XII Międzynarodowy Festiwal Rybnicka Jesień Chóralna

Zapraszamy do udziału w XII Międzynardowym Festiwalu Rybnicka Jesień Chóralna im. Henryka Mikołaja Góreckiego 4-5 listopada 2016. Wejdź na stronę Rybnicka Jesień Chóralna

Program Festiwalu:
Inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Rybnickiej Jesieni Chóralnej im. H.M. Góreckiego, 4.11. godz. 19.15, kościół p.w. św. Józefa Robotnika, ul. Hallera 19
„Pieśń Ziemi Korony Czeskiej“ - koncert z okazji 700-lecia cesarza Karola IV – Ojca ojczyzn (Otec vlasti). Wystąpią: Vysokoškolský umělecký soubor z Pardubic (Czechy) pod dyrekcją Tomáša Židka oraz Chór Medici Cantantes Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu pod dyrekcją Magdaleny Lipskiej.
5.11. od godz.10.00 przesłuchania konkursowe w sali widowiskowej TZR.
5.11. godz. 17.00 ogłoszenie wyników konkursu,
5.11. o godz. 19.00 w Bazylice mniejszej p.w. św.Antoniego, ul. Mikołowska 4 odbędzie się koncert laureatów, gdzie zaprezentują się wszystkie chóry mieszczące się w przedziale punktowym danego dyplomu.
Festiwal organizowany jest z inicjatywy dyrektora Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach Michała Wojaczka oraz prezes Śląskiego Centrum Muzycznego - Muzyka i Ruch w Rybniku Ilony Kargul. Wieloletnim dyrektorem artystycznym festiwalu był śp. prof. Czesław Freund - rybniczanin, znakomity chórmistrz, profesor na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, który zasiadał również w jury konkursu chóralnego.
Do 2015 roku organizatorem festiwalu był Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, zaś od 2016 roku za organizację przedsięwzięcia odpowiada Teatr Ziemi Rybnickiej.
Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych miasta Rybnika, a marka Festiwalu jest rozpoznawana w kraju i za granicą. Ze względu na wysoki poziom wykonawczy, stworzenie przyjaznej atmosfery do wymiany doświadczeń oraz integracji społeczności śpiewaczej, cieszy się uznaniem chórzystów.
W ramach RJCH odbywa się konkurs chóralny w trzech kategoriach:
- chóry jednorodne
- chóry kameralne (do 24 osób)
- chóry mieszane

więcej

 

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij