Kozacy Podola - Zespół Reprezentacyjny Pieśni i Tańca Ukrainy

25 września o godz. 18.00 zapraszamy na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „KOZACY PODOLA”. Bilety 70 zł w przedsprzedaży do 14.09.2016,  80 zł od 15.09.2016. KUP BILET
W okresie ostatnich 40 lat zespół KOZACY PODOLA prowadzi Nikolay Balema - kompozytor, aranżer, dyrygent, który opracował dla potrzeb zespołu setki ludowych pieśni Podola i Ukrainy. Jest też kompozytorem wielu pieśni do słów najważniejszych poetów ukraińskich takich jak: TG Shevchenko, B. Grischuk, R. Balemy, M. Karas, M. Vono, R. Bratunya i Inn.

Od czasu kiedy Ukraina odzyskała swoją niepodległość (1991r) KOZACY PODOLA biorą udział w bardzo wielu regionalnych spotkaniach i koncertach na terenie całej Ukrainy.
W ostatnich pięciu latach zespół dał ponad 500 koncertów w kraju i za granicą. Stał się też niejako ambasadorem kultury ukraińskiej. Koncertował w Indiach, we Francji, Belgii, Szwajcarii, w Hiszpanii, w Niemczech, w Portugali, we Włoszech a także kilkakrotnie w Polsce. W 2001 roku, zespół brał udział w głównych obchodach dziesiątej rocznicy Niepodległości Ukrainy koncertując w Pałacu "Ukraina" w Kijowie.
Za wybitne osiągnięcia w rozwoju sztuki muzycznej zespół "Kozacy Podola" dwukrotnie otrzymał dyplom uznania Prezydium Rady Najwyższej Ukrainy (1974, 1988).
W 2011 zespół „KOZACY PODOLA” zdobył pierwsze miejsce i główną nagrodę na III Ogólno-ukraińskim konkursie zespołów Pieśni i tańca.
Zespół został założony w Kamieńcu Podolskim 1938 roku. Pierwotnie był to chór, złożony z amatorów i profesjonalistów, którzy zafascynowani byli folklorem Podola. Pierwszym kierownikiem i założycielem zespołu był Boris Svitlychnyi.
W 1945 roku zespół został przeniesiony z Kamieńca Podolskiego do miejscowości Proskuriv, (obecna nazwa - Chmielnicki) i przemianowany (w1989 r.) na Zespół Pieśni i Tańca „KOZACY PODOLA”.W okresie ostatnich 40 lat zespół KOZACY PODOLA prowadzi Nikolay Balema - kompozytor, aranżer, dyrygent, który opracował dla potrzeb zespołu setki ludowych pieśni Podola i Ukrainy. Jest też kompozytorem wielu pieśni do słów najważniejszych poetów ukraińskich takich jak: TG Shevchenko, B. Grischuk, R. Balemy, M. Karas, M. Vono, R. Bratunya i in.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij