• Witamy na nowej stronie Teatru Ziemi Rybnickiej!
  • 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej
Koncert

Duet PANKANTON "Piękno kobiecej duszy"Klub Kultury Harcówka

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy do Klubu Kultury "Harcówka" na koncert "Piękno Kobiecej Duszy" w wykonaniu duetu PANKANTON. Darek i Marek od kilku lat tworzą wspólnie muzykę, bo to ich życiowa pasja i wzajemne zrozumienie artystycznej drogi. Śpiewali wspólnie w Chórze Uniwersytetu Śląskiego Harmonia, także w Silesian Chamber Choir Ad libitum. Setki wspólnych godzin na scenie uświadomiły, że muzycznie nadają na jednej fali. Dlatego poza wszelkimi działaniami zawodowymi, postanowili razem koncertować, aby wspólne, piękne emocje mogli tez usłyszeć ludzie wrażliwi na muzyki.
Bilety: od 30 zł 

Piękno kobiecej duszy. Koncert duetu PANKANTON z okazji Dnia Kobiet. Klub Kultury Harcówka

MAREK ANTON

Śpiewak, pianista, solista Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”

Zainteresowania muzyczne odziedziczył po tacie i dziadku, którzy zaszczepili w nim miłość do muzyki. Dziadek śpiewał w chórze, tata był organistą. Absolwent kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Podczas studiów śpiewak Chóru Uniwersytetu Śląskiego Harmonia oraz Śląskiego Chóru Kameralnego Ad libitum, uczestnik licznych konkursów chóralnych i festiwali muzycznych na całym świecie.

Już w trakcie studiów został zauważony przez Dyrygentkę i Dyrektora Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” prof. Annę Szostak-Myrczek i od 2016 roku został artystą – śpiewakiem tego zespołu. Pracował z największymi artystami polskiej i światowej sceny, między innymi Ryszardem Rynkowskim, Jackiem Cyganem, Stanisławem Sojką, Andrzejem Krzywym, Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Lampertem, Paco Penia'ą, Karen Edwards, Leszkiem Możdżerem, Wojciechem Jagodzińskim oraz światowej sławy tenorem Jose Carreras'em.

Praca w zawodowym zespole „Camerata Silesia” to przygotowanie rocznie kilku tysięcy stron nut, setki koncertów, to wiele nagranych płyt, nominacji i uzyskanych z zespołem nagród fonograficznych Fryderyk, wiele solowych partii wykonywanych na najwspanialszych scenach filharmonicznych w Polsce i za granicą.

Muzyka nie jest jego jedyną pasją. Marzy, aby hodować zwierzęta np. rysie albo daniele. Pasjonuje się akwarystyką, wędkarstwem i stolarstwem artystycznym.

DAREK „PAŁKI” PANEK

Muzyk, kompozytor, aranżer, oligofrenopedagog, stroiciel fortepianów (po jedynym na świecie Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu). Szkołę muzyczną I stopnia ukończył w klasie oboju, II stopnia – w klasie saksofonu. Biegle gra również na fortepianie, gitarze, gitarze basowej i perkusji. Współpracował jako muzyk sesyjny z wieloma wykonawcami muzyki rozrywkowej: Wojtkiem Pilichowskim, Janem Borysewiczem, Jackiem Wąsowskim, Tomaszem Szwedem, Wojtkiem Gąsowskim i in.

Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz na kierunku Pedagogika specjalna -Oligofrenopedagogika, a także Akademii Muzycznej w zakresie dyrygentury chóralnej.

Obecnie prowadzi zajęcia muzyczne w Zespole Szkolno – Rewalidacyjnym „Szkole Życia” w Rybniku dla dzieci z obniżoną normą intelektualną. Przez 10 lat prowadził również klasę dyrygowania na studiach niestacjonarnych w Instytucie Muzyki Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

Chóralistyką zajmuje się od 32 lat. Jest współzałożycielem i II dyrygentem Śląskiego Chóru Kameralnego Ad libitum oraz śpiewakiem (z najdłuższym stażem!) Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”. Wielokrotnie reprezentował Polskę w międzynarodowych konkursach chóralnych na całym świecie. Jako śpiewak chórów Ad libitum i Harmonia współpracował z czołowymi artystami sceny polskiej i europejskiej zarówno klasycznej, operowej jak i rozrywkowej (np. najsłynniejszy tenor świata Andrea Bocelli, Roberto Alagna, Aleksandra Kurzak, Krzesimir Dębski, Garou, Cheryl Porter, Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Stanisław Soyka, Kayah, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Justyna Steczkowska, Tomasz Tomson Lach, Baron, Andrzej Lampert, a także Artur Żmijewski, Jan Frycz, Piotr Polk i Józef Broda. Ostatni uczestniczył jako śpiewak w 15 koncertach podczas Bankietu u Sanah.oraz Uczta nad Ucztami nas koncertach stadionowych dla ponad 180.000 osób. Posiada słuch absolutny. Jest najsurowszym krytykiem i najlepszym doradcą dyrygentki chóru Ad libitum prof. Izabelli Zieleckiej–Panek - żony. Wiceprezes Fundacji Muzyka Bez Granic.

 

Piękno kobiecej duszy. Koncert duetu PANKANTON z okazji Dnia Kobiet. Klub Kultury Harcówka