„Wielkie dzieła, młodzi wykonawcy” - Koncert symfoniczny
"Uroczysko" - spektakl tańca i śpiewu w wykonaniu Teatru Na Pół TZR
Piętnasty Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego
Marta Król & gość specjalny Kuba Badach L-O-V-E O miłości solo i w duecie
Śpiewnik Symfonicznie vol. 2. "Czas nas uczy pogody". Wyjątkowe wydarzenie muzyczne
Marcin Kydryński prezentuje: SIESTA w drodze LUCIBELA
Koncert Galowy z okazji 70-lecia powstania Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
 "Miłostka", autorski spektakl Teatru Na Pół
"Konstelacje" - koncert Katarzyny Groniec

Archiwum: czerwiec 2018

02.06. godz.18.00, specjalnie z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na bajkowy spektakl taneczny pod tytułem „Koppelia”. Spektakl jest luźno oparty o libretto baletu romantycznego "Coppelia" ze współczesną i neoklasyczną muzyką. Nawiązuje do klasycznego baletowego wzorca, jednak podaje go w zupełnie innej, nowoczesnej i atrakcyjnej dla najmłodszych formie. „Kiedyś - bardzo dawno temu, gdzieś - bardzo daleko stąd, w miasteczku – nie bardzo dużym ale też nie bardzo małym - żyła kobieta. Dama o wielkim umyśle i jeszcze większym sercu. Na imię miała Coppelia. Ludzie ją kochali bo i ona miała w sobie wiele miłości i zawsze była dla wszystkich życzliwa i pomocna. Najbardziej kochała dzieci, lecz nie miała własnych, choć pragnęła tego najbardziej na świecie. Ponieważ nie miała swoich dzieci, poświęciła się uszczęśliwianiu innych i stworzyła fabrykę zabawek. Spędzała w niej całe dnie tworząc ciągle coraz lepsze lalki, klocki, roboty, zdalnie sterowane autka i całą masę innych cudowności, na których widok dzieciom śmieją się oczy z radości. Nikt nie wiedział, że nocami, kiedy wszyscy pracownicy fabryki udają się na zasłużony odpoczynek, w zaciszu swojej pracowni, Coppelia pracuje nad wielkim wynalazkiem, który ma na zawsze odmienić jej życie… Bilety: 5 zł. KUP BILET

8.09. o godz. 19.00 na scenie rybnickiego Kampusu wystąpi grupa VOO VOO. To jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem był Wojciech Waglewski (...) - kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta i wokalista, który wcześniej występował w zespołach Osjan, Bemibem oraz MWNH. Wśród założycieli zespołu byli również perkusjonista Milo Kurtis, perkusista Wojciech Morawski i basista Andrzej Nowicki. Już z Markiem Czapelskim w miejsce Morawskiego, grupa nagrała debiutancką płytę Voo Voo zbierając świetne recenzje zarówno od publiczności, jak i od krytyki.  Wstęp wolny

"Zakątki Rybnika"

16-17 czerwca podczas Dni Rybnika odbędzie się plener malarski pt "Zakątki Rybnika" organizowany przez Teatr Ziemi Rybnickiej. Plener skierowany jest dla członków Zespołu Twórców Nieprofesjonalnych "Oblicza". Uczestnicy pleneru malować będą "na żywo" w przestrzeni centrum miasta.

Po zakończonym plenerze zostanie zorganizowana wystawa w "Galerii w Galerii" w Fokus Park Rybnik. Wystawa trwać będzie od 25 czerwca do 22 lipca 2018 r.

 

Koncerty gwiazd, atrakcje sportowe, wydarzenia znane i lubiane – tak zapowiada się program tegorocznych Dni Rybnika, które potrwają od 15 do 17 czerwca.

Koncerty gwiazd
Tradycją Dni Rybnika są koncerty gwiazd. Także i w tym roku nie zabraknie znanych artystów polskiej sceny muzycznej. W ramach Lata na Maxxxa wystąpią: Margaret, Lanberry, Feel i Gromee. Koncerty odbędą się w sobotę, 16 czerwca, na parkingu przed Urzędem Miasta Rybnika od godz. 17.00.

17.06. w godz.10:00 - 13:00
"Piknikogranie" na DNI RYBNIKA. Różnorodne formy spędzania wolnego czasu, od form ruchowych, sportowych po warsztaty rozwojowe i artystyczne, w rytm muzyki bałkańskiej, filmowej oraz rozrywkowej. Zaprezentują się:
Muzyczny Zespół Kameralny, Rybnickie Stowarzyszenie AIKIDO Aikikai - Aikidoryu, Taniec Bioder - Agnieszka Pietrzok
Szałas Kobiet - Szałas Rozwoju, JOGA - Danusia Wiśniewska. Ponadto: gry rodzinne, bańki mydlańki, zabawy plastyczne. W Strefie Gastro: The Best Coffee Shop, Żółty Młynek - lody.

30.05. o godz. 19.00 zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury, połączoną z koncertem Jacka Wójcickiego.
Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. „Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!” Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Bilety: w przedsprzedaży 40 zł do 19.05. i 50 zł od 20.05. KUP BILET

31.05. o godz. 19.00 zapraszamy na koncert z cyklu Jazz w Teatrze. Wystąpi Piotr Wyleżoł promując swoja najnowszą płytę "Human Things". W jego zespole znajdziemy same artystyczne znakomitości: gościnnie wystąpią wokaliści Aga Zaryan i Grzegorz Dowgiałło oraz Dayna Stephens - saksofon, Michał Barański - bass, Łukasz Żyta - perkusja, Grzegorz Nagórski - euphonium, Robert Majewski - fluegelhorn i lider - liryk fortepianu, niezrównany improwizator, subtelny kolorysta, którego londyński miesięcznik „Blues & Soul” uznał za jednego z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej, prezentuje nowy album z autorskimi kompozycjami osadzonymi w tradycji jazzu i muzyki polskiej. Bilety: 40 zł i 30 zł ulgowe - w przedsprzedaży do 20.05.| i 50 i 40 zł ulgowe - od 21.05. zł (Do ulgi uprawniona jest młodzież, dzieci i seniorzy (60+) niezależnie od posiadanej Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny). KUP BILET

Zapraszamy zespoły i wykonawców z subregionu zachodniego do udziału w konkursie "Zagraj przed... VOO VOO".
Jak to zrobić?
Do 10 lipca 2018 należy wysłać pod adres promocja@tzr.rybnik.pl
- minimum 3 utwory w formacie mp3,
- biografię zespołu wraz ze składem,
- dobrej jakości zdjęcie zespołu,
- informację o wymaganiach technicznych (rider),
- telefon i adres e-mail do kontaktu,
- adres strony internetowej, facebooka, ewentualnie link do YouTube’a,
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku dla potrzeb organizacji i promocji Festiwalu (w załączniku regulaminu).

Jaka nagroda czeka na zwycięzców?

Polecamy
Muzyka zespołu Metallica symfonicznie
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij