• 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej
Koncert

Koncert Laureatów 28.OFPA i Koncert Galowy „Love Story” w wykonaniu Sławka Uniatowskiego z zespołem

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA od ponad 25 lat jest miejscem prezentacji najwybitniejszych osiągnięć ruchu muzycznego oraz popularyzacji piosenki literackiej. Laureatami głównych nagród festiwalu byli m.in. Joanna Liszowska, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Osińska, Joanna Lewandowska, Iwona Loranc, Wojciech Brzeziński i Piotr Rogucki. OFPA to festiwal umożliwiający sprawdzenie się w formule konkursowej tym, którzy „uprawiają” piosenkę literacką, autorską, kabaretową, poetycką czy aktorską. W festiwalu może wziąć udział wokalista, który ukończył 16 lat i przygotuje 2 piosenki artystyczne w języku polskim z własnego wyboru (z gatunku piosenki poetyckiej, autorskiej, aktorskiej) z jednym akompaniatorem, lub akompaniamentem własnym.

Sławek UNIATOWSKI

Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych, a już w wieku 13 lat zaczął komponować własne piosenki. Przez lata zagrał mnóstwo koncertów, w czasie których dał się poznać jako genialny wokalista o bardzo charakterystycznej niepowtarzalnej barwie głosu.

Laureat Famy kujawsko-pomorskiej, a także Finalista IV edycji programu IDOL gdzie ostatecznie zajął 2 miejsce. Wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to, co musi być”, który ukazał się na albumie artystki „Kochać”. Na Festiwalu Piosenki w Opolu poświęconemu Markowi Grechucie otworzył koncert utworem „Tango Anawa”. Kompozytor Adam Sztaba zaprosił Sławka do współpracy przy nagraniu płyty poświęconej pamięci Grzegorza Ciechowskiego „Spotkanie z Legendą”, na której to wykonał utwór „Tak, Tak, to ja”. Płyta okazała się ogromny sukcesem i osiągnęła statut Złotej. Jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego Davida Fostera współpracującego z Whitney Huston, Celine Dione czy Michaelem Buble.

W 2017 roku został laureatem nagrody Magazynu Fashion dla najlepiej ubranego Artysty. Świetnie czuje się w jazzie, soulu i ambitnym popie co udowodnił swoim debiutanckim albumem „Uniatowski – Metamorphosis”, który ukazał się 20 kwietnia 2018 roku i od razu zdobył ogromny rozgłos i poparcie mediów i publiczności. Album uzyskał status Złotej Płyty. 23 kwietnia 2018 roku ukazała się płyta „Dobrze, że jesteś” – ostatnia płyta Zbigniewa Wodeckiego, do której nagrał utwór „Nie ma jak Bacharach”. Na płycie śpiewali również: Kayah, Beata Przybytek, Kuba Badach, Andrzej Lampert oraz Junior Robinson, za którą 8 czerwca 2019 roku podczas Wodecki Twist Festiwal w Krakowie odebrali Platynową Płytę. Wraz z Anią Rusowicz nagrali interpretację „Szukaj mnie” Edyty Geppert, która ukazała się w filmie „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”.

Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski przyznał Sławkowi Honorowy Medal Thorunium w uznaniu zasług dla Miasta Torunia. W ostatnim roku wziął udział w różnych festiwalach, trasach koncertowych między innymi „Wodecki Twist Festiwal”, „Niemen inaczej”, „Koncert Muzyki Filmowej” czy „Lato z Radiem”. Obecnie pracuje nad nowym studyjnym albumem UNIATOWSKI, który ukaże się w tym roku.

Terminy
Koncert Laureatów 28.OFPA i Koncert Galowy „Love Story” w wykonaniu Sławka Uniatowskiego z zespołem

Głównym organizatorem 28. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2024 jest Fundacja Elektrowni Rybnik należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, współorganizatorem Teatr Ziemi Rybnickiej.

Bilety: 120 zł

Koncert Laureatów 28.OFPA i Koncert Galowy „Love Story” w wykonaniu Sławka Uniatowskiego z zespołem