Ballet Magnificat (USA) - Face 2 Face

Spektakl „Face to face” w wykonaniu amerykańskiej grupy baletowej Ballet Magnificat, 19.04. godz. 19.00
Ceny biletów: w przedsprzedaży 35 zł do 18.04. W dniu spektaklu 45 zł. KUP BILET

Amerykańska grupa baletowa Ballet Magnificat to połączenie profesjonalizmu i piękna, radości i ekspresji, tańca i Ewangelii. Ballet Magnificat wystawił już swoje spektakle dla ponad 12 milionów widzów na całym świecie, występując do tej pory m.in. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Chinach, Izraelu, Korei… a to tylko krótki fragment listy. W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Paryżu, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St. Petersburgu i Moskwie. Artyści są nieustannie w drodze i zjechali już niemal cały świat. Co roku wystawiają ponad 200 spektakli, które charakteryzuje nie tylko poruszająca muzyka i profesjonalna choreografia, ale i czytelne ewangeliczne przesłanie. Ich występy to niezwykła mieszanka tradycyjnego tańca
z nowoczesnymi baletowymi aranżacjami. „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański Dallas Morning News. Pragnieniem artystów jest przywrócenie bogactwa tańca we współczesnym Kościele; daru tańca jako narzędzia o niezwykłym potencjale ewangelizacyjnym, który jest w stanie otwierać serca na Pana i przemienić życie wielu ludzi. W repertuarze Ballet Magnificat znajdują się poruszające interpretacje m.in. przypowieści o synu marnotrawnym „Prodigal’s Journey”, powieści Corrie ten Boom „Hiding Place” („Bezpieczna kryjówka”) opowiadającej historię rodziny holenderskich chrześcijan, ukrywających Żydów podczas II wojny światowej, historii wyjścia Izraela z Egiptu – „Wybaw nas!” czy najnowszy spektakl „Face to face” („Twarzą w twarz”) o tym, jak to jest żyć z Chrystusem, a jak bez Niego.

Zawiść, intrygi, triumf – ta współczesna opowieść, o dwóch profesjonalnych tancerkach baletu, przenosi widza za kulisy baletowego środowiska. Zazdrość, pragnienie rozgłosu, trawi członków tanecznego zespołu. Ale istnieje jaskrawy kontrast między dwoma tancerkami, które stają naprzeciw siebie twarzą w twarz. Życie jednej z nich wypełnione jest niezwykłą radością i wolnością; życie drugiej egoizmem, alkoholem, co przynosi pustkę i spycha w depresję.
„Face to face” to piękna historia o wyzwoleniu, w którą wplecione są fragmenty z klasyki baletu – Don Kichot oraz przejmująca historia biblijnej kobiety cudzołożnej.
Ballet Magnificat, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. To dynamiczna mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z ewangelicznym, głębokim i poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Paryżu, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St.Petersburgu, Moskwie). „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański Dallas Morning News.
Stowarzyszenie „Do Źródła” od 2012r. organizuje spektakle Ballet Magnificat w Polsce. Na każdy występ przychodzi 600 – 800 osób, wypełniając do ostatniego miejsca sale teatralne. Najnowsza sztuka „Face to face” przedstawi życie Palomy i Sheily, dwóch kobiet i dwóch historii życia, w których odnajdzie się każdy z nas.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto RybnikKultura.rybnik.euGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij