XXXV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej 2020

We wrześniu zapraszamy na cykl koncertów XXXV Dni Muzyki Organoweji Kameralnej. Zgodnie z przyjętą tradycją koncerty odbywają się w Teatrze Ziemi Rybnickiej oraz rybnickich kościołach: bazylice pw. św. Antoniego, kościele pw. św. Józefa Robotnika i kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się poniżej

8.09.2020, godz.18.45, Bazylika pw. św. Antoniego w Rybniku, ul. Mikołowska 4
Koncert kameralny
Wystąpią:
Władysław Szymański - organy i Stanisław Dziewior - trąbka

Program:
1. Jeremiah Clarke [1674-1707] – The Prince of Denmark’s march (organy+trąbka)
2. Fernand de la Tombelle [1854-1928] – Toccata e-moll op.23 (organy)
3. Johann Sebastian Bach [1659-1695] – Jesus bleibet meine Freude BWV 147 (organy+trąbka)
4. Johann Sebastian Bach [1659-1695] – Arioso z kantaty 156 (organy+trąbka)
5. Felix Mendelssohn Bartholdy [1809-1847] – V Sonata D-dur op. 65 nr 5 (organy)
6. Michał Lorenc [*1955] – Ave Maria (z filmu Pasja) (organy+trąbka)
7. Władimir Fiodorowicz Wawiłow [1925-1973] – Ave Maria (organy+trąbka)
8. Giovanni Moandi [1777-1856] – Rondo con imitazione de campanelli (organy)
9. Henry Purcell [1659-1695] – Trumpet Tune (organy+trąbka
10. Cesar Franck [1822-1890] – III Chorał a-moll (organy)
Wstęp wolny.

15.09.2020, godz.18.45, Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku, ul. Rybnickiego 2
Koncert kameralny „W muzycznym świecie baroku”
Wystąpią:
Agnieszka Wesołowska - klawesyn
Magdalena Witczak - sopran
Karol Lipiński-Brańka –skrzypce
Maciej Kłopocki – wiolonczela

Program:
cz. I – z muzyki polskiej 
Adam Jarzębski – Susanna videns – Concerto a 2 (skrzypce, wiolonczela i klawesyn)
Paweł Sieprawski – Justus Germinavit (motet na sopran, skrzypce ,bc)
Antoni Milwid – Semper mi Jesu (kantata na sopran, skrzypce i bc)
Marcin J. Żebrowski – Suscepit Israel, Quia fecit mihi magnam z Magnificat (sopran i bc)
Z Tabulatury Jana z Lublina (klawesyn) Horea, Zaklolam szya tharnem (Zakłółam się tarniem) „Szewczyk idzie po ulicy”, Pasamezzo antico, Preambulum in d

cz. II – z muzyki angielskiego dworu
Georg F. Haendel – Sonata F-dur (skrzypce i bc)
Georg F. Haendel – Neun Deutsche Arien (sopran, skrzypce i bc.) – wybór
Georg F. Haendel / J. Halvorsen – Sarabande con variazioni (skrzypce i wiolonczela)
Wstęp wolny

22.09.2020, godz.19.15, Kościół pw. Św. Józefa Robotnika w Rybniku
Wystąpi Ernst Wally (Austria) - recital organowy 
Program:
Rudolf Bibl (1832 - 1902), Variationen und Fuge über „Christ ist erstanden“ op. 50/2
Adolpf Friedrich (1809 - 1863), Hesse Larghetto
Max Reger (1873 - 1916), Toccata op. 59/5,  Melodia op. 59/11
Franz Liszt (1811 - 1886),  „Ave Maria“ von Acadelt
Ernst Wally (1976), Improvisation
Johann Sebastian Bach (1685 - 1750), Partita diverse sopra „O Gott, Du frommer Gott“ BWV 767
Toccata und Fuge „dorische“ BWV 538
Wstęp wolny

24.09.2020, godz.19.00, Teatr Ziemi Rybnickiej. Pl. Teatralny 1
Koncert kameralny „Opera w salonie”
Wystąpią: 
Aleksandra Raszyńska – sopran i Anna Scheller - harfa
Kameralny koncert słynnych arii operowych i operetkowych – od klasycyzmu, przez romantyzm, aż po czasy współczesnego musicalu na sopran solo z towarzyszeniem harfy.
Program:
L. Różycki – aria Caton To dawny mój znajomy (opera Casanova),
W. A. Mozart – aria Aminty L’amerò, sarò costante (opera Il Rè pastore),
A. Dvořák - aria Rusałki Mĕsíčku na nebi hlubokém (opera Rusalka),
G. Puccini – aria Musetty Quando m’en vo’ (opera La Bohème),
W. A. Mozart – aria Paminy Ach, ich fühl’s (opera Die Zauberflöte),
E. Künneke – aria Julii de Weert Strahlen der Mond (operetka Der Vetter aus Dringda),
G. Donizetti – aria Adiny Prendi, per me sei libero (L’elisir d’amore),
G. Puccini – aria Lauretty O mio babbino caro (Gianni Schicchi),
V. Bellini – recytatyw i aria Giulietty Eccomi in lieta vesta/Oh, quante volte (opera I Capuleti e i Montecchi).
Bilet: 1 zł do nabycia wyłącznie w kasie TZR.

29.09.2020, godz.18.45, Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku.
Koncert „Dzieci dzieciom” 
Wystąpią uczniowie i absolwenci klasy organów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej i Stanisława Pielczyka z PSM II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku. Wstęp wolny
Program koncertu
1. J.S.Bach – Preludium f-moll - wykonawca : Szymon Jarzyna absolwent E.Włosek-Żurawieckiej
2. D.Buxtehude – „Erhalt uns bei Deinem Wort”- wykonawca: Paweł Witkowiak kl.3 S.Pielczyka
3. J.S.Bach – Preludium G-dur – wykonawca: Gabriel Wojaczek kl.1 S.Pielczyka
4. L. Vierne – Berceuse op.31 – wykonawca: Hanna Szumiło kl.3 E.Włosek-Żurawieckiej
5. J. N. Lemmens – „Fanfary” – wykonawca: Maciej Fizia kl.3 E.Włosek-Żurawieckiej
6. L.Boellmann – „Modlitwa” – wykonawca: Wiktoria Grabowska kl.6 E.Włosek-Żurawieckiej
7. J.S.Bach – Fuga g-moll BWV 578 – wykonawca: Magdalena Pohlmann kl.4 E.Włosek
8. W.Żeleński – Preludium nt.”Święty Boże”– wykonawca: Wojciech Zapart kl.2 E.Włosek
9. C.Franck – Cantabile – wykonawca Michał Staniek kl.5 S.Pielczyka
10. C.Franck – Piece heroique - wykonawca : Mariusz Wycisk absolwent E.Włosek-Żurawieckiej

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto RybnikKultura.rybnik.euGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij