"Awaria Świata" - Ewa Lipska - głos, Leszek HeFi Wiśniowski - muzyka. 53. Rybnickie Dni Literatury

"Awaria Świata" - koncert łączący muzykę i poezję w znakomitym, autorskim wykonaniu, w ramach 53. Rybnickich Dni Literatury.  Wystąpią: Ewa Lipska - głos i Leszek HeFi Wiśniowski  - kompozycje oraz instrumenty prawdziwe i wirtualne. Koncertową wersję projektu wzbogacają wizualizacje autorstwa Łukasza Pawlaka. Zapraszamy w czwartek, 13.10.2022 | godz. 18.00 | Sala Kameralna TZR. Wstęp wolny

Ewa Lipska - autorka wierszy pochodzących ze zbiorów: "Czytnik Linii Papilarnych" i "Pamięć operacyjna". Poetka i felietonistka urodzona w Krakowie, członkini polskiego i austriackiego PEN Clubu i Polskiej Akademii Umiejętności, założycielka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (1989). Laureatka m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody Miasta Krakowa, oraz licznych nagród zagranicznych. Wielokrotnie nominowana do nagrody Nike, odznaczona m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze | Gloria Artis".
Leszek HeFi Wiśniowski kompozytor, instrumentalista. Gra na fletach: piccolo, sopranowym, altowym, basowym, shakuhachi, saksofonach: sopranowym i tenorowym, klarnecie i klarnecie basowym, fortepianie i instrumentach wirtualnych. Pedagog, związany m.in. z jazzem i muzyką współczesną. Członek amerykańskiej organizacji The National Flute Association i Stowarzyszenia Muzyka Centrum. W dorobku ma pięć własnych albumów i udział w 35-ciu innych. Wykonywał partie solowe na ścieżkach dźwiękowych do kilkunastu filmów z muzyką Krzesimira Dębskiego i Zygmunta Koniecznego.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij