44. Rybnickie Dni Literatury 2013 r.

11.10.pt g. 18.00 

Akwarela, realizm, ilustracja.

Otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Dublewskiego.

11.10. pt g. 20.00 

(Herbaciarnia White Monkey ul.Kościuszki 62/1)

Poezja Miasta Lwów – koncert  Kuby Blokesza

 

W programie utwory poetów ukraińskich przetłumaczone przez Macieja Piotrowskiego z muzyką Kuby Blokesza.

 

Bilety 10 zł. Młodzież 5 zł. Ilość miejsc ograniczona, rezerwacja tel. 536307064.

 

Koncert składa się z wierszy ukraińskich poetów przetłumaczonych na język polski z autorską muzyką Kuby Blokesza. Całość jest okraszona prozą. Wiersze w większości są pierwszy raz przełożone na polski przez pomysłodawcę projektu – Maćka Piotrowskiego. Całość tworzy poetycki spacer po Lwowie.

Do programu włączono wiersze Jurija Andruchowycza, Hryhorija Czubaja, Wasyla Symonenki i Marianny Sawki. Z tą ostatnią oraz z Sołomiją Czubaj, córką Hryhorija, Kuba Blokesz wystąpił wspólnie podczas ukraińskiej trasy koncertowej, na której prezentowano „Poezję miasta…”.

Celem projektu jest przedstawienie obrazu Lwowa innego niż dominujący w polskim przekazie. Autorzy programu chcą pokazać miasto żyjące, biorąc za swoje motto słowa Jurija Andruchowycza:

„O dzisiejszym Lwowie można pisać jako o kupie ruin, królestwie śmierci i zapomnienia, zwycięstwie Chama. Ale można pisać też o czymś innym: o życiu, o codziennym przeciwstawianiu się katastrofie, o hucznych pijatykach i nocnych przygodach w szczelinach starych fortecznych zaułków, o odblaskach starodawnych słów”.

 

Twórcy projektu:

Kuba Blokesz – wokalista, gitarzysta, interpretator piosenki, a także autor tekstów i kompozytor. Członek zespołów bluesowych, chórów gospel. Współpracował m.in. z Andrzejem Poniedzielskim, Jackiem Kleyffem, Janem Poprawą i Jerzym Satanowskim.

Maciej Piotrowski – student ukrainoznawstwa, tłumacz, animator kultury na pograniczu polsko-ukraińskim.

 

Kuba Blokesz – Pochwała tramwaju numer 7 (Jurij Andruchowycz)

http://youtu.be/JN_LXNhu1QA Kuba Blokesz – Gdy do twoich ust (Hryhorij Czubaj)

http://www.youtube.com/watch?v=mvEoQxaSMVs Kuba Blokesz – Samijło Nemirycz (Jurij Andruchowycz) http://youtu.be/cq1CQbQ-3Gk

 

tel. 536307064

12.10. sb 15.00-17.00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku

 

KSIĄŻKOWE SWAP PARTY

 

Wymiana książek i czasopism.

Każdemu zdarzy się czasem pod wpływem reklamy kupić książkę, która, raz przeczytana, zalega półkę w domowej bibliotece. W pomieszczeniach głównej siedziby Biblioteki będzie możliwość wymiany lub sprzedaży takich właśnie książek i czasopism.

12.10 sb g.18.00 

Chwila Nieuwagi i goście  – promocja najnowszej płyty pt. „Miszung”
Bilety: do 04.10 – 35 zł. od 05.10 – 40 zł.

 

Muzyczne spotkanie z rybnickim zespołem, u boku którego staną na scenie goście, którzy wzięli udział w nagraniu drugiego autorskiego krążka Chwili Nieuwagi (Jarosław Treliński – Raz Dwa Trzy, Dariusz Sojka – Carrantuohill) oraz młodzi lokalni artyści, współpracujący z Chwilą Nieuwagi (m.in. Jakub Blokesz, Jakub Żemła, Dominika Kontny). Podczas wieczoru publiczność usłyszy utwory pochodzące z najnowszej płyty zespołu, noszącej tytuł „Miszung” oraz kilka starszych kompozycji. Sami autorzy o nadchodzącej płycie mówią: „Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Takie cechy nosi właśnie nasza płyta. Jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana, a także silnie związana z kulturą śląską wolną od wypaczających naleciałości.

 

Bliżej jej do jarmarcznego straganu, na którym można znaleźć coś kolorowego, krzykliwego, czasem nostalgicznego i wzruszającego, niż do poukładanego działu w hipermarkecie, gdzie z góry wiadomo czego można się spodziewać. Pozwoliliśmy sobie na taki „bałagan”, niezgodny z marketingowymi wymogami, ponieważ wierzymy, że różnorodność nie odstrasza, a raczej inspiruje i wzbudza ciekawość.”

 

Chwila Nieuwagi koncertuje na terenie całego kraju. W ostatnim czasie wystąpiła na kilku znaczących scenach (Amfiteatr w Opolu, Przystanek Woodstock, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Studio Lutosławskiego w Warszawie) pojawiając się między wieloma wybitnymi i uznanymi artystami. Piosenki zespołu goszczą na wielu prestiżowych składankach: Ballady i niuanse (2013), W stronę Krainy Łagodności vol.II (2011), Folk się gro! (2012), W górach jest wszystko co kocham cz. VIII (2012) i cz IX (2013) i in.

 

Chwila Nieuwagi współpracuje także z poetą Adamem Ziemianinem współtworząc projekt muzyczno-poetycki „Koncert na Ogrodowej”. Ziemianin  wystąpił także w roli aktora w pierwszym teledysku zespołu do singla  „W niebie” promującego nadchodzącą płytę.

Zespół tworzą:

 • Martyna Czech (niegdyś Kuczera)
  Wokalistka obdarzona nietuzinkowym głosem oraz umiejętnością niebanalnej interpretacji tekstu. Samouk. Laureatka licznych konkursów recytatorskich i wokalnych. Gościnnie pojawiała się na scenie z zespołem Carrantuohill. Pilnuje porządku na próbach. Chodzący organizer zespołu.
 • Andrzej Czech
  Gitarzysta-samouk muzykujący z wieloma formacjami, często związanymi ze sceną rockową. Z wykształcenia i zamiłowania filozof. Incydentalnie – poeta. W zespole pełni także nieocenioną rolę menagera, któremu w zapamiętywaniu terminów koncertów pomaga tzw. mózg, czyli wokalistka Martyna.
 • Piotr Kotas
  Pianista jazzowy, kompozytor, autor kilku musicali, w tym wystawianych na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej: „Pasji” i „Tego Betlejem nie ma na mapach”, a także wystawianych w kilku krajach Europy „Małgorzaty”. Na swoim koncie ma nieskończoną ilość aranży (między innymi dla Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, zespołu Bracia).
 • Marek Sochacki
  Perkusista, doświadczony muzyk, członek grupy Carrantuohill wykonującej muzykę irlandzką. Dobra dusza zespołu.
 • Rafał Kierpiec
  Kontrabasista, młody wzięty muzyk koncertujący zarówno z zespołami poetyckimi, funkowymi, jak i w orkiestrach symfonicznych. Poza Chwilą Nieuwagi koncertuje z Baltic Youth Orchestra oraz z zespołem Kablem Owinięci, gdzie udziela się jako wokalista z szalonym zacięciem wodzireja.
 • Bartłomiej Plewka
  Perkusista, najmłodszy stażem członek grupy, który pojawił się „na chwilowe zastępstwo” i momentalnie się zaaklimatyzował, udzielając się przy nowych kompozycjach zespołu.

13.10 nd g.18.00  

inauguracja  44. Rybnickich Dni Literatury oraz wręczenie Złotej Honorowej Lampki Górniczej.


”Wesele na Górnym Śląsku” spektakl w wykonaniu artystów chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z gościnnym udziałem aktorów śląskich teatrów.

 

Widowisko oparte na oryginalnym tekście napisanym przez Stanisława Ligonia w 1929 roku. Stylizowany na potrzeby sceny autentyczny obrzęd górnośląskiego, wiejskiego wesela z początków XX wieku. Stanisław Ligoń odtwarza w nim wszystkie elementy regionalnej ceremonii, z całą jej barwnością i oryginalnością. To widowisko ludowe, w którym odnajdziemy pochwałę rodzinnych tradycji, wiary w Boga i etosu pracy. „Wesele na Górnym Śląsku” wnosi na scenę bogactwo rodzimej gwary i specyficznego humoru, a wraz z tańcami i pieśniami dopełniającymi narrację, tworzy niezwykle pozytywny obraz Śląska.

 

Spektakl w wykonaniu artystów chóru, baletu i orkiestry Zespołu „Śląsk”, z gościnnym udziałem aktorów śląskich teatrów, wyreżyserował Henryk Konwiński. Scenografię przygotował Jerzy Talik, kostiumy – Jarosław Świątek. Muzykę Bolesława Wallek – Walewskiego opracował dla Zespołu „Śląsk” Krzysztof Dziewięcki.

 

Bilety: do 30.09.- 50 zł. od 01.10.- 70 zł.

14.10 pn g.17.00

(Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku)

Spotkanie poetyckie ze Stanisławem Krawczykiem

Moderator:  Marian Kisiel (Uniwersytet Śląski w Katowicach),

Recytacja: Jerzy Głybin aktor Teatru Śląskiego w Katowicach.

Wstęp wolny.

 

STANISŁAW KRAWCZYK – Poeta, prozaik, publicysta ur. 16 listopada 1938 roku w Czeladzi. Debiutował na łamach „tygodnika Kulturalnego”. Wiersze, opowiadania i reportaże publikował w prasie literackiej, Kulturalnej codziennej oraz art. Wiceprezes katowickiego Oddziału SPP.

15.10.13 pt, g.10.45

aula I LO im. Powstańców Śląskich – Spotkanie autorskie z Józefem Musiołem, promocja książki „Dramat zaklęty w listach”

Moderator: Tadeusz Chrószcz

wstęp wolny

 

Józef Musioł.  Prawnik, publicysta, związany ze Śląskiem zarówno pochodzeniem, jak i częścią pracy zawodowej i społecznej.
Urodzony 9.01.1933 r. w Połomii (dawny pow. rybnicki) w rodzinie o tradycjach powstańczych.
W 1951 r. ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śl.
Po krótkim okresie pracy nauczycielskiej w1953 r. podejmuje studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim.
W 1976 r. uzyskuje stopień doktora nauk prawnych u prof. Jana Baszkiewicza.
Od 1957 r. pracuje w organach wymiaru sprawiedliwości, przechodząc kolejne szczeble awansu od aplikanta sądowego do sędziego Sądu Najwyższego w 1977 r.
W 1976 r. zastępca redaktora naczelnego „Prawa i Życia”, w 1977 r. zastępca dyr. Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce.
Od 1983 r. wiceminister sprawiedliwości. Inicjator i współorganizator Rybnickich Dni Literatury oraz licznych imprez kulturalnych i patriotycznych zarówno na Śląsku, jak iw kraju. Członek i działacz m.in. Stronnictwa Demokratycznego, Związku Prawników Polskich, Stowarzyszenia Dziennikarzy PRL, Związku Literatów Polskich, Rady Naukowej Instytutu Śląskiego w Opolu, Śląskiego Instytutu Naukowego w Katowicach. Laureat m.in. nagrody Juliusza Ligonia Polskiego Radia w Katowicach (1984) oraz nagrody specjalnej SDP za książkę Przesłuchanie.
Autor licznych artykułów prasowych, jak i pozycji zwartych, m.in. Ludzie tej ziemi (1974, 1980), Sądy polowe w III powstaniu śląskim (1978), Przesłuchanie (1977) – wydane w RFN jako DasVerhör (Merzig 1986), Sędzia i kat, czyli jeden dzień doktora Thümmlera (1986), wysoko oceniona przez krytykę.

15.10 wt g.17.00

(Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku)

Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem

Moderator: Grzegorz Walczak.

Wstęp wolny.

 

Michał Rusinek urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi Jej fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku.

16.10 śr g.17.00

(Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku)

Spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem.

Moderator: Grzegorz Walczak.

Wstęp wolny.

 

Urodzony w Warszawie w roku 1960 Andrzej Stasiuk znany jest, jako jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy i prozaików. Mimo, że pisarstwo już od młodzieńczych lat było jego życiową pasją to jednak publikować zaczął dość późno. W swej twórczości pisarskiej próbował bardzo wielu różnorodnych gatunków, dlatego też przeczytać tutaj można elementy prozy, dramatu, poezji a nawet krytyki społecznej. Najwięcej utworów literackich Andrzej Stasiuk napisał w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. W okresie tym powstał miedzy innymi sławny utwór pod tytułem „Biały kruk”, a także „Gnoje”, która to została sfilmowana w późniejszych latach przez Jerzego Zalewskiego. W okresie tym postały także wiersze, które zostały uznane przez krytyków literackich, jako jedne z najlepszych dzieł Andrzeja Stasiuka. Ogromnym osiągnięciem prozaika było wydanie w 1998 roku książki „Jak zostałem pisarzem, została ona uznana za doskonałą próbę autobiografii intelektualnej. Jest to wesoła powieść, która mówi także o wielu trudach, oraz o dojrzewaniu pisarza do swego sukcesu.

17.10.cz g. 17.00

(Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku)

Spotkanie autorskie z Hanna Kowalewską

Moderator: Paulina Dróżdzel.

Wstęp wolny.

 

Hanna Kowalewska – poetka i prozatorka, autorka dramatów, słuchowisk i scenariuszy filmowych. Ukończyła filologię polską na UMCS w Lublinie i studium scenariuszowe w łódzkiej PWSFTViT. Jej książka „Tego lata, w Zawrociu” zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie na powieść polską organizowanym przez Zysk i S-ka Wydawnictwo oraz „Świat Książki”, stając się bestsellerem 1998 roku. Została też przetłumaczona na język niemiecki i włoski. Kontynuacje tej powieści to: „Góra śpiących węży” (2001), „Maska Arlekina” (2006), „Inna wersja życia” (2010) i „Przelot bocianów” (2011). Hanna Kowalewska wydała również tomiki wierszy „Winoroślinność” (1988) i „Anna tłumaczy świat” (1990) oraz zbiór opowiadań „Kapelusz z zielonymi jaszczurkami” (1995). Opublikowała powieści dla młodzieży: „Letnia akademia uczuć 1. Anna i wodorosty” (2000) i „Letnia akademia uczuć 2. Pięć najważniejszych słów” (2008). Powieść „Julita i huśtawki” została uznana za książkę roku 2003 przez „Magazyn Literacki – Książki”.

17.10. cz g.18.00

sala widowiskowa RCK

 

Lidia Grychtołówna „W metropoliach świata – kartki z pamiętnika”- promocja książki.

Spotkanie z Lidią Grychtołówną połączone z mini recitalem fortepianowym.

Prowadzenie Janusz Ekiert.

Wstęp wolny.

18.10 pt

g.10.00 (Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 10 w Niedobczycach)

g.16.00 PiMBP – Oddział dla dzieci w Rybniku

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką i Marianną Oklejak autorkami książek dla dzieci.

Wstęp wolny.

 

Autorka i ilustratorka książek dla dzieci z cyklu o Basi.

 

Dość historii o księżniczkach i czarownicach. Dość przygód świnek i innych wilków. Chcę czytać o życiu codziennym współczesnych polskich przedszkolaków i ich rodziców. Chcę czytać dziecku i wreszcie przestać się nudzić.

 

I odkąd poznaliśmy przygody Basi wieczorne czytanie przestało być dla czytającego istotnym, ale nie zawsze lubianym ojcowskim obowiązkiem. Każdą kolejną książkę z serii autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak pochłaniamy z podobnymi wypiekami na twarzy. Tak moja córka, jak i ja.
Bo najczęściej jest bardzo zabawnie. W ostatnio wydanej „Basi i podróży”, mamie głównej bohaterki psuje się w trasie samochód. Wychodzi więc na zewnątrz i jak to każdy kierowca wściekły na swoje auto rzuca coś pod nosem, co dwójka jej starszych dzieci – Basia i Janek – rozszyfrowują jako „brzydkie słowa”. Wymyślają również swoje epitety, takie jak: „jasna parówka”, czy „stary kapeć”. Ten jeden fragment tak spodobał się mojej córce, że nawet w dni kiedy czytaliśmy zupełnie coś innego, kazała wracać do tej konkretnej strony „Basi” i czytać sobie o brzydkich słowach. Po czym łapiąc się za brzuch tarzała się w łóżku. Co ciekawe, tych brzydkich słów tak naprawdę wcale tam nie ma. Jest za to dobra podpowiedź odpowiedzi na trudne pytanie w stylu „tato, a dlaczego używasz brzydkich słów?”. No, niestety czasami trzeba umieć się jakoś wybronić.
Bo „Basie” to także znakomity poradnik dla rodziców. Pozwalają wytłumaczyć dużo ważnych i mniej ważnych problemów z codziennego życia. Jak poradzić sobie ze strasznym wyjściem do dentysty; dlaczego warto polubić opiekunkę, kiedy rodzice chcą wyjść do kina; dlaczego nowo narodzony młodszy brat nie musi być wrogiem; czy też dlaczego mama musi wrócić do pracy i nie jest to wcale nic strasznego dla jej córki. Autorki nie stronią również od spraw poważnych. Poruszający jest odcinek o koledze z Haiti, który trafia do przedszkola Basi po tym jak traci całą swoją rodzinę w trzęsieniu ziemi w swoim kraju.

 

Uwielbiam serię o Basi, także dlatego że łamie schematy „tradycyjnej polskiej rodziny”. Mama pracuje tu zawodowo na równi z tatą. Tata, owszem bywa leniwy i zasypia na kanapie jak każdy facet, ale stara się i kiedy trzeba zakasuje rękawy, żeby coś ugotować albo zająć się dziećmi. Mama zaś oburza się, kiedy w warsztacie samochodowym mechanik zarzuca jej nieobecnemu mężowi, że puścił ją samą w podróż z trójką dzieci na drugi koniec Polski: „Jestem dorosła. Nikt mnie nigdzie nie musi puszczać”.
Basia zaś jest zwyczajna jak każda dziewczynka w jej wieku. No przynajmniej ta jedna, której czytam. Ma różne dziwne pomysły, czasami się dąsa lub rozrabia. I pewnie dlatego tak dobrze czyta się książki z jej przygodami.
W dwóch najnowszych częściach serii Basia jedzie z mamą i rodzeństwem w góry. O długiej i męczącej dla wszystkich drodze opowiada „Basia i podróż”. Przygody kolejnej – „Basia i alergia” dzieją się już właśnie górach, gdzie dziewczynka jedzie przede wszystkim po to, aby móc karmić konia. Którego bliskość, jak się łatwo domyślić, wywołuje u niej silną reakcję alergiczną.

18.10 .pt g.17.00

(Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku)

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

Wstęp wolny.

 

Andrzej Pilipiuk (1974) człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 26 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, 600 tysięcy sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.
Homo literatus, który do pisania podchodzi z żelazną regułą – pracuje planowo, codziennie, a kiedy poczuje zmęczenie fabułą, zabiera się za inny tytuł. Uprzedzając krytykę sam siebie nazwał Wielkim Grafomanem. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania łowca meteorów. Beznadziejnie zauroczony zapomnianymi odkrywcami i wynalazkami XIX wieku. Społecznik. Własnym sumptem i ogromnym zaangażowaniem wydał unikatowy album o Wojsławicach, mieście w którym narodził się Jakub Wędrowycz.
Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu.
Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.

18.10.pt g.19.00

Żarcik á propos

 

Koncert Joanny Trzepiecińskiej z zespołem: Bogdan Hołownia (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Robert Murakowski (trąbka), Cezary Konrad (perkusja).

 

W programie piosenki tandemu Jerzy Wasowski / Jeremi Przybora oraz utwory do tekstów Marii Czubaszek, Jacka Dehnela, Anny Borowej czy Bronisława Broka.

 

Płyta Żarcik à propos powstała jako studyjny zapis cieszącego się ogromnym zainteresowaniem publiczności recitalu Joanny Trzepiecińskiej, z którym zagościła w dziesiątkach miast w całej Polsce. Znalazły się na niej zarówno piosenki niezrównanego tandemu Jerzy Wasowski / Jeremi Przybora, jak również utwory do tekstów Marii Czubaszek, Jacka Dehnela, Anny Borowej czy Bronisława Broka. Nastrój płyty rozpięty jest pomiędzy subtelnym, kabaretowym żartem a  poruszającym liryzmem. Sama Joanna Trzepiecińska, z właściwym sobie talentem interpretacji, pokazuje zaś, jak z wdziękiem bawić się dźwiękiem!

 

Na płycie i na koncertach Joannie Trzepiecińskiej towarzyszą czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej: Bogdan Hołownia (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Robert Murakowski (trąbka), Cezary Konrad (perkusja), co sprawia, że Żarcik à propos jest nie lada gratką zarówno dla miłośników teatru, jak i wybornej muzyki.

 

bilety: do 30.09.- 40 zł., od 01.10.- 50 zł.

19.10 sb g.18.00

Hiszpańska Mucha, czyli erotyczna komedia omyłek!

Spektakl komediowy

 

Wystąpią: Anna Korcz, Sambor Czarnota, Piotr Szwedes, Martyna Kliszewska, Dorota Zięciowska. Reżyseria: Jakub Przebindowski.

 

Organizator: e-graficy Agencja Artystyczna, tel. 508 842 362.

 

Czyli erotyczna komedia omyłek!

Londyn. Początek lat 30′. Reżyser teatralny Arthur Spender właśnie przygotowuje oszałamiającą rewię, w której wystąpić ma Nora Wallins, gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Śmiałe pomysły inscenizatorskie wyczerpują budżet teatru. Arthur zmuszony jest poprosić producenta rewii, Harry’ego Jo, o kolejne fundusze.

 

Producent przystaje na tę propozycję, jednak pod pewnymi warunkami, które okażą się zbyt trudne do spełnienia. Tytułowa „Hiszpańska Mucha” odegra w całej historii istotną rolę, odsłaniając erotyczne fantazje bohaterów.

 

Szalone lata 30′, jazz, kulisy rewiowego teatru, Szekspir i wełniany beret z Harrodsa, a wszystko w pięknej oprawie angielskiego Art déco!

 

Europejska prapremiera komedii Jamesa Lee Astora „Hiszpańska Mucha”  odbyła się 9 lutego w Teatrze Kamienica.

 

Zachęcamy do zapoznania się z klimatem sztuki w krótkim filmie/relacji poniżej:
http://www.youtube.com/watch? v=fOP5PToahmY

 

Zapraszamy na nasz profil Facebook, gdzie na bieżąco umieszczane są informacje i ciekawostki związane ze spektaklem.
www.facebook.com/egraficy

19.10. sb 15.00-17.00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku

KSIĄŻKOWE SWAP PARTY

Wymiana książek i czasopism


Organizator

Rybnickie Centrum Kultury

ul. Saint Vallier 1,44-200 Rybnik, tel. 32 42 22 132

email: artystyczny@rck.rybnik.pl

www.teatrziemirybnickiej.pl

Współorganizator

Publiczna i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku

ul. Szaranka 7, 44-200 Rybnik, tel. 32 42 23 541

www.biblioteka.rybnik.pl

Polecamy
Podniebne obrazy Marcina Giby
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij