• Witamy na nowej stronie Teatru Ziemi Rybnickiej!
  • 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej

Malarstwo Samvela Paremuzyana

Galeria Sztuki
otwarcie wystawy malarstwa

SAMVELA PAREMUZYANA
6.03.2019, godz. 18.00

wystawa potrwa do 31 marca 2019
wstęp wolny

 

SAMVEL PAREMUZYAN
Urodzony 22 stycznia 1949 roku w Giumri, Armenia.
Swoją edukację rozpoczął równolegle w szkole podstawowej i w szkole malarstwa artystycznego.
W 1966 roku ukończył obie szkoły i rozpoczął naukę w Instytucie Pedagogicznym w Erewaniu,na fakultecie estetyki. W 1969 roku opuścił Instytut po trzecim roku, aby rozpocząć studia na Akademii Sztuk Pięknych w Erewaniu, którą ukończył w 1974 roku. Po studiach pracował, jako nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Artystycznym, gdzie od roku 1985 pełnił funkcję dyrektora.Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych
i zbiorowych. Swoje prace wystawiał od 1964 roku w Armenii, Indiach, Kanadzie, Francji, Gruzji i Rosji.
W 2008 roku przybył do Polski i zamieszkał na stałe w Tychach.
Miał ponad 25 indywidualnych wystaw, w tym 4 w Polsce. Za swoją twórczość był nagrodzony cztery razy brązowym, dwa razy srebrnym oraz złotym medalem państwowym. W 2014 roku przystąpił do Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie i w ramach działalności ZPAP uczestniczył w wystawach. Od 2018 roku członek ZPAP w Katowicach. Uczestnik Międzyregionalnego Programu Derby Artystyczne Śląsk i Małopolska.
Aktywnie bierze udział w plenerach artystycznych, wystawach poplenerowych, wystawach zbiorowych oraz konkursach artystycznych. Aktualnie pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kolbarku, gdzie pełni funkcję Terapeuty zajęciowego. Swoją pracownię autorską prowadzi na Śląsku, w Tychach.