• Witamy na nowej stronie Teatru Ziemi Rybnickiej!
  • 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej
Wystawa

Wernisaż wystawy "Kalejdoskop wyobraźni"GALERIA SZTUKI, GALERIA OBLICZA

Terminy
  • 28.05.2024, godz. 18.00 - 30.06.2024

Wręczenie nagród i otwarcie wystawy nagrodzonych prac w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kalejdoskop wyobraźni” nastąpi 28 maja 2024roku o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Teatru Ziemi Rybnickiej.

 Serdecznie zapraszamy!

Wystawa potrwa do 30.06.2024

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „KALEJDOSKOP WYOBRAŹNI”, organizowanego przez Teatr Ziemi Rybnickiej, z 8 maja 2024 roku.

 

Do udziału w komisji konkursowej zaproszone zostały następujące osoby:

  •     Danuta Świerczek - Frydrychowicz
  •     Paulina Więckowska
  •     Ewa Wojaczek

Na konkurs napłynęło 560 prac z 44 placówek oświatowych i kulturalnych oraz kilkanaście prac indywidualnych.

Komisja dokonała oceny prac w poszczególnych kategoriach wiekowych – zgodnie
z założeniami regulaminu – biorąc pod uwagę oryginalność ujęcia tematu, walory plastyczne
i zastosowane rozwiązania formalne.

Po przeprowadzeniu analizy prac, uwzględniając liczbę prac w danej kategorii wiekowej, przyznano nagrody, wyróżnienia i kwalifikację do wystawy w poszczególnych kategoriach:

 

KATEGORIA 4 - 6 lat

Nagrody

Matylda Motyka, lat 5
Zespół Edukacyjno - Artystyczny „Przygoda”  Rybnik, opiekun Krystyna Komorowska


Helena Gutowska, lat 6
Pałac Młodzieży w Katowicach, opiekun Katarzyna Markiewicz-Jarocka

Kaja Sushko, lat 5
Zespół Edukacyjno - Artystyczny „Przygoda”  Rybnik, opiekun Krystyna Komorowska

 

Wyróżnienia

Pola Wrońska-Sobiecka, lat 4
Praca indywidualna

Estera Ossowska, lat 5
Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku, opiekun Danuta Znyk

Helena Konaszczuk, lat 6
Pałac Młodzieży w Katowicach, opiekun Joanna Lubowska-Dziewierska

Marcelina Kaziczka, lat 6
Centrum Działań Twórczych w Lubinie, opiekun Anna Pechytiak

 

Kwalifikacja do wystawy

Natalia Jaskóła, lat 6
Zespół Edukacyjno - Artystyczny „Przygoda”  Rybnik, opiekun Krystyna Komorowska

Matylda Nowak, lat 5
Pałac Młodzieży w Katowicach, opiekun Joanna Lubowska-Dziewierska

Larysa Franus, lat 6
Zespół Edukacyjno - Artystyczny „Przygoda”  Rybnik, opiekun Krystyna Komorowska

 

KATEGORIA7-9 lat

Nagrody

Lilianna Konieczny, lat 8
Zespół Edukacyjno - Artystyczny „Przygoda”  Rybnik, opiekun Krystyna Komorowska

Zoya Mura, lat 7
Zespół Edukacyjno - Artystyczny „Przygoda”  Rybnik, opiekun Krystyna Komorowska

Matylda Machnik, lat 8
Zespół Edukacyjno - Artystyczny „Przygoda”  Rybnik, opiekun Krystyna Komorowska

 

Wyróżnienia

Pola Zajączkowska, lat 8
Zespół Edukacyjno - Artystyczny „Przygoda”  Rybnik, opiekun Krystyna Komorowska

Rossi Quirini, lat 8
Centrum Działań Twórczych w Lubinie, opiekun Anna Pechytiak

Zofia Łabędzka, lat 8
Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku, opiekun Katarzyna Adamczyk

Lena Piecha, lat.8
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy SP Jankowice, opiekun Monika Lampert

 

Kwalifikacja do wystawy

Marina Torop, lat 7
Zespół Edukacyjno - Artystyczny „Przygoda”  Rybnik, opiekun Krystyna Komorowska

Nikodem Mańka, lat 9
Zespół Edukacyjno - Artystyczny „Przygoda”  Rybnik, opiekun Krystyna Komorowska

Kaja Polewczyk, lat 9
Centrum Działań Twórczych w Lubinie, opiekun Anna Pechytiak

KATEGORIA10 - 12 lat

Nagrody

Aleksandra Adamczuk, lat 11
Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, opiekun Elżbieta Krzywicka

Alicja Florczak, lat 12
Zespół Edukacyjno - Artystyczny „Przygoda”  Rybnik, opiekun Krystyna Komorowska

Olga Zając, lat 11
Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu, opiekun Ewelina Kabaczyńska

 

Wyróżnienia

Iga Łukawska, lat 11
Studio ACM w Gliwicach, opiekun Agnieszka Chrzanowska-Małys

Leon Szczepka, lat 12
Pracownia Plastyczna Studio mARTa w Gliwicach, opiekun Marta Zajączyńska- Kowalska

Milena Sadowska, lat 12
Szkoła Podstawowa nr 30 im. K.K.Wielkiego w Lublinie, opiekun Katarzyna Stanuch

 

Kwalifikacja do wystawy

Wiktor Szot, lat 12
Szkoła Podstawowa nr 30 im. K.K.Wielkiego w Lublinie, opiekun Katarzyna Stanuch

Alicja Brzezińska, lat 11
Młodziezowy Dom Kultury w Płocku, opiekun Katarzyna Adamczyk

Nadia Śniegowska, lat 12
Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie, opiekun Teresa Olczak

Julia Ustianowska, lat 12
Pracownia Plastyczna „Walor”, MDK Rybnik, opiekun Ewa Tomas-Modlich

 

KATEGORIA13 - 15 lat

Nagrody

Marlena Sapok, lat 15
Pracownia Plastyczna, Teatr Ziemi Rybnickiej, opiekun Barbara Budka

Weronika Hanisz, lat 14
Pracownia Plastyczna Studio mARTa w Gliwicach, opiekun Marta Zajączyńska- Kowalska

Helena Białas, lat 13
Pracownia Plastyczna, Teatr Ziemi Rybnickiej, opiekun Barbara Budka

 

Wyróżnienia

Alicja Psiuk, lat 13
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, opiekun Anna Świca

Zofia Kopras, lat 15
Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu, opiekun Krzysztof Rumin

Kordian Rudyk, lat 13
Szkoła Podstawowa nr 30 im. K.K.Wielkiego w Lublinie, opiekun Katarzyna Stanuch

Mikołaj Gołębiowski, lat 13
Studio ACM w Gliwicach, opiekun Agnieszka Chrzanowska-Małys

Anna Suszkiewicz, lat 14
Pracownia Plastyczna GiR-a, MDK Rybnik, opiekun Milada Więckowska

 

Kwalifikacja do wystawy

 

Mikołaj Socha, lat 13
Szkoła Podstawowa nr 30 im. K.K.Wielkiego w Lublinie, opiekun Katarzyna Stanuch

Martyna Junak, lat 15
Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu, opiekun Krzysztof Rumin

Aleksandra Pindur, lat 13
Szkoła podstawowa im. Karola miarki w Ornontowicach, opiekun Monika Taistro-Łyko

 

KATEGORIA16 -19 lat

Nagrody

Monika Wolny, lat 18
Pracownia Plastyczna GiR-a, MDK Rybnik, opiekun Milada Więckowska

Marzena Marzec, lat 17

Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu, opiekun Krzysztof Rumin

Tatiana Krawczyk, lat 17
Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku, opiekun Ewa Tomas-Modlich

 

Wyróżnienia

Joanna Oleś, lat 16
Pracownia Plastyczna GiR-a, MDK Rybnik, opiekun Milada Więckowska

Maja Gołąb, lat 18
Studio ACM w Gliwicach, opiekun Agnieszka Chrzanowska-Małys

Julia Gatnar, lat 17
Pracownia Plastyczna GiR-a, MDK Rybnik, opiekun Milada Więckowska

 

Kwalifikacja do wystawy

Barbara Kowalik, lat 16

Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu, opiekun Krzysztof Rumin

Emilia Szymura, lat 17
Pracownia Plastyczna GiR-a, MDK Rybnik, opiekun Milada Więckowska

Julia Mycer, lat 17
Pracownia Plastyczna GiR-a, MDK Rybnik, opiekun Milada Więckowska

 

KATEGORIASPECJALNA

Nagrody

Dawid Czubiński, lat 14
Zespół Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II w Poznaniu, opiekun Zofia Bojanek

Anna Mołdrzyk, lat 13
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 im. Ks. Prof. J.Tischnera w Jastrzębiu - Zdroju, opiekun Mirosława Mira-Chrobok

Filip Bojdo, lat 16
Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Cieszynie, opiekun Magdalena Ciarka

 

Wyróżnienia

Szymon Koloska, lat 23
Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, opiekun Katarzyna Kaulich-Woźnica

  

Kwalifikacja do wystawy

Julia Suchanek, lat 14
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 im. Ks. Prof. J.Tischnera w Jastrzębiu - Zdroju, opiekun Mirosława Mira-Chrobok

Dominik Cykowski, lat 16
Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, opiekun Katarzyna Kaulich-Woźnica

Alicja Bołoch, lat 19

Zespół Szkół nr 6 w Rybniku, opiekun Adrianna Kowalczyk

 

 Wszyskim uczestnikom serdecznie gratulujemy!  

 Wręczenie nagród i otwarcie wystawy nagrodzonych prac w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
„Kalejdoskop wyobraźni” 28.05.2024