Informujemy, że od marca rozpoczynamy cykl filmów pn. Kino Seniora.
W marcu odbędą się 2 projekcje: 7 i 14 o godz. 13.00. Na dobry początek wybraliśmy świetną francuską komedię, która rozbawi, ale też skłoni do refleksji. Niektóre projekcje będą wzbogacone ciekawą prelekcją na temat proponowanego filmu lub problemu, który porusza. W repertuarze znajdą się z pewnością filmy znakomitych twórców o społecznie ważnej tematyce. Nie zabraknie również rozrywki na dobrym poziomie. Będzie także czas i miejsce na pytania i dyskusje.

7 marca 2016 godz. 13.00
Projekcja filmu: „Za jakie grzechy, dobry Boże?
(2014) prod. Francja
Reżyseria: Philippe de Chauveron
Scenariusz: Guy Laurent, Philippe de Chauveron
1 godz. 37 min.


Cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową. Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.


Bilety 8 zł KUP BILET

 

 

14 marca 2016 godz. 13.00
Temat: Małżeństwa portret własny
Wykład: Łukasz Tura
Projekcja filmu: „45 lat
(2015) Prod. Wielka Brytania
1 godz. 33 min


Brytyjski melodramat w reżyserii i według scenariusza Andrew Haigha. Scenariusz oparto o opowiadanie
In Another Country autorstwa Davida Constantine. Światowa premiera filmu mała miejsce 6 lutego 2015 roku podczas 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, w ramach którego obraz brał udział w Konkursie Głównym. Na tym festiwalu aktorzy Charlotte Rampling i Tom Courtenay odebrali Srebrnego Niedźwiedzia za kreacje aktorskie.
Przygotowania obchodów czterdziestej piątej rocznicy małżeństwa Kate i Geoffa zakłóca wiadomość o dawnej kochance mężczyzny.


Bilety 8 zł KUP BILET

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij