Letnia Majówka na kampusie

Letnia majówka!
Majówka latem? Czemu nie! Ostatni weekend wakacji w Rybniku zapowiada się gorąco! Przełożona z powodu pandemicznych obostrzeń majówka w tym roku będzie miała swoją sierpniową odsłonę.
Rybnicka majówka to impreza świetnie znana w regionie, słynąca z nieszablonowej muzyki, plejady gwiazd oraz dobrego jedzenia. Tradycyjna majówka została przełożona ze względu na obowiązujące wiosną przepisy epidemiczne uniemożliwiające organizację imprez masowych. Wydarzenie odbędzie się więc 28 i 29 sierpnia na terenie rybnickiego kampusu, wieńcząc cykl atrakcji organizowanych w rybnickim śródmieściu pod hasłem Letnia Strefa Kultury.
PROGRAM:
28 sierpnia, sobota:
16.00 Otwarcie bramek
17.00 Dream Light
18.30 Robert Cichy, laureat Fryderyka 2021!
20.30 Baranovski
Ponadto:
12.00 – 22.00 Festiwal food trucków Food Fest
29 sierpnia, niedziela:
16.00 Otwarcie bramek
17.00 Kroki
19.00 Król
20.45 Karaś/Rogucki
Ponadto:
10.00 – 18.00 Punkt Szczepień
13.00 – 18.00 Dzień Promocji Zdrowia i Szczepień
12.00 – 22.00 Festiwal food trucków Food Fest

ENERGETYCZNA SOBOTA
W sobotę, 28 sierpnia o godzinie 17.00 wystąpi Dream Light. Zespół powstał w listopadzie 2019 roku. Tworzą go Mateusz Kluba i Martyna Pogorzelczyk. Grupa wykonuje muzykę elektroniczną z wokalem na żywo. Premiera ich debiutanckiego albumu pt. „Druga Strona” odbyła się w lutym 2020 roku. Od października 2020 roku publikują single zapowiadające nową płytę, której premiera jest zaplanowana na koniec 2021 roku.

Kolejny punkt programu (godz. 18.30) to koncert Roberta Cichego  z zespołem.
Robert Cichy - wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, który na swoim koncie ma dwie autorskie płyty i każda z nich została nagrodzona Fryderykiem (w 2021 r.otrzymał Fryderyka za album "Dirty Sun", a w 2019 r. statuetka została Cichemu przyznana za płytę "Smack"), co oznacza, że pomieszanie gatunków, nadanie własnego sznytu i eksperymentalne podejście Cichego do gitary, zostało docenione. Promując albumy Cichy grał trasę klubową, a także wystąpił na takich Festiwalach jak Męskie Granie czy Pol'and'rock (Woodstock). Dwa teledyski (do utworów "Smack" i "Rebeliant") otrzymały nominację do PL Music Video Awards.
Na swoich płytach Robert Cichy gościł takich artystów jak Ania Dąbrowska, Mrozu, Rahim czy Sosnowski. Wydany w ubiegłym roku album "Dirty Sun" znalazł się w dziesiątce najlepszych polskich płyt roku 2020 tygodnika "Polityka" oraz zyskał bardzo dobre recenzje wśród dziennikarzy, którzy przede wszystkim podkreślają indywidualność Cichego.
Przed rozpoczęciem działalności solowej, Robert Cichy uczestniczył w nagraniach ponad 70 płyt polskich artystów, z czego część pokryła się złotem lub platyną. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Smolikiem i Michałem Urbaniakiem. Jako lider zespołu Chilli oraz June supportował Lennego Kravitz’a, N.E.R.D.’a czy Jamiroquai’a. Jako gitarzysta czołowych polskich artystów koncertował na największych festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.
Robert Cichy jest doceniany za nowoczesne podejście do gatunku, co słychać również podczas jego koncertów na żywo. Albumy i koncerty Cichego to podróż przez słowiański folk, amerykańskie prerie i zadymione nowoorleańskie kluby, z przedłużonym postojem w Nashville i częstymi wizytami na hiphopowych imprezach.

Sobotnie wydarzenia zakończy (godz. 20.30) Baranovski, polski wokalista, kompozytor, songwriter, autor takich hitów jak „Czułe miejsca”, „Luźno” czy „Dym”. Artysta, znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku rozpoczął karierę solową, którą z powodzeniem można określić mianem jednej z najbardziej błyskotliwych w ostatnich latach. Na swoim koncie ma nominacje do Fryderyków, gości na najważniejszych festiwalowych scenach w kraju, a jego klip do piosenki „Lubię być z nią” przekroczył 28 milionów wyświetleń.

DYNAMICZNA NIEDZIELA

Równie ciekawie zapowiada się niedziela, 29 sierpnia. O 17.00 zagra zespół Kroki, który tworzą: producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka – do tego dochodzi eksperymentalna elektronika i charakterystyczny wokal. Sukces debiutancki zaowocował wieloma nominacjami do nagród, m.in. Fryderyków.

O 19.00 wystąpi Król, jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia.

– Błażej Król to artysta, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i łamy opiniotwórczej prasy muzycznej – wskazuje Julia Wójcik, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Rybnika.

Na finał (godz. 20.45): Karaś/Rogucki – dwa przodujące nazwiska na polskiej scenie alternatywnej, które postanowiły połączyć swoje zupełnie odmienne muzycznie światy i stworzyć wspólny projekt.

SZCZEPMY SIĘ NA ZDROWIE!

W niedzielę, 29 sierpnia, miedzy 13.00 a 18.00 zaplanowano też Dzień Promocji Zdrowia i Szczepień. Będzie można się zaszczepić przeciw Covid-19 – na ul. Rudzkiej od 10.00 do 18.00 czynny będzie punkt szczepień. Pierwszych 300 osób, które się zaszczepią, otrzyma pakiet witamin na zdrowie!

GASTRONOMIA Z CAŁEGO ŚWIATA
Wydarzenie to także 2 dni z food truckami z różnorodną ofertą gastronomiczną z całego świata. Festiwal Food Fest czynny będzie od 12.00 do 22.00, stanowiska ustawione będą poza terenem imprezy masowej – dostęp zgodnie z reżimami sanitarnymi dla gastronomii!

OBOSTRZENIA
Impreza organizowana jest zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników udostępnionych zostanie maksymalnie 250 miejsc stojących dla osób niezaszczepionych, które muszą zachować wymagany odstęp 1,5 m między widzami. Osoby zaszczepione, które okażą zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 nie będą wliczane w ww. limit osób. Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej, zdezynfekować dłonie przed wejściem na teren imprezy oraz nosić maseczkę. Szczegółowe informacje w regulaminie imprezy masowej, o którego przestrzeganie prosimy.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij