18.02.2021 o godz.19.00 zapraszamy na koncert z cyklu Jazz w Teatrze. Wystąpi Szymon Łukowski Quartet w programie z płyty "Short Sketches". Transmisja na żywo na Facebooku i YouTube. Najnowszy album grupy to rezultat spotkania czterech instrumentalistów zafascynowanych współczesnym jazzem i pierwsza autorska płyta lidera formacji - Szymona Łukowskiego z fortepianem jako głównym instrumentem harmonicznym. Skład zespołu: Szymon Łukowski - saksofony, klarnet basowy, Adam Lemańczyk - fortepian, instrumenty klawiszowe, Wojtek Pulcyn - kontrabas, Sebastian Frankiewicz – perkusja. Koncert na żywo on-line prosto ze sceny Teatru Ziemi Rybnickiej

Szanowni Państwo,
zapraszamy na Ferie z Teatrem On-line. W drugim tygodniu zimowych wakacji przygotowaliśmy dla najmłodszych i nie tylko serię atrakcji w formie on-line. Znajdziecie tu Państwo warsztaty taneczne, warsztaty plastyczne, a w niedzielę - bajkę dla najmłodszych. Wszystkie wydarzenia sa bezpłatne. Zapraszamy.
11.01.2021, godz. 10.00, Świąteczna Gala Taneczna VIVERO
12.01.2021, godz. 13.00, Lekcja Tańca Jazzowego z Judytą Kuśką
13.01.2021, godz. 11.00, Twórcze podróże. Przestrzenny portret z … papieru. Warsztaty plastyczne dla dzieci
15.01.2021, godz. 11.00, Twórcze podróże. Butelkowce - rzeźby z... papieru. Warsztaty artystyczne dla dzieci
17.01.2021, godz. 16.00, "Świnki 3 - Pepa, Mela Kwi". Bajka muzyczna dla dzieci

 


5.02.2021 o godz.18.00 zapraszamy na transmisję na żywo koncertu zespołu „Corda”. Grupa działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku od 2014 r. Ma na koncie wiele nagród i wyróżnień na festiwalach i przeglądach. Obecny repertuar można podzielić na: polską muzykę etniczną, autorską poezję śpiewaną oraz instrumentalne utwory autorskie i klasyczne inspirowane muzyką folk i klasyką. Aktualnie zespół tworzą: Agata Szarecka - śpiew, gitara elektroakustyczna, Aleksandra Miera - śpiew, skrzypce, Mikołaj Kolorz - śpiew, instrumenty perkusyjne / cahon, darabukka, bouzouki, Julia Gajda - akordeon, Łukasz Mazurek - bouzouki, Wiktoria Borecka - mandola, chórki, Mariusz Miszkurka - kontrabas. Transmisja na żywo na Facebooku i YouTube Teatru Ziemi Rybnickiej.

28.01.2021, godz. 19.00, Jazz w Teatrze. Przemysław Strączek Quartet - koncert promujący płytę "Fig Tree".
Koncert będzie transmitowany online na Facebooku i kanale YouTube TZR
Płyta "Fig Tree" to szósty album gitarzysty Przemysława Strączka składający się z ośmiu autorskich kompozycji. Płyta została zarejestrowana w Polsce w Maq Studio, natomiast miksem i masteringiem zajął się światowej sławy inżynier dźwięku Katsuhiko Naito w studiu Avatar w Nowym Jorku, który jest znany ze współpracy m.in. z Al Di Meolą, Johnem Scofieldem, Marią Schneider czy Lee Konitzem. Skład zespołu: Przemysław Strączek - gitara, kompozycje, Marcin Kaletka - saksofon sopranowy i tenorowy, Piotr Narajowski - kontrabas, Patryk Dobosz - perkusja.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto RybnikKultura.rybnik.euGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij