"Zagraj przed Raz, Dwa, Trzy" - I etap konkursu rozstrzygnięty

Pierwszy etap konkursu muzycznego dla zespołów i wykonawców "Zagraj przed Raz, Dwa, Trzy" został rozstrzygnięty. Do finałowego koncertu 9.09.2017 na rybnickim kampusie jury wybrało troje wykonawców. Przed RAZ, DWA TRZY zagrają: Edyta Górecka z zespołem oraz zespoły OSTATNI POCIĄG i WHATEVER. Pula nagród wynosi 2 tys. złotych brutto oraz 10 godzin do wykorzystania w studio nagrań No Fear Records. Początek koncertów o godzinie 16.00. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się poniżej. Wstęp wolny

FESTIWAL Z IKRĄ
KONKURS ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH Pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika
REGULAMIN

I. INFORMACJE OGÓLNE
1. Festiwal z Ikrą jest dwudniowym wydarzeniem kulturalnym odbywającym się w Rybniku 9-10 września 2017 r.
2. Konkurs zespołów muzycznych w ramach festiwalu ma charakter regionalny i jest adresowany do zespołów muzycznych lub wykonawców zamieszkujących / pochodzących z subregionu Zachodniego woj. Śląskiego, w którego skład wchodzą następujące jednostki administracyjne:
• miasta na prawach powiatu: Jastrzębie Zdrój, Rybnik i Żory,
• powiaty: raciborski, rybnicki, wodzisławski,
• gminy: Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Gorzyce, Godów, Jejkowice, Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Lubomia, Lyski, Marklowice, Mszana, Nędza, Pietrowice Wielkie, Pszów, Racibórz, Radlin, Rudnik, Rydułtowy, Świerklany, Wodzisław Śląski.
3. Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje Prezydent Miasta Rybnika.
4. Organizatorem FzI jest Teatr Ziemi Rybnickiej , Pl.Teatralny 1, 44-200 Rybnik, www.teatrziemirybnickiej.pl oraz Stowarzyszenie Instytut Społeczny Silesia w Rybniku, www.is-silesia.pl
5. Partnerem organizacyjnym jest Studio nagrań No Fear Records z Rybnika
6. Opiekę artystyczną nad festiwalem sprawuje Dyrektor TZR .
II. ELIMINACJE - wyłonienie uczestników konkursu
ETAP I
1. W konkursie mogą brać udział zespoły/wykonawcy, którzy nie mają na swoim koncie płyty wydanej przez koncern muzyczny i dystrybuowanej w sklepach sieciowych lub internetowych.
2. Wyłonienie zespołów do udziału w przesłuchaniach konkursowych odbywa się na podstawie nadesłanego do Organizatora Festiwalu w terminie do 01.08.2017 materiału muzycznego w formacie mp3 na adres: promocja@tzr.rybnik.pl
3. Jury powołane przez organizatora dokonuje wyboru trzech zespołów/wykonawców spośród nadesłanych zgłoszeń oraz tzw. listy rezerwowej.
4. Minimum 3 utwory należy przesłać w formacie mp3 do w terminie do 01.08.2017 do organizatora Festiwalu na adres: promocja@tzr.rybnik.pl
5. Do nagrania należy dołączyć:
- biografię zespołu wraz ze składem,
- dobrej jakości zdjęcie zespołu,
- informację o wymaganiach technicznych (rider),
- telefon i adres kontaktowy,
- adres strony internetowej, facebooka, ewentualnie link do YouTube’a.
6. Wyboru uczestników Festiwalu dokonuje jury powołane przez Organizatora. Decyzja jury kwalifikującego zespoły jest ostateczna i nieodwołalna.
7. Nadesłany repertuar powinien stanowić program autorski zespołu/wykonawcy
8. Wszyscy uczestnicy eliminacji zostaną powiadomieni o wynikach do 16.08.2017 .
9. Trzy zespoły zakwalifikowane na podstawie nadesłanych nagrań do występu podczas Festiwalu zostaną powiadomione mailowo lub telefonicznie. Lista zakwalifikowanych zespołów/wykonawców zostanie ogłoszona na stronie internetowej www. teatrziemirybnickiej.pl oraz Facebooku.
ETAP II
1. W przesłuchaniach konkursowych uczestniczyć będą trzy Zespoły / wykonawcy wyłonieni w trakcie eliminacji – ETAP I. Kolejność występujących określa Organizator w drodze losowania.
2. Uczestnicy Festiwalu prezentują na koncercie w dniu 09.09.2017 repertuar obejmujący 45 minut muzyki. Początek koncertów o 16.00.
3. Zwycięzców Festiwalu wyłania jury, którego decyzja jest ostateczna i nieodwołalna. Werdykt zostanie ogłoszony przed koncertem finałowym zespołu RAZ, DWA TRZY pierwszego dnia imprezy.
4. Zwycięzcy Festiwalu otrzymują nagrody. Pula nagród wynosi 2000,00 zł brutto, oraz 10 godzin do wykorzystania w studio nagrań No Fear Records.
III. POZOSTAŁE POSTANOWIENIA REGULAMINU
1. Festiwal z Ikrą jest imprezą plenerową. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych decyzją Organizatora może zostać odwołana lub przeniesiona do Teatru Ziemi Rybnickiej.
2. Zespoły przyjeżdżają na Festiwal na koszt własny.
3. Uczestnicy Festiwalu przywożą własne instrumenty i procesory.
4. Organizator zapewnia sprzęt nagłaśniający front line, scenę, światła, obsługę techniczną oraz perkusję ze statywami, (perkusista przywozi własny werbel, talerze, stopę, pałki).
5. Organizator zapewnia zespołom jeden posiłek i napoje chłodzące.
6. W przypadku poważnego złamania zasad porządku, wykorzystania cudzego repertuaru bez zgody autorów, nadesłania cudzego materiału muzycznego na eliminacje, itp. - zespół może zostać zdyskwalifikowany.
7. W przypadku rezygnacji z koncertu któregoś z wykonawców/zespołów Organizator ma prawo zaprosić do występu zespół z listy rezerwowej
8. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów i kolejności występów oraz do odwołania imprezy.
9. W czasie trwania imprezy wszelkie wnioski i skargi należy kierować do Biura Organizacyjnego znajdującego się na terenie Festiwalu.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij