• Witamy na nowej stronie Teatru Ziemi Rybnickiej!
  • 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej

Koncert Edukacyjny Filharmonii Rybnickiej - "Muzyka z filmów i gier komputerowych"

15.06.2022, godz. 11.00. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Rybnickiej, Mieczysław Błaszczyk- solista tenor, Sławomir Chrzanowski - dyrygent i prowadzący.
Podczas koncertu młodzi słuchacze poznają rolę i wyjątkowe znaczenie muzyki w filmie i grach komputerowych. Poznają bogate instrumentarium filharmoniczne, dysponujące ogromnym wachlarzem brzmieniowy, dającym ogromne możliwości brzmieniowe kompozytorom ścieżek dźwiękowych. Czas trwania koncertu: 60 - 70 min. Cena biletu – 10 zł

Grupa odbiorców – klasy 4-8 szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych
Chcemy uzmysłowić także młodemu odbiorcy jakie piękne dzieła potrafią powstać na użytek ekranu. Na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej zabrzmi muzyka z takich produkcji jak „Piraci z Karaibów”, „Gwiezdne Wojny”, „Final Fantasy” i wiele innych.

Koncerty edukacyjne Filharmonii Rybnickiej to nawiązanie do najlepszych tradycji koncertów edukacyjnych, prowadzonych przez słynnych mistrzów batuty w różnych krajach świata, między innymi do cyklu telewizyjnego „Nie taki diabeł straszny”, prowadzonego przez Henryka Czyża, czy „Young People’s Concerts”, którego gospodarzem był Leonard Bernstein. W całej Polsce koncerty szkolne są organizowane wszędzie tam, gdzie jest miejscowa Filharmonia. To forma obcowania z muzyką klasyczną, przygotowana z myślą o młodzieży szkolnej. Spotkania w filharmonii przybliżają młodzieży świat dźwięków, prezentują bogate instrumentarium i uzupełniają jej edukację. Koncerty organizowane są tak, aby w atrakcyjny sposób przybliżyć świat muzyki klasycznej, pobudzić wyobraźnie młodych ludzi, wykształcić nawyk świadomej i krytycznej percepcji sztuki, a co za tym idzie, tworzyć przestrzeń do budowania publiczności dla artystycznych produkcji.
Kontakt i zapisy:
Izabella Barska-Kaczmarczyk, tel: 32 4223235, wew. 115, e-mail: izabarska.tzr@gmail.com