IŻOL, koncert solowy. Transmisja NA ŻYWO na Facebooku i kanale YouTube Teatru Ziemi Rybnickiej

19.06.2020 o godz.19.00 zapraszamy na transmisję koncertu. IŻOL wystąpi NA ŻYWO na Facebooku i kanale YouTube Teatru Ziemi Rybnickiej. Iżol czyli Robert Jeżewski. Producent nagrań, klawiszowiec, wokalista. Założyciel i twórca repertuaru rybnickiej formacji Ice Machine zaczynał karierę w latach 90-tych jako cover band grający utwory grupy Depeche Mode. Z zespołem brał udział również w koncercie Opole – Debiuty w 2004 roku. Koncert Iżola na żywo objęła patronatem Galeria Wherenowhere w Brukseli #kulturawsieci

Artysta ma również na koncie cztery autorskie albumy z formacją Ice Machine. Utwory grupy znalazły się ponadto na wielu składankach m.in. na popularnej „Minimax PL5” wydawanej cyklicznie przez Piotra Kaczkowskiego, znanego i cenionego redaktora muzycznego z Programu III Polskiego Radia. W 2015 roku rozpoczął działalność pod pseudonimem „Iżol”. Jest to projekt mocno osadzony brzmieniowo w muzyce z kręgu electro, synth wave itp. z wokalem w lekko melancholijnym klimacie. Na koncie ma wydane dwa albumy „The Vagabond’s Wish” (2017) „Control” (2019). Obie, anglojęzyczne płyty zostały bardzo dobrze przyjęte przez dziennikarzy muzycznych oraz fanów, a utwór „A Lonely House” pojawił się na międzynarodowej składance pt. Neonautics v 03. Utwór był również emitowany w Polskim Radio PR I, a także w streamingowych stacjach, w tym zagranicznych. W 2019 utwór ”The Girl from my Backyard” został wykorzystany jako soundtrack do filmu pt. „Araneidae” w reż. W.Zielińskiego, który jest również autorem wielu teledysków.
Galeria Wherenowhere w Brukseli to undergrand'owa galeria sztuki, otwarta dla każdego, bez względu na narodowość, wyznanie czy orientacje. Galerię powołali do życia w 2016 roku, małżonkowie Inga i Franciszek Falkowscy.
To wyjątkowe miejsce powstało z głosu serca założycielki, która poczuła, że takie miejsce jest bardzo potrzebne. W Galerii odbywają się bardzo różnorodne eventy - od koncertów, wystaw (malarstwa, rzeźby, instalacji artystycznych, fotografii, rękodzieła), poprzez prezentację różnorodnych sztuk teatralnych, performance, pokazy mody, sesje fotograficzne, prezentacje poezji, warsztaty aż po wydarzenia dedykowane dla najmłodszych i akcje charytatywne. Lista nie jest zamknięta- team Galerii jest otwarty na nowe wyzwania i chętnie zabiera swoją publiczność w rozliczne coraz to nowe "przygody ze sztuką kreacji".
Część wydarzeń organizowanych w Wherenowhere, realizowana jest w ojczystym języku patronów Galerii -
w języku polskim; jednakże Galeria ma charakter międzynarodowy, tak, więc wśród wydarzeń, jak i wśród gości, jak to w Brukseli, języki mieszają się jak w tyglu, co nie stanowi najmniejszego problemu. Atmosferę, panującą w Galerii można porównać do swobodnej międzynarodowej rodziny, która ciekawa jest realizacji oryginalnych twórców, pochodzących z najróżniejszych zakątków świata.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij