• Witamy na nowej stronie Teatru Ziemi Rybnickiej!
  • 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej

Gala Jubileuszowa z okazji XX-lecia Studia Tańca VIVERO

26.01.2024 o godz. 18:00 zapraszamy na Galę Jubileuszową z okazji XX-lecia działalności Studia Tańca VIVERO przy Teatrze Ziemi Rybnickiej. VIVERO wychowało kilka pokoleń tancerzy, instruktorów i pedagogów oraz miłośników tańca oraz szeroko pojętej kultury i ruchu. Po dwudziestu latach działalności przyszedł czas na podsumowania i podziękowania dla wszystkich, którzy kiedykolwiek i w jakiejkolwiek formie byli częścią Vivero - naszej tanecznej rodziny, oraz dla tych, którzy przez wszystkie te lata nas wspierali. Osią wieczoru będzie Spektakl "Ciało Moje 2.0"- uaktualniona wersja najgłośniejszego spektaklu Vivero. Jednak widzowie mogą liczyć na jeszcze kilka dodatkowych atrakcji, których z pewnością nikt się nie spodziewa... UWAGA! Spektakl "Ciało Moje" NIE JEST ODPOWIEDNI DLA DZIECI ze względu na mocne treści i bezpośredni język! Bilety: 35 zł ulgowe | 50 zł pozostałe | KUP BILET | Bilety ze zniżką 20% dla posiadaczy Rybnickiej Karty Mieszkańca „Rybka” do nabycia wyłącznie w kasie TZR

"CIAŁO MOJE"

Współautorkami scenariusza spektaklu są występujące w nim, młode artystki a poszczególne sceny i teksty napisało samo życie.

*Odwołujemy się do realnych sytuacji i prawdziwych historii a słowa, które widzowie usłyszą w trakcie spektaklu to autentyczne wypowiedzi - przemówienia polityków, wypowiedzi influencerów, komentarze z internetu, hasła zasłyszane na ulicach. Rzeczywistość taka jaką jest - tu i teraz. Bez lukru i brokatu. Jedynie opowiedziana tańcem i ruchem. Poruszymy tematy, które nas zajmują, dotykają i bolą. Tematy, które nie są wygodne.

„Ciało moje” to nasza odpowiedź na otaczający nas świat, w którym od „mieć” i „być” ważniejsze jest „wyglądać” i "dopasować się".

Mamy głos i chcemy by nas usłyszano.

Scenariusz: Izabela Barska-Kaczmarczyk, Julia Lis i ZESPÓŁ
Reżyseria i dobór muzyki: Izabela Barska-Kaczmarczyk, Julia Lis
Choreografia, koncepcja: Julia Lis, Izabela Barska-Kaczmarczyk i ZESPÓŁ