Archiwum: czerwiec 2021

19.06.2021 o godz. 10.00 i 12.30 zapraszamy na widowisko dla dzieci: Tomek i Przyjaciele - Tomek ratuje cyrk. Jest niebieski, uśmiechnięty, bardzo użyteczny i… uwielbiają go wszystkie dzieci. Parowóz Tomek wraz ze swoimi przyjaciółmi Kubą, Gabrysiem i Piotrusiem właśnie po raz pierwszy przyjechali do Polski! Bohaterowie kultowej bajki „Tomek i Przyjaciele” można zobaczyć na żywo, w teatrze, we wspaniałym musicalu dla dzieci - zarówno tych małych jaki i ... dorosłych! Czas trwania 65 min (bez przerw).
Informacja od Organizatora spektaklu: Udostępniamy podkładki na siedzenia, aby zapewnić dobrą widoczność maluchom. Dzieci poniżej 2 lat mają darmowy wstęp: zajmują miejsce na kolanach dorosłego opiekuna. Opiekun dziecka musi posiadać swój bilet oraz mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka. Organizator: Good Walk. Bilety: 50 zł balkon i 80 zł parter | KUP BILET na godz.10.00 | KUP BILET na godz. 12.30 | KUP BILETY na Ticketmaster

Informujemy, że msza św. pogrzebowa ś.p. Mariana Raka odbędzie się w poniedziałek, 7 czerwca o godzinie 9.30 w Bazylice św. Antoniego w Rybniku, ul. Mikołowska 4

Dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarł Marian Rak, artysta malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Autor projektów scenografii, ilustracji, polichromii, fresków w kościołach i w budynkach użyteczności publicznej (np. w Teatrze Ziemi Rybnickiej – fresk nad wejściem na salą widowiskową). Wśród bogatej twórczości artysty warto wymienić „Namiot światłości, czyli dialog człowieka z absolutem” pokazany podczas XXV Rybnickich Dni Literatury w 1994 r. (a następnie w 2004 r. w Pałacu Łazienkowskim) oraz „Prowokację – akcję plastyczną Misterium jaźni”. Scenariusze obu przedsięwzięć są dedykowane Janowi Pawłowi II i znajdują się w zbiorach Watykanu. Założyciel i przez wiele lat przewodzący grupom malarskim związanym z ziemią rybnicko-wodzisławską. Zdobywca wielu czołowych nagród na wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz festiwalach malarstwa współczesnego. Prowadził zajęcia i organizował wystawy, bywał także jurorem ekspozycji i komisarzem plenerów malarskich, a także członkiem oraz przewodniczącym wielu komisji artystycznych. Wszechstronność i bogata działalność artystyczna w kraju i za granicą, osiągnięcia twórcze, oryginalność dzieł malarza, filozoficzny pogląd na świat i istotę ludzką zawarty w dziełach, a także nowatorskie podejście do sposobu nauczania sztuki malarstwa i rysunku, przyczyniły się do ugruntowania autorytetu, jakim cieszy się artysta. Rodzinie i najbliższym składamy z serca płynące wyrazy głębokiego współczucia.

Spektakl przeniesiony na 1.10.2021, godz. 19.00 Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko... Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! "Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał" powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek - już nie młodych, ale jakże młodych. Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale... tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa! Bilety: KUP BILET

Od 3.07 do 1.08.2021 zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od godziny 18.00 na cykl koncertów pod nazwą Rynek Pełen Muzyki. Na scenie zaprezentują się zespoły muzyczne i wykonawcy reprezentujący różne środowiska i gatunki muzyczne, od poezji śpiewanej, przez bluesa, rocka, pop aż po operetkę.
Program koncertów:

ZAPRASZAMY DO TRANSMISJI NA ŻYWO! youtu.be/n665ritpu58

Gala Taneczna Studia Tańca VIVERO podsumowująca sezon artystyczny 2020/2021. Na scenie zaprezentują się wszyscy uczestnicy zajęć Studia Tańca VIVERO – od najmłodszych do najstarszych, od początkujących do najbardziej zaawansowanych i utytułowanych.
Tegoroczna Gala będzie radosnym świętem tancerzy, instruktorów i pracowników TZR – zwieńczeniem najtrudniejszego sezonu artystycznego w historii Vivero i wielka nagrodą dla tych wszystkich, którzy pokonali piętrzące się przeciwności losu, nie zrezygnowali z treningów pomimo trudnych warunków i niepewnej przyszłości i dotrwali do końca sezonu.
Gala odbędzie się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym, oznacza to, że będzie dostępne jedynie 50% miejsc.
Dla tych, którym nie uda się kupić biletów mamy jednak dobrą informację: Cała Gala będzie transmitowana NA ŻYWO na Youtube, na kanale Teatru Ziemi Rybnickiej. 

Kraina Górnej Odry to wyjątkowe miejsce na styku narodowości oraz kultur krajów i regionów połączonych wspólną historią, to obszar położony nad jej dopływami – Rudą i Olzą oraz Pojezierzem Palowickim i Zalewem Rybnickim. Jednak przede wszystkim to miejsce bliskie naturze, które stwarza możliwość uprawiania turystyki aktywnej. W Krainie Górnej Odry znajdą coś dla siebie miłośnicy wypoczynku na wodzie, nad wodą i nie tylko. To kraina, w której różnorodność przyrodnicza i kulturowa ma również swoje odzwierciedlenie w lokalnej kuchni. Imprezy festiwalowe odbywać się będą jednocześnie w kilku miejscach, na szlaku górnej Odry: w Raciborzu, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim, Jastrzębiu Zdroju, Chałupach, Żorach i w Turzy. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Finału - poniżej. Program festiwalu w Rybniku:

Zapraszamy na XIII - zaległą edycję Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Rybnik 2021. W 2020 roku festiwalowy line-up był dopięty na ostatni guzik. Jednak ze względu na powszechne ograniczenia wydane przez Ministerstwo Zdrowia, festiwal został przełożony o rok. Tradycyjnie, festiwalowi jazzu towarzyszyć będzie IV Rybnicki Zalew Dobrego Piwa, czyli festiwal browarów rzemieślniczych i strefa food trucków. Program imprez przedstawia się następująco:

22.06.2021 godz.19.00, zapraszamy na koncert Jazz w Teatrze. Wystąpi KaHoMa Trio z Ostravy. Kahoma Trio (dawniej Jan Kavka Trio) to akustyczne trio fortepianowe. Na repertuar składają się głównie autorskie kompozycje. W 2018 roku ich płyta Past Stories została wybrana przez Czeskie Radio jako druga najlepsza czeska płyta jazzowa. W twórczości Kahoma Trio można usłyszeć wpływy różnych gatunków muzycznych, a także chęć eksperymentów. Bilety: 10 zł | KUP BILET

23 i 30. 07.2021 o godz.19.00. zapraszamy Państwa na wyjątkową premierę tego lata: zapierające dech widowisko, pieczołowicie przygotowywane specjalnie dla kinowych ekranów. RESET - film, który zabierze widzów w ekstremalną wyprawę! Kto musi obejrzeć RESET? Zobacz trailer
* miłośnicy potężnej, nieokiełznanej przyrody i jej trudno dostępnych rejonów
* fani adrenaliny, intensywnych przeżyć i sportu
* kinomani, który uwielbiają podziwiać na dużym ekranie imponujące rozmachem, trudne w realizacji zdjęcia
* wszyscy, którzy po przedłużającym się lockdownie pragną rozległych przestrzeni, dalekich podróży i bliskości z naturą
* ci, którzy zastanawiają się nad podjęciem zmiany w swoim życiu
 Bilety: 18 zł, w dniu seansu: 20 zł | KUP BILET NA 23.07.2021 | KUP BILET NA 30.07.2021

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij