczarska, Olga Bołądź/Hanna Konarowska, Janusz Chabior, Łukasz Simlat oraz reżyser: Krzysztof Czeczot i autor sztuki Cezary Harasimowicz. "POZYTYWNI" to kultowy już spektakl grany przy nadkompletach publiczności nie tylko na deskach warszawskiego Teatru IMKA, ale i w całej Polsce. Będzie śmiesznie, będzie wzruszająco... Rzecz rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym. EWA jest wybitną psychoterapeutką. Piękna, bogata, ciesząca się uznaniem, ma szczęśliwą rodzinę, udane życie i wydaje się, że wszystko jest piękne i idealne. Poznajemy jej pacjentów: MICHAŁA - geja, rolnika spod Mławy; ANNĘ - arystokratkę, która odkrywa swoje - bynajmniej niearystokratyczne! - korzenie oraz JANA, męża i ojca dwójki dzieci, który od dawna czuje się kobietą. Jaki będzie rezultat serii spotkań terapeutycznych? Niech pozostanie tajemnicą. Organizator: Agencja Artystyczna COPA. Bilety: od 90 zł. KUP BILET na godz. 17.30 | KUP BILET na godz. 20.00

Na okres świąteczny przygotowaliśmy propozycję niezwykłego koncertu Anny Wyszkoni, który oddaje magię świąt Bożego Narodzenia. 28.12.2021 o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła w Rybniku-Zebrzydowicach na koncert Anny Wyszkoni "Kolędy Wielkie". Wstęp bezpłatny wyłącznie za okazaniem wejściówek. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem koncertu zamieszczonym poniżej*.
*Regulamin dystrybucji bezpłatnych wejściówek uprawniających do uczestnictwa w koncercie Anny Wyszkoni „Kolędy wielkie” w dniu 28.12.2021

1. Koncert Anny Wyszkoni „Kolędy Wielkie” jest organizowany ze środków budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika, jako projekt lokalny z dzielnicy Zebrzydowice i dla mieszkańców dzielnicy Zebrzydowice.
2. Podczas koncertu obowiązywać będą aktualne reżimy sanitarne i limity ustanowione rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2021 roku.
3. Uczestnictwo w koncercie będzie się odbywać na podstawie bezpłatnych wejściówek.
4. Dystrybucja bezpłatnych wejściówek rozpocznie się od 21 grudnia 2021 w trzech punktach dystrybucji i potrwa do wykorzystania limitów. Limit wejściówek – 4 sztuki dla jednego odbierającego. Dla osób niezaszczepionych przygotowano 30% wejściówek, dla zaszczepionych 70%.
5. Punkty dystrybucji wejściówek:
- Rada Dzielnicy Zebrzydowice: w dniach 21-22 grudnia w godzinach 17:00-19:00 dyżur dystrybucyjny pełni Pan Krzysztof Jaroch, przewodniczący zarządu dzielnicy Zebrzydowice w Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12) przy ul. Buhla 3.
- Kancelaria Parafialna przy kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej i św.Piusa X w Rybniku-Zebrzydowicach, w godzinach pracy kancelarii.
- Kasa Teatru Ziemi Rybnickiej w godzinach otwarcia kasy biletowej, pn-czw. godz. 12.00 – 18.00
6. Podczas odbioru wejściówek dla zaszczepionych osoba odbierająca jest zobowiązana do okazania certyfikatu szczepień – swojego i każdej osoby dla której odbiera wejściówkę.
7. Osoby niezaszczepione pobierają wejściówki oraz imienne oświadczenia o stanie zdrowia. Oświadczenia należy wypełnić w dniu koncertu i przekazać będą pracownikom obsługi przed wejściem do kościoła, co jest warunkiem uczestnictwa w koncercie.

W 2015 roku ukazał się świąteczny album Anny Wyszkoni pt. „Kolędy Wielkie”, na którym zaprezentowała swoje ulubione polskie kolędy i pastorałki. To właśnie je, Artystka wykona podczas tego koncertu. W świątecznym programie artystki, znajdzie się również kilka nastrojowych utworów z jej autorskiego repertuaru m.in. „Wiem, że jesteś tam”, „W całość ułożysz mnie” i „Zapytaj mnie o to kochany". Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej doświadczonych i lubianych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma w swoim dorobku imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt.
W 2021 roku obchodziła jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji przygotowała szereg wydarzeń, z których najważniejszym było wydanie albumu z największymi przebojami pt. „Nieznośna lekkość hitu”. Można na nim usłyszeć zarówno najbardziej znane piosenki Ani, jak i premierowe utwory, między innymi nową wersję kultowej „Agnieszki”, nagraną w duecie z popularnym polskim raperem Januszem Walczukiem.

19.01.2022, godz.18.00. Opera & Balet w Kinie. Richard Strauss „Elektra” – spektakl operowy z okazji 100-lecia istnienia Salzburger Festspiele. Rolę Elektry tuż po prapremierze okrzyknięto jedną z najbardziej morderczych partii w całym repertuarze operowym. Faktem jest, że mierzą się z nią zazwyczaj soprany dramatyczne, które mają już za sobą wiele potężnych partii, w tym Wagnerowskie. Strauss od swej Elektry wymaga śpiewania na granicy histerii – ma to oddać nieustanny gniew przepełniający duszę córki, która nie może znieść, że jej własna matka, Klitajmestra, wraz z kochankiem zamordowała jej ojca, Agamemnona. Elektra pragnie dokonać zemsty wraz z rodzeństwem: siostrą Chrysotemis i bratem Orestesem, ten jednak uciekł z domu, siostra zaś jest lękliwa. Inscenizację tej opery dla Salzburga przygotował Krzysztof Warlikowski, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów przełomu XX i XXI wieku. Artysta specjalizuje się w nowych odczytaniach greckich mitów. Dyryguje Franz Welser-Möst. Spektakl z polskimi napisami. Bilety: 24 zł, w dniu projekcji 29 zł | KUP BILET

16.01.2022, godz. 17.00, Śląski Festiwal Operetki, edycja piąta jubileuszowa: "Tenorowy zawrót głowy". Wystąpią: Renata Dobosz - mezzosopran, Kamila Goik - sopran oraz "Power of Tenors", w składzie: Dariusz Pietrzykowski, Łukasz Ratajczak, Patrycy Hauke, Piotr Pastuszka, Sylwester Targosz-Szalonek, Tomasz Kostek, Andriy Stetskyy, Roman Chava, Piotr Bracichowicz-Ganchimeg i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Rybnickiej pod dyr. Krzysztofa Dziewięckiego. Dyrektor Festiwalu i kierownictwo artystyczne - Sylwester Targosz-Szalonek. Honorowym Ambasadorem Śląskiego Festiwalu Operetki jest maestro Wiesław Ochman. W programie usłyszymy m.in. utwory: Juliszka z Budapesztu, Alla luce del sole, La strada nel bosco, Delilah, Spenta le stelle, Only You, You Raise me Up, Imagine, Music, We are the Champions, Time to Say Goodbye, Amigos para siempre, Tangolita, Habanera, Nessun dorma. Bilety: 70 zł w przedsprzedaży do 31.12.2021 | 80 zł od 1.01.2022 | KUP BILET

11.02.2022 godz. 20.00, "Znaczek miłości". Doskonała komedia z czasów PRL-u w doborowej obsadzie! Pełen najlepszego humoru spektakl w duchu Stanisława Barei. Do Muzeum Znaczka Pocztowego w niewielkim miasteczku na zachodzie Polski, przyjeżdża nieznany nikomu mężczyzna podający się za przedstawiciela Rady Narodowej. Jego pojawienie się związane jest z wizytą Fidela Castro w Polsce, która miała miejsce w1972 roku. Znakomita zabawa, wyjątkowe role i kryminalny wątek w tle gwarantują niezapomniany wieczór teatralny. Oryginalne rekwizyty z lat 70- tych i kostiumy stylizowane na czasy Gierka dopełniają smaku tego przedstawienia. Znakomita obsada: Joanna KUROWSKA, Dorota CHOTECKA, Martyna KLISZEWSKA, Lesław ŻUREK, Jakub PRZEBINDOWSKI. Czas trwania: ok. 125 minut z przerwą. Bilety: 80 zł balkon i 100 zł parter. KUP BILET

Polecamy
Kino nie tylko dla seniora
Mayday 2
Koncert: "Anna Wyszkoni / Marek Jackowski - Oprócz błękitnego nieba"
 Sylwester w Teatrze! "Nerwica natręctw" - przekomiczny spektakl gramy dwukrotnie tego popołudnia i wieczoru
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
Nowiny
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij