1 października zapraszamy na koncert Joyce Moreno z zespołem. Bilety: 40 zł KUP BILET
... Jedna z największych wokalistek wszechczasów! ... Jakby tego było mało, Joyce jest świetną kompozytorką i znakomicie gra na gitarze! Niesamowita Kobieta! Antônio Carlos Jobim,1987.
Joyce jest jednym z najcenniejszych brazylijskich skarbów - magazyn DownBeat, USA, 2010.
www.jazziokolice.com

Jej fantastyczne zdolności muzyczne kompletnie mnie zaskoczyły - doskonała i swobodna gra na gitarze, jej śpiew, piosenki, oryginalna wyobraźnia harmoniczna i melodyczna. Wszystko najwyższej próby. Caetano Veloso, 2011

Joyce Moreno jest urodzoną w Rio de Janeiro, wokalistką, kompozytorką, aranżerką i multiinstrumentalistką, na swoim kompozytorskim koncie ma ponad 400 nagranych piosenek, które ponadto interpretowane są przez największych brazylijskich twórców Bossa Novy i muzyki popularnej - artystów takich jak: Elis Regina, Gal Costa, Maria Bethania, Milton Nascimento, Ney Mato Grosso, Emilio Santiago, Zizi Possi, Simone, Leny Andrade, Monica Salmaso, i wiele innych. Kompozycje Moreno były interpretowane przez Annie Lennox, Wallace Roneya, Omara Portuondo, Black Eyed Peas, Davida Sancheza, Jona Luciena, Clausa Ogermana, Gerry Mulligana i Florę Purim, aby wymienić tylko najbardziej znanych i popularnych wykonawców zarówno muzyki popularnej jak i jazzu. Jej kompozycje zostały wykorzystane w ścieżkach dźwiękowych kilku filmów fabularnych, m.in. w „Graczu” Roberta Altmana i „Legalnej blondynce” Roberta Luketica.

Joyce otrzymała cztery nominacje do muzycznej nagrody Grammy Ameryki Łacińskiej. Do tej pory wydała 34 autorskie płyty i dwa koncerty w wersji audio-video, ponadto jej piosenki ukazały się na licznych kompilacjach. Koncertuje na całym świecie, zarówno na festiwalach folkowych i jazzowych; w teatrach i klubach muzycznych. Swoje płyty nagrywa w różnych krajach obu Ameryk, Azji (głównie w Japonii) i Europy, prezentując charakterystyczną muzykę i kobiecą brazylijską tożsamość.
www.joycemoreno.com

Helio Alves
Jest pochodzącym z Sao Paulo w Brazylii pianistą, który po ukończeniu studiów muzycznych na Berklee College of Music w Bostonie zamieszkał w Nowym Jorku, było to początku lat 90-tych.
Od tamtej pory pracuje z jednymi z najważniejszych nazwisk muzycznej sceny Ameryki i Brazylii, artystami takimi jak: Joyce Moreno, Rosa Passos, Oscar Castro-Neves, Airto Moreira & Flora Purim, Claudio Roditi, Louis Hayes, Slide Hampton, Herbie Mann, Phil Woods, Sadao Watanabe, Mike Stern, Randy Brecker.
Pojawił się także na albumach wyróżnionych nagrodą amerykańskiego przemysłu muzycznego GRAMMY u boku tak wybitnych liderów jak: Joe Henderson, Paquito D'Rivera i Yo-Yo Ma.
Helio wydała cztery albumy jako lider zapraszając do współpracy wybitnych instrumentalistów: Al Fostera, Johna Patitucci, Matta Wilsona, Duduka da Fonseca, Nilsona Matta, Romero Lubambo, Scotta Colleya i Antonio Sancheza.

www.helioalvesmusic.com

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij