• 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej

Marzec 2018

01.03. godz.8.15, „Ten obcy”, spektakl dla szkół

Organizator: Narodowy Teatr Edukacji, tel. 601 231 361

01.03. godz.10.45, „Plastusiowy pamiętnik”, spektakl dla szkół

Organizator: Narodowy Teatr Edukacji, tel. 601 231 361

1.03. godz. 17.00, Wystawa fotografii marynistycznej Adama Fleksa
"Navigare necesse est"

Wystawa obejmuje zdjęcia wykonane w latach 1989-2009. Zwracają uwagę wszelkie motywy wiążące się z marynistyką, ze szczególnym uwzględnieniem jednostek pływających. Autor - praktykujący żeglarz - siłą rzeczy fotografuje żaglowce. Od strony technicznej można zobaczyć rozmaite techniki analogowe - tradycyjne czarnobiałe odbitki srebrowe, odbitki srebrowe tonowane selektywnie, coraz bardziej popularne i modne odbitki litowe, kolorowe odbitki spod powiększalnika kopiowane w ciemni domowej oraz skany z diapozytywów. Galeria Sztuki. Wstęp wolny

01.03. godz.18.00, „Człowiek Roku rybnik.com.pl 2017”

Doroczna gala wręczenia nagród portalu rybnik.com.pl. Impreza zamknięta.

02.03. godz.10.00, "Z akordeonem przez świat", koncert edukacyjny dla szkół

Wystąpią: Filharmonia Rybnicka im. Braci Szafranków pod dyr. Jarosława Praszczałka oraz solista Rafał Grząka - akordeon, bandoneon

2.03. o godz. 18.30. "Pomoc domowa" - komedia Teatru Bagatela (kontynuacja "Boeing boeing - odlotowe narzeczone")

Po sukcesie "Boeinga-Odlotowe narzeczone..." w Rybniku, Teatr Bagatela przygotował specjalnie dla swoich widzów wyśmienitą farsę pt."POMOC DOMOWA", która jest kontynuacją brawurowego "Boeinga..." w przezabawnym tłumaczeniu Bartosza Wierzbięty. Dla rezolutnej pokojówki Nadii nowa praca oznacza nowe kłopoty, choć entuzjastycznie oddający się romansom chlebodawcy pozwalają jej drenować swoje portfele i barek. W spektaklu publiczność odnajdzie wszystkie chwyty klasycznej farsy. Bilety: 85 zł w kasie TZR KUP BILET oraz na www.kupbilecik.pl

04.03. godz. 8.00-20.00, Festiwal VIVERSO’2018 - VI Ogólnopolski Festiwal Tańca o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery

Bilety: 5 zł

5.03.2018 godz. 13.00 KINO SENIORA

Kobieta z lodu (2017)
reżyseria: Bohdan Sláma
produkcja: Czechy, Francja, Słowacja
obsada: Zuzana Kronerová, Pavel Nový, Daniel Vízek, Václav Neužil, Marek Daniel, Tatiana Vilhelmová
Czas trwania: 1 godz. 46 min.
Bilety 8 zł KUP BILET

Samotna wdowa zostaje przyjęta do zespołu morsów, gdzie stopniowo uczy się pokonać strach przed lodowatą wodą. A także ponownie spotka miłość.
Hana jest starszą panią, jej mąż nie żyje, mieszka sama w domu, do którego na uroczyste obiady co jakiś czas przyjeżdżają jej dwaj synowie wraz z rodzinami. Pewnego dnia w ramach opieki nad wnukiem - Ivankiem, podczas spaceru nad rzeką Hana wyławia morsa o imieniu Brona – spokojnie, mors w tym kontekście oznacza pasjonata zimnych kąpieli. Z tego spotkania wywiązuje się romans, co skłania Hanę do przewartościowania swojego życia.     

06.03. godz. 8.15, Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej: Kino Szkoła

Temat dla kl. I-III: Zwierzę to nie zabawka. O odpowiedzialności za zwierzęcego przyjaciela. Projekcja filmu "Ptyś i Bill", czas trwania 90 min. Impreza zamknięta.

06.03. godz. 10.50, Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej: Kino Szkoła

Temat dla kl. I-III: Zwierzę to nie zabawka. O odpowiedzialności za zwierzęcego przyjaciela. Projekcja filmu "Ptyś i Bill", czas trwania 90 min. Impreza zamknięta.

06.03. godz. 13.00, Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej: Kino Szkoła

Temat dla kl. VII – GIM: Konflikt międzypokoleniowy. Czy musimy być tacy, jak tego chcą nasi rodzice? Projekcja filmu: "Wicher", czas trwania 101 min. Impreza zamknięta.

07.03. godz. 9.30, Sławomir Mrożek – „Tango”

Spektakl w wykonaniu Teatru „Norma” z Krakowa Czas trwania 90 min. Organizator: Teatr Cracovia, tel. tel. 601 818 613. Bilety do nabycia u Organizatora.

09.03. godz. 19.00, „Skąpiec” - premiera spektaklu Moliera w wykonaniu Teatru Rondo TZR

Spektakl jest kombinacją lalek, ludzi i papieru, eksperymentalnie połączonych molierowskim wersem. Reż. Izabela Karwot. Bilety: 30 zł i 20 zł ulgowy KUP BILET

10.03. godz. 18.55, „Semiramida”, transmisja spektaklu operowego z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Miłość i zazdrość, zemsta i boskie znaki. Taka jest „Semiramida” – wielka opera poważna Gioachina Rossiniego. Libretto nie ma nic wspólnego z historyczną królową Semiramidą (tą od babilońskich wiszących ogrodów), ale jest okazją do zaprezentowania kunsztu śpiewaczego na najwyższym poziomie. Opera stawia olbrzymie wymagania przed wykonawcami. Sopranowa partia Semiramidy jest jedną z nielicznych popisowych ról napisanych przez Rossiniego dla tego typu głosu. Wielka aria w ogrodzie i duet z Arsacem, pełne ozdobników, to klejnoty do korony każdego sopranu koloraturowego. Nie mniej najeżona trudnościami jest partia wojownika Arsace - ukochanego i, jak się okazuje ostatecznie - syna Semiramidy. Jest to tzw. rola spodenkowa, czyli rola męska przewidziana do wykonywania przez kobietę. Przedstawienie trwa około 4 godzin (w tym 1 przerwa). Bilety: 50 zł normalny, 40 zł ulgowy (młodzież, studenci, seniorzy) i 30 zł (zorganizowane grupy młodzieży szkolnej). KUP BILET

10.03. godz.19.30, Improwizacje kabaretowe - komediowe show w znakomitym składzie!

Wielki powrót improwizacji kabaretowych do Rybnika! W Sali Kameralnej Teatru Ziemi Rybnickiej odbędzie się komediowe show, które w 100% będzie improwizowane i będzie tworzyło się na żywo, w oparciu o sugestie widowni. Czterech aktorów komediowych znanych już rybnickiej publiczności z poprzednich wieczorów impro, Ryjka i rybnickiej sceny kabaretowej rozśmieszy Was do łez. Zagrają dla Was:
Marcin Zbigniew Wojciech - jedyna osoba w Rybniku, która nie zna znaczenia słowa fryzjer, wulkan energii, znany z Kabaretu 44-200 oraz stand-up'u.
Tomasz Biskup - mistrz ciętej riposty, kabareciarz, improwizator, bloger a co najważniejsze człowiek o stu twarzach i milionach pomysłów na rozbawienie publiczności.
Michał ,,Jeffrey'' Ociepa - jednen z najbardziej rozchwytywanych i najlepszych improwizatorów komediowych w Polsce. Zajmuje się impro od prawie 12 lat, gra w krakowskiej grupie impro AD HOC.
Janek Malinowski - niezwykle inteligentny i bystry aktor, związany również z krakowską grupą impro AD HOC, tekściarz, człowiek puenta. Bilety w cenie: 20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu imprezy. Liczba miejsc ograniczona!

11.03. godz.9.00-13.00, 36.Vinyl Swap - giełda płyt winylowych, kompaktowych, książek o tematyce muzycznej, nut i sprzętu muzycznego

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki. Wstęp wolny.

11.03. o godz.18.00, Dzień Kobiet w Teatrze: "Bodo Musical". W roli głównej Dariusz Kordek!

Zapraszamy na wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego Eugeniusza Bodo (w tej roli Dariusz Kordek). Spektakl ujęty w nietypową formę. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełną piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Do tego swoistego uroku dodają współczesne projekcje multimedialne, stworzone specjalnie na potrzeby spektaklu. Na ekranie pojawiają się aktorzy, których kreacje aktorskie współgrają z postaciami na scenie,co daje efekt multiplikacji postaci. Ponadto widza czekają jeszcze dodatkowe efekty dźwiękowe i sztuczki magiczne, a w to wszystko wpleciona opowieść człowieka nie do końca spełnionego, niejasnego i trudnego do jednoznacznego określenia. Uwikłanego w czasy wojny i niejasną śmierć; będącego przez całe życie pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od sceny, oklasków i wątpliwej miłości tłumu. Bilety: 45 zł w przedsprzedaży do 28.02. i 55 zł od 1.03. KUP BILET

12.03.2018 godz.13.00 KINO SENIORA

I tak cię kocham (2017)

reżyseria: Michael Showalter
produkcja: USA
obsada: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano, Anupam Kher, Zenobia Shroff, Adeel Akhtar, Bo Burnham
czas trwania: 1 godz., 59 min.
Bilety 8 zł KUP BILET

Para zmaga się z dzielącymi ją różnicami kulturowymi, w miarę umacniania się związku. Ta historia wydarzyła się naprawdę: mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków. I choć dzieliło ich prawie wszystko, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze i udowodnić, że nigdy nie należy tracić nadziei.

13.03. godz. 8.15, Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej: Kino Szkoła

Temat dla kl. IV-VI: "M" jak motywacja. Co nas motywuje do działania? Projekcja filmu "Kod M", czas trwania 98 min. Impreza zamknięta.

13.03. godz. 11.00, Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej: Kino Szkoła

Temat dla Kl. IV-VI: "M" jak motywacja. Co nas motywuje do działania? Projekcja filmu "Kod M", czas trwania 98 min. Impreza zamknięta.

14.03. godz. 18.00, „Usta milczą, dusza śpiewa” widowisko muzyczne

Podczas ponad dwugodzinnego koncertu usłyszymy arie i duety z największych oper, operetek i musicali m.in.: tytułowy utwór z "Wesołej Wdówki" F.Lehara - "Usta milczą, dusza śpiewa", z "Księżniczki Czardasza" E. Kalmana - "Co się dzieje, oszaleję", "Tłumy Fraków", "Barona Cygańskiego" J.Straussa - "Wielka sława, to żart". A ponadto utwory należące do światowej klasyki: "Moon River", "Besame Mucho" oraz romanse rosyjskie. Wystąpią znakomici soliści Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Wielkiego w Łodzi: Ewelina Hańska - sopran, Danuta Dudzińska - sopran, Wiesław Bednarek - baryton, Krzysztof Marciniak – tenor. Jedne z najpiękniejszych głosów w Polsce. Ciekawe układy choreograficzne w wykonaniu solistów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie orkiestra kameralna pod dyrekcją Bogny Dulińskiej. Całość poprowadzi Andrzej Zborowski. Bilety: od 75 do 90 zł balkon, 90 zł parter. KUP BILET

15.03. godz. 11.00, Molier – „Skąpiec”, spektakl dla młodzieży w wykonaniu Teatru ”Norma” z Krakowa

Organizator: Teatr Cracovia, tel. tel. 601 818 613. Bilety do nabycia u Organizatora.

15.03. godz. 17.30, Otwarcie pokonkursowej wystawy pt. "Najlepsze..."

Na wystawie prezentowane będą nagrodzone i wyróżnione prace. Wystawa potrwa do 15 kwietnia 2018. Wstęp wolny

16.03. godz. 19.00, Dzień św. Patryka z Carrantuohill

Wystąpią: Carrantuohill, Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna pd Krzesimira Dębskiego, Anna Jurksztowicz,
Anna Buczkowska. Bilety: 60 zł | 50 zł młodzież i seniorzy w przedsprzedaży do 28.02. oraz 70 zł od 1.03. | 60 zł młodziez i seniorzy KUP BILET

17.03. godz.9.00 – 14.00, Warsztaty artystyczne przy kawie „Wielkanocne wianki”

Zapewniamy wszystkie materiały, a wykonane prace uczestnicy zabierają do domu. Prowadzenie: Barbara Budka. Zapisy do 13.03 w pracowni reklamy TZR, tel. 32 42 23 246 lub e-mail: reklama.rck@gmail.com Bilety: 50 zł

17.03.godz.18.00, "Dziwna para", spektakl komediowy w reżyserii Wojciecha Adamczyka

Spektakl ten to legendarny hit Broadway’u, a jego autor-Neil Simon-najczęściej grywanym komediopisarzem amerykańskim na świecie. W sztuce zobaczą Państwo wspaniały duet komediowy – Cezarego Żaka i Artura Barcisia. Jeden jest racjonalistą, bałaganiarzem, kochającym uroki życia dziennikarzem sportowym o imieniu Oskar, a drugi jest jego zaprzeczeniem – domator, pedant, hipochondryk i histeryk o imieniu Feliks. Ich perypetie życiowe, odmienność charakterów są tak zabawne, dowcipne i ciepłe, że skłoniło Dudka Dziewońskiego - jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych do stwierdzenia: - Neil Simon wie o komedii wszystko. W spektaklu wezmą udział znani i lubiani aktorzy scen warszawskich i filmu (m.in. serialu „Ranczo „): Artur Barciś, Cezary Żak, Viola Arlak, Piotr Skarga, Witold Wieliński, Wojciech Wysocki, Agnieszka Michalska. Czas trwania spektaklu z przerwą – ok.135 minut. Bilety w cenie 90 zł. i 80 zł. są do nabycia w kasie Teatru KUP BILET lub na stronie www.kupbilecik.pl
Organizator: Agencja Artystyczna ART-TU - tel. 605-602- 234.

18.03. godz.16.00, „Koziołek Matołek i jego przygody”

Spektakl dla dzieci w wykonaniu teatru Prym-Art. Bilety: 10 zł KUP BILET

19.03.2018 godz. 13.00 KINO SENIORA "Piosenka finałowa" (2017)

Ostatni bardzo osobisty i szczery wywiad z Wojciechem Młynarskim dopełniony wypowiedziami ponad 30 jego najbliższych przyjaciół. „Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić" - mówi Wojciech Młynarski. W ponad 3500 tysiącach piosenek sportretował mu współczesnych, tworząc Kronikę Polski i Polaków. Jego „W Polskę idziemy", „Niedziela na głównym" , „Róbmy swoje", czy „Jeszcze w zielone gramy” wciąż pozostają najtrafniejszymi i najdotkliwszymi obrazami Polski. W tych jego miniaturach wyraźniej odbijał się PRL niż na przykład w trzytomowej powieści – mówi w filmie Janusz Głowacki. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki. Młynarski.
Reżyseria: Alicja Albrecht. Produkcja: Polska. Obsada: Wojciech Młynarski, Janusz Gajos, Janusz Głowacki, Jerzy Derfel, Janusz Sent, Włodzimierz Korcz, Ewa Bem, Janusz Stokłosa. Czas trwania: 90 min. Bilety 8 zł KUP BILET

20.03. godz.11.00, Bolesław Prus „Lalka”

Spektakl w wykonaniu Sceny Polskiej Teatru z Czeskiego Cieszyna. Organizator: Krakowska Agencja Artystyczna, tel. 606 492 586. Bilety dostępne u Organizatora

20.03. godz. 19.00, NeuOberschlesien - jedyny taki koncert na Śląsku!

Mocne gitarowe brzmienie z elementami akustycznego grania w pirotechnicznej oprawie tak zapowiada się występ NeuOberschlesien w Rybniku. Koncerty zespołu to niesamowite show. Na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej muzycy zaprezentują utwory z nowego, studyjnego albumu „3”. Będzie to charytatywny koncert na rzecz budowy hospicjum w Rybniku szczegóły tutaj. Bilety 45 zł - przedsprzedaż, w dniu koncertu - 60 zł. Bilet VIP uprawniający do udziału w kolacji z zespołem (tylko 15 sztuk) - 250 zł KUP BILET

21.03. godz.8.15, Mała Akademia Filmowa. Oblicza kina, obrazy świata

Korea Południowa: człowiek na rozdrożu. Projekcja filmu „W sieci”. Reżyseria: Ki-duk Kim. Scenariusz: Seung-tae Ki. Gatunek: dramat. Produkcja: Korea Południowa. Czas trwania: 1 godz. 54 min. Wykład wprowadzający: Łukasz Tura. Bilety do nabycia w kasie TZR: 10 zł

21.03. godz.19.00, Kabaret HRABI w programie „Cyrkuśniki na bis”

Cyrkuśniki - najnowszy program kabaretu Hrabi. "Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik"! - lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. Niech więc tak będzie! Cyrkuśniki - Aktorzy na usługach publiczności. Wszystko dla niej. Hrabi do usług. Organizator: RAM, Tel: +48 501 227 295, Bilety: 70 i 80 zł KUP BILET

23-24.03. godz.10.00 - 22.00, Festiwal Filmów Żeglarskich

Niezapomniana atmosfera, żeglarski klimat i unikalne, niedostępne często nigdzie indziej filmy o morskich przygodach oraz prelekcje i spotkania z wyjątkowymi gośćmi.
Program Festiwalu - kliknij, żeby zobaczyć szczegóły:
PIĄTEK: 23.03
- godz. 10.00 - 13.00 – seans dla szkół, pokazy zamknięte
- godz. 18.00 - 22.00 – seanse i atrakcje dla wszystkich, biletowane. Bilety: 20 zł | KUP BILET
- godz. 19.30, "Navigare necesse est", spotkanie autorskie z Adamem Fleksem, twórcą wystawy fotografii marynistycznej - Galeria Sztuki, wstęp wolny
- ok. godz. 20.00 - Gala Śląskich Nagród Żeglarskich Carbony 2018
SOBOTA: 24.03
- godz. 11.00 - 14.00 – seans dzieci i młodzieży, pokazy otwarte, darmowe
- godz. 15.00 - 21.30 – seanse i atrakcje dla wszystkich, biletowane. Bilety: 20 zł | KUP BILET
Dwudniowy karnet w cenie 30 zł do nabycia wyłącznie w kasie Teatru

23.03. godz. 19.30, "Navigare necesse est", spotkanie autorskie z Adamem Fleksem, twórcą wystawy fotografii marynistycznej

Spotkanie w ramach Festiwalu Filmów Żeglarskich. Galeria Sztuki. Wstęp wolny

25.03. godz. 18.00, Koncert Michała Bajora "Od Kofty do Korcza"

Nadchodząca kolekcja płyt "Od Kofty... do Korcza", niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, będzie dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: "Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek". Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora. Materiał zostanie podzielony na dwie części, które ukażą się nakładem wytwórni Sony Music z półrocznym odstępem. Dla sympatyków Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii. Bilety: 65 zł I miejsca, 55 zł II miejsca. KUP BILET

26.03.2018 godz. 13.00, KINO SENIORA "Ignacy Loyola" (2016)

Historia życia i przemiany Ignacego Loyoli - katolickiego świętego.Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła. Reżyseria: Paolo Dy. Produkcja: Hiszpania, Filipiny. Obsada: Andreas Muñoz, Javier Godino, Julio Perillán, Gonzalo Trujillo, Isabel García Lorca, Lucas Fuica, Mario de la Rosa, Jonathan D. Mellor. Czas trwania: 118 min. Bilety 8 zł KUP BILET

27.03. o godz. 17.00, W Europie ze "Śląskiem" - widowisko artystyczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk

Program będący prezentacją utworów wokalnych i tanecznych, charakterystycznych dla kręgu państw i narodów Unii Europejskiej, z najpopularniejszymi kompozycjami z repertuaru Zespołu „Śląsk”. Barwna opowieść o polskiej kulturze ludowej i narodowej oraz o wielkiej różnorodności kultur innych narodów, prezentowana przez artystów w stylizowanych strojach regionów z Polski i Europy. W programie znajdują się m.in.: „Athina”, „Berliner Luft”, „Greensleeves”, „Tańcuj, tańcuj”, „'O sole mio”, „La Montanara”, „Tańce węgierskie”, „Tańce słowackie”, „Zorba”. Twórcami choreografii są: Elwira Kamińska, Władysław Stefanik, Hanna Chojnacka i Juraj Kubánka. Bilety: 60 zł II miejsca i 70 zł I miejsca KUP BILET

31.03, godz. 18.55, "Cosi fan tutte czyli Tak czynią wszystkie albo Szkoła kochanków", transmisja spektaklu operowego W.A.Mozarta z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

To jedno z najlepszych dzieł scenicznych genialnego klasyka wiedeńskiego, a jednocześnie apoteoza opery komicznej. Problemem jest tylko to, że zakończenie „Cos fan tutte” nie należy do najzabawniejszych: ujawnia bowiem pewną istotną słabość głównych bohaterów - zdradę. Dwaj przyjaciele Ferrando i Guglielmo (w tych rolach Ben Bliss i Adam Plachetka) postanowili wystawić na próbę wierność swoich ukochanych. W przebraniach zaczynają zaloty, każdy do narzeczonej drugiego. Panie Fiordiligi i Dorabella (w tych rolach Amanda Majeski i Serena Malfi), po krótkim oporze, ulegają ich wdziękom, bo - podobno - tak czynią wszystkie. Komedia Mozarta w wizji reżysera Phelima McDermotta rozegra się na tle wesołego miasteczka, teatrzyku rewiowego i małego moteliku z przełomu lat 50-tych i 60-tych. Przedstawienie trwa około 3 godzin i 30 minut (w tym 1 przerwa). Bilety: 50 zł normalny, 40 zł ulgowy (młodzież, studenci, seniorzy) i 30 zł (zorganizowane grupy młodzieży szkolnej). KUP BILET