Jazz w Teatrze: Przemysław Strączek, koncert solo. Transmisja na żywo na Faceooku i YouTube #kulturawsieci

12.06.2020 o godz.19.00 zapraszamy na koncert solowy Przemysława Strączka, znakomitego gitarzysty jazzowego. Transmisja NA ŻYWO na Facebooku Teatru Ziemi Rybnickiej #kulturawsieci
Przemysław Strączek
– gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie (2001, 2003), finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku (2011). Przez wiele lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Uczestnik programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz uczestnik programu Scottish Jazz Federation – Bridge Music. Patronat nad koncertem Przemysława Strączka objęła Galeria Wherenowhere w Brukseli Transmisja LIVE na Facebooku i YouTube TZR 

W latach 1998 – 2006 prowadził swój pierwszy zespół Tres Jazz, z którym nagrał album “The Shape of Melody” (2004). Od 2006 roku realizuje się jako lider swoich projektów muzycznych nagrywając do tej pory pięć autorskich albumów w polskich i międzynarodowych składach: “Earthly Room” (2007) i “Light & Shadow” (2010), Evans (2012) w duecie z gitarzystą z Hong Kongu Teriverem Cheung, “White Grain of Coffee” (2014) z włoską sekcją rytmiczną oraz Three Continents (2016) z muzykami z Azji i Ameryki Południowej.

Galeria Wherenowhere w Brukseli to undergrand'owa galeria sztuki, otwarta dla każdego, bez względu na narodowość, wyznanie czy orientacje. Galerię powołali do życia w 2016 roku, małżonkowie Inga i Franciszek Falkowscy.
To wyjątkowe miejsce powstało z głosu serca założycielki, która poczuła, że takie miejsce jest bardzo potrzebne. W Galerii odbywają się bardzo różnorodne eventy - od koncertów, wystaw (malarstwa, rzeźby, instalacji artystycznych, fotografii, rękodzieła), poprzez prezentację różnorodnych sztuk teatralnych, performance, pokazy mody, sesje fotograficzne, prezentacje poezji, warsztaty aż po wydarzenia dedykowane dla najmłodszych i akcje charytatywne. Lista nie jest zamknięta- team Galerii jest otwarty na nowe wyzwania i chętnie zabiera swoją publiczność w rozliczne coraz to nowe "przygody ze sztuką kreacji".
Część wydarzeń organizowanych w Wherenowhere, realizowana jest w ojczystym języku patronów Galerii -
w języku polskim; jednakże Galeria ma charakter międzynarodowy, tak, więc wśród wydarzeń, jak i wśród gości, jak to w Brukseli, języki mieszają się jak w tyglu, co nie stanowi najmniejszego problemu. Atmosferę, panującą w Galerii można porównać do swobodnej międzynarodowej rodziny, która ciekawa jest realizacji oryginalnych twórców, pochodzących z najróżniejszych zakątków świata.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto RybnikKultura.rybnik.euGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij