Karina Czernek - wernisaż wystawy

16.02. godz. 18.00, Galeria Sztuki, tytuł wystawy: "JUTRO USZYJĘ SIEBIE OD NOWA"
Ilustrację muzyczną zapewni Piotr Kotas, znakomity rybnicki pianista, kompozytor i aranżer,
muzyk zespołu Chwila Nieuwagi. Karina Czernek tworzy świat kobiet pięknych, chociaż czasem okaleczonych, świat kobiet-lalek, marionetek udających lepszą wersję samej siebie. Malując postaci kobiet, których kontury ciała wyłaniają się z ornamentalnych wzorów, próbuje pokazać i uchwycić złożoność natury kobiecej.Ilustrację muzyczną zapewni Piotr Kotas, znakomity rybnicki pianista, kompozytor i aranżer, muzyk zespołu Chwila Nieuwagi. Wstęp wolny

Artystka porusza problem akceptacji siebie i ulotnego dążenie do ideału, próbuję pokazać wyjątkowość i niepowtarzalność różnych kobiet, również tych doświadczonych przez los i okaleczonych. Blizny i tatuaże
tworzą rodzaj kwiatowego ornamentu. Kobiety mają na sobie linearne znaki niczym fastrygi, przywodzące na myśl operacje plastyczne.
Artystka zwraca uwagę na szerokie pojęcie piękna, jego pewnąniedefiniowalność i względność. Chce  pokazać różne podejście do swojego ciała, z jednej strony bazujące na naturalności, a z drugiej diametralnie innej, traktowanie swojego ciała często jak przeszywanej w zależności od nastroju i mody sukienki.
W pogoni za pięknem można uszyć nową siebie, ale czy warto?
Prezentowane na wystawie prace wykonane są w jej specjalnej technice własnej, dzięki której osiąga efekt przenikania płaszczyzn. Dzięki zastosowaniu w swoich obrazach nakładanych na siebie półprzeźroczystych tkanin, które poddaje obróbce malarsko-hafciarskiej, uzyskuje efekt bliski miękkości i dekoracyjności tkaniny. Artystka bawi się łączeniem technik, zacieraniem granic pomiędzy malarstwem i szeroko pojętą tkaniną, eksperymentuje, poszukuje nowych rozwiązań. Wystawa potrwa do 14.03.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij