• Witamy na nowej stronie Teatru Ziemi Rybnickiej!
  • 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej

"Ciosek i Judytka". Teatr Lalek Marka Żyły, dla dzieci i nie tylko. Transmisja na żywo na Faceooku i YouTube #kulturawsieci

05.06.2020, godz.19.00, zapraszamy transmisję na żywo ze spektkalu "Ciosek i Judytka" Teatru Lalek Marka Żyły, dedykowanego dzieciom i nie tylko. Marek Żyła – lalkarz, aktor i twórca kabaretowy. Od 2016 r. prowadzi Teatr Lalek Marka Żyły, którego jest założycielem, dyrektorem, aktorem, reżyserem i kierowcą. Teatr przygotował już 9 spektakli i występuje na terenie całego kraju. Uczestnik międzynarodowych przeglądach teatrów ulicznych i lalkowych. Zwycięzca drugiej edycji Śląskiego Konska. Dawniej członek kabaretu Noł Nejm, z którym zdobył nagrody (w tym wiele nagród publiczności oraz Grand Prix) na wszystkich ogólnopolskich festiwalach kabaretowych (PaKA, Mulatka w Ełku, Debeściak czy Lidzbark). Wielokrotny uczestnik RyJKa i zdobywca kilku Koryt Publiczności. Transmisja NA ŻYWO odbywa się na Facebooku Teatru Ziemi Rybnickiej i portalu YouTube. Występ Teatru Lalek Marka Żyły na żywo objęła patronatem Galeria Wherenowhere w Brukseli #kulturawsieci

Galeria Wherenowhere w Brukseli to undergrand'owa galeria sztuki, otwarta dla każdego, bez względu na narodowość, wyznanie czy orientacje. Galerię powołali do życia w 2016 roku, małżonkowie Inga i Franciszek Falkowscy.
To wyjątkowe miejsce powstało z głosu serca założycielki, która poczuła, że takie miejsce jest bardzo potrzebne. W Galerii odbywają się bardzo różnorodne eventy - od koncertów, wystaw (malarstwa, rzeźby, instalacji artystycznych, fotografii, rękodzieła), poprzez prezentację różnorodnych sztuk teatralnych, performance, pokazy mody, sesje fotograficzne, prezentacje poezji, warsztaty aż po wydarzenia dedykowane dla najmłodszych i akcje charytatywne. Lista nie jest zamknięta- team Galerii jest otwarty na nowe wyzwania i chętnie zabiera swoją publiczność w rozliczne coraz to nowe "przygody ze sztuką kreacji".
Część wydarzeń organizowanych w Wherenowhere, realizowana jest w ojczystym języku patronów Galerii -
w języku polskim; jednakże Galeria ma charakter międzynarodowy, tak, więc wśród wydarzeń, jak i wśród gości, jak to w Brukseli, języki mieszają się jak w tyglu, co nie stanowi najmniejszego problemu. Atmosferę, panującą w Galerii można porównać do swobodnej międzynarodowej rodziny, która ciekawa jest realizacji oryginalnych twórców, pochodzących z najróżniejszych zakątków świata.