50-lecie Duszpasterstwa Akademickiego Rybnik

Na duchowej mapie Rybnika już od 50-ciu lat znajduje się DAR – Duszpasterstwo, które obejmuje swoją troską o studentów i pracowników naukowych, rodziny i małżeństwa wywodzące się ze wspólnoty studenckiej – wszystkich, którzy chcą budować żywy Kościół. Jubileusz jest okazją, by podziękować za tych ludzi i to niezwykłe miejsce.
Wszystkich rybniczan zapraszamy do wspólnego świętowania w piątek, 25 października 2019 r. godz. o 18.00, w Teatrze Ziemi Rybnickiej. W czasie jubileuszowej gali wystawiany będzie musical „Żyć, nie wegetować”, inspirowany postacią bł. Pier Giorgia Frassatiego. Autorem scenariusza jest ks. Wojciech Iwanecki, duszpasterz akademicki, za reżyserię odpowiada Paweł Kontny, a muzyka została napisana przez Piotra Kotasa. Spektakl szykowany jest przy udziale młodych rybniczan. O wysoki poziom muzyczny całego wydarzenia zadba zespół „Chwila Nieuwagi”. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej, u duszpasterza akademickiego oraz pod adresem mail: adresdar@gmail.com

Uczestnicy gali będą mogli poznać bogatą historię DAR-u oglądając wystawę przygotowaną we współpracy z dr Elżbietą Mackiewicz. Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek, który ma być okazją do dobrego spotkania i wspominania działalności duszpasterstwa akademickiego w Rybniku.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij