• 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej

Styczeń 2021

10.01.2021, godz. 18.00, Szalonek i jego świat operetki 

Zapraszamy na transmisję kameralnego koncertu „Szalonek i jego świat operetki” wprost ze sceny Teatru Ziemi Rybnickiej. Popularne operetkowe przeboje zaśpiewa tenor Sylwester Targosz-Szalonek, któremu na fortepianie towarzyszyć będzie Katarzyna Rzeszutek. Koncert online na żywo będzie dostępny na kanale Youtube i Facebooku TZR.

12.01.2021, godz. 13.00, Lekcja Tańca Jazzowego z Judytą Kuśką on-line

Wyjątkowa lekcja Tańca Jazzowego z trenerką, tancerką i solistką Studio Tańca VIVERO - Judytą Kuśką.Zajęcia odpowiednie dla osób średniozaawansowanych, bez ograniczeń wiekowych.
Judyta Kuśka - trener sekcji sportowej i instruktor sekcji rekreacyjnej. Tancerka, zawodniczka i solistka ST VIVERO wyspecjalizowana w stylach tańca jazzowego, klasycznego i show-dance. Ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny o specjalności Taniec Jazzowy w Warszawie uzyskując tytuł Instruktora Sportu. Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Dyplomowany instruktor akrobatyki. Jest trenerem tańca w TZR od 2016r.

13.01.2021 o godz.11.00, TWÓRCZE PODRÓŻE – artystyczne przygody ze sztuką. Przestrzenny PORTRET z … papieru

Papier w roli głównej – tworzywo znane i nieznane. Zapraszamy na Warsztaty artystyczne dla dzieci on line: TWÓRCZE PODRÓŻE – artystyczne przygody ze sztuką, poprowadzi Barbara Budka. Podpowie, jak wykonać przestrzenny PORTRET z … papieru (papieroplastyka). Premiera na kanale You Tube i Facebooku TZR.

14.01.2021, godz. 10.00, Funky Jazz z Martyną Tucką! Warsztaty on-line

Zajęcia Funky Jazz - styl, który pokochają zarówno wielbiciele tańca jazzowego jak i bardziej hip-hopowych klimatów!
Martyna Tucka to absolwentka Studio Tańca VIVERO, która obecnie kształci swoje umiejętności taneczne na uczelni w Kopenhadze.

15.01.2021, godz.11.00, TWÓRCZE PODRÓŻE – artystyczne przygody ze sztuką. Butelkowce - rzeźby z... papieru

Papier w roli głównej – tworzywo znane i nieznane. Zapraszamy na Warsztaty artystyczne dla dzieci on line: Twórcze podróże – artystyczne przygody ze sztuką. Podpowiemy, jak wykonać BUTELKOWCE – rzeźby z … papieru. Prowadzenie Barbara Budka. Premiera na kanale You Tube i Facebooku TZR. Zapraszamy

17.01.2021 o godz. 16.00, "Świnki 3 - Pepa, Mela Kwi". Bajka muzyczna dla dzieci. Transmisja on-line na kanale You Tube

Zapraszamy najmłodszych z rodzicami na bajkę muzyczną "Świnki 3 - Pepa, Mela Kwi". Jest to historia trzech Świnek, które zaczynają samodzielne życie. Uwielbiają tańce i zabawy i niekoniecznie mają ochotę zastosować się do poleceń mamy, aby wybudować sobie solidne domki, w których będą mogły czuć się bezpiecznie. Tymczasem zbliża się zima i w okolicy zaczyna grasować głodny wilk. Jak potoczą się losy 3 Świnek? Co robią w naszej bajce Królewna Śnieżka, Kot w butach, Pinokio i Baba Jaga? Czy warto być pracowitym i słuchać rodziców? Jeżeli chcecie się przekonać - zapraszamy na "Świnki 3". Transmisja on-line na kanale You Tube Teatru Ziemi Rybnickiej.

28.01.2021, godz. 19.00, Jazz w Teatrze. Przemysław Strączek Quartet - koncert promujący płytę "Fig Tree"live stream ze sceny TZR

Koncert będzie transmitowany online na kanale YouTube i Facebooku TZR.
Płyta "Fig Tree" to szósty album gitarzysty Przemysława Strączka składający się z ośmiu autorskich kompozycji. Płyta została zarejestrowana w Polsce w Maq Studio, natomiast miksem i masteringiem zajął się światowej sławy inżynier dźwięku Katsuhiko Naito w studiu Avatar w Nowym Jorku, który jest znany ze współpracy m.in. z Al Di Meolą, Johnem Scofieldem, Marią Schneider czy Lee Konitzem. Skład zespołu: Przemysław Strączek - gitara, kompozycje, Marcin Kaletka - saksofon sopranowy i tenorowy, Piotr Narajowski - kontrabas, Patryk Dobosz - perkusja.

31.01.2021, godz. 17.00, Gwara Śląska na Wesoło. XVI Powiatowy Turniej Kabaretowy Kół Gospodyń Wiejskich powiatu rybnickiego 2021 - on-line

Z racji epidemii, tegoroczną edycję powiatowego turnieju kabaretowego kół gospodyń wiejskich „Gwara śląska na wesoło” będzie można zobaczyć jedynie za pośrednictwem internetu. W zabawie, której celem jest kultywowanie dziedzictwa kulturalnego i kulinarnego regionu wystąpią gospodynie z Rybnika i powiatu rybnickiego. Panie przygotowały i nagrały skecze, które dostępne będą na kanale Youtube i Facebooku TZR, a całość poprowadził Marek Żyła w doborowym towarzystwie swoich lalek.

Planowany na 31.01.2021 o godz. 18.00, spektakl komediowy "Między łóżkami", z udziałem gwiazd, został PRZEŁOŻONY na 04.09.2021. Bilety zachowują ważność

„Między łóżkami”, to inteligentna komedia Norma Fostera składająca się z sześciu epizodów, które przedstawiają zabawne, ale również wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. Wszystko dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest łóżko. Para 50-latków godzących się uprawiać sex na antenie radiowej, włamywacze zawodowiec i amator-księgowy, starzejąca się gwiazda rocka Tommy Quick i jego młodociana fanka pragnąca przeżyć z nim ten pierwszy raz, szef clubu go-go, który musi zwolnić nieudolną striptizerkę, taksówkarka bez zmysłu orientacji w terenie i inni. W sumie 15 postaci granych brawurowo przez piątkę znakomitych aktorów. Doskonała zabawa, ale również refleksja i wzruszenie. Po prostu dobry teatr. Obsada: Katarzyna Skrzynecka, Artur Barciś, Radosław Pazura, Lesław Żurek, Katarzyna Ankudowicz. Bilety: 80 i 90 zł. KUP BILET