„Wielkie dzieła, młodzi wykonawcy” - Koncert symfoniczny
"Uroczysko" - spektakl tańca i śpiewu w wykonaniu Teatru Na Pół TZR
Piętnasty Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego
Marta Król & gość specjalny Kuba Badach L-O-V-E O miłości solo i w duecie
Śpiewnik Symfonicznie vol. 2. "Czas nas uczy pogody". Wyjątkowe wydarzenie muzyczne
Marcin Kydryński prezentuje: SIESTA w drodze LUCIBELA
Koncert Galowy z okazji 70-lecia powstania Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
 "Miłostka", autorski spektakl Teatru Na Pół
"Konstelacje" - koncert Katarzyny Groniec

8.09.2023, godz.19:00 Sławek Uniatowski "Wielki błękit"

Po pięciu latach od debiutanckiej płyty "Metamorphosis", Sławek Uniatowski powraca z nowym albumem zatytułowanym ,,Wielki Błękit". Wielki Błękit to kolejny rozdział, inny niż debiutanckie "Metamorphosis". Na albumie znajdą się ballady nagrane w duchu lat 70 i 80, ale także utwory dynamiczne, które przyspieszą bicia serc. Wpływ na charakter albumu mieli najwybitniejsi producenci, zespoły muzyczne i muzycy tacy jak Quincy Jones, David Foster, Sting, Stevie Wonder, Simply Red, Sade, John Mayer, ale także Wojciech Karolak, Zbigniew Wodecki czy Skaldowie. "WIELKI BŁĘKIT" to to, co nas otacza. To piękno, siła natury, ale także my, ludzie mający duży wpływ na to, jak potoczą się losy świata - Sławek Uniatowski. Przedpremierowy koncert nadchodzącego albumu będzie wyjątkową okazją do wysłuchania najnowszych utworów Sławka Uniatowskiego. Na scenie towarzyszyć mu będzie zespół złożony z wybitnych muzyków. Nowy materiał i specjalnie przygotowane aranżacje zapewnią Państwu niezapomniany wieczór pełen radości i wzruszeń. Premiera płyty zaplanowana jest na 2023 rok. Wybierając się na koncert ,,Wielki Błękit", znajdą się Państwo w nielicznym i wyjątkowym gronie osób, które usłyszą nowy materiał przedpremierowo. Bilety od 100 zł | KUP BILET

10.09.2023, godz. 16.00 i 19.00. Kabaret SMILE. "NOWY" program na 20-lecie

Kabaret Smile przygotował specjalny prezent na swoje 20-lecie. NOWY premierowy spektakl kabaretowy. NOWY gość nie z tej ziemi! NOWE skecze, których długo nie zobaczysz w telewizji! NOWE perypetie Bożeny i Merlina! NOWY wymiar spektaklu! Mistrzowie żartu sytuacyjnego zaskoczą Was innowacyjną technologią. Tego jeszcze polska scena nie widziała! Świętujmy razem z kabaretem SMILE 20 lat! Ponad dwie godziny doskonałej zabawy potwierdzają widzowie, którzy wzięli udział w prapremierowych spektaklach:
Maciej: "PE - TAR - DA!!! Warto dać każdy pieniądz żeby na te dwie godzinki zapomnieć o smutkach i pięknie się pośmiać…:) :) :) ”
Lwica23: “Było super. Już dawno się tak nie ubawiliśmy. Żarty na inteligentnym poziomie. Szczerze to myślałam że mi już ten banan na twarzy zostanie na zawsze ;-)”
Julia: “Wspaniale się bawiliśmy! Piękny wydźwięk występu - zostawia człowieka z ciepłem na sercu oraz wiarą w dobro. Dziękujemy! Łzy śmiechu oraz wzruszenia mogą podczas jednego występu się pojawić to jest piękne.” Zapraszamy. Tylko na żywo! NOWY na pewno was zaskoczy!
Bilety w cenie 90-130 zł:
• biletyna.pl
• kupbilecik.pl
• kabaretowebilety.pl
• eBilet.pl
• kasa Teatru Ziemi Rybnickiej
Organizator KEREZA /informacje tel. 883 133 688

17.09.2023, godz. 19.00. Marta Król & gość specjalny Kuba Badach L-O-V-E O miłości solo i w duecie

Koncert L-O-V-E ...jest muzyczną podróżą, ukazującą wielobarwne i piękne w swej różnorodności opowieści o miłości. To wyjątkowa okazja do posłuchania utworów, które dla publiczności są przywołaniem wielu wspomnień i emocji. Projekt zawiera niezapomniane kompozycje duetowe oraz solowe, zarówno anglojęzyczne jak i w języku ojczystym, zaśpiewane przez dwa wyjątkowe głosy: Martę Król i Kubę Badacha. Bilety: 140 zł parter, 110 zł balkon | KUP BILET

22.09.2023, godz. 19.00. Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze

Tego Pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Niepowtarzalny głos i wyjątkowa charyzma - to charakterystyczne cechy Krzysztofa Cugowskiego. Wybierzcie się na jego koncert z Zespołem Mistrzów. Czeka na Was muzyczna podróż przez pięć dekad, pełna największych hitów i ciekawych, nowych aranżacji. 50-ty jubileusz pracy artystycznej Krzysztof Cugowski uczcił krążkiem „50/70. Moje najważniejsze”. Podczas nowej trasy koncertowej publiczność może liczyć na pasjonującą muzyczną podróż przez pięć dekad. Koncerty pełne wielkich i niezapomnianych hitów w nowych, ciekawych aranżacjach, do tego okraszonych najwyższej klasy rockowymi brzmieniami. Każdy występ Krzysztofa Cugowskiego to prawdziwa muzyczna uczta. Artysta do solowego projektu zaprosił grupę wybitnych muzyków – Zespół Mistrzów. Niezapomniane rockowe wrażenia gwarantowane! Zespół Mistrzów: Jacek Królik – gitara, Tomasz Kałwak – piano, Łukasz Adamczyk – bas, Wojciech Fedkowicz – perkusja. Bilety: od 90 zł| KUP BILET

28.09.2023, godz. 9.00. "@dkleJEŃCY" spektakl dla młodzieży w wykonaniu Teatru Szydło

Zapraszamy młodzież w wieku z klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych na spektakl pt. „@dkleJEŃCY" w wykonaniu Teatru Szydło. Przedstawienie skupia się na temacie uzależnienia od Internetu i obecności w mediach społecznościowych oraz zagrożeń płynących z zacierania się granic pomiędzy światem online i offline. Po spektaklu przewidziana jest prelekcja wraz z dyskusją na temat FOMO, lęku przed odłączeniem z sieci.
Jak czytamy na stronie poświęconej zjawisku FOMO wraz z niezwykłym sukcesem mediów społecznościowych, które dają nam poczucie stałej obecności w życiu naszych przyjaciół oraz znajomych i ciągłego trzymania ręki na pulsie bieżących wydarzeń, zaczęliśmy obawiać się jako społeczeństwo wypadnięcia z obiegu. Przekonanie, że coś ważnego ominie nas dokładnie wtedy, kiedy jesteśmy offline, coraz częściej niepokoi wielu polskich internautów. FOMO może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, ale to nastolatki są na nie szczególnie podatne. Oznacza nic innego jak lęk przed wypadnięciem z obiegu (ang. fear of missing out), nepokój związany z odłączeniem od sieci.
Jak podaje najnowszy raport FOMO 2022 tylko 6 % młodych ludzi nie doświadcza lęku przed odłączeniem, a co trzecia osoba odczuwa go mocno. Emocje towarzyszące zjawisku uzależnienia od sieci to frustracja, strach, poczucie osamotnienia, a nierzadko panika i agresja. Okazuje się, że wielu młodych ludzi odcina się od świata rzeczywistego, popada w depresję, ma zaburzone relacje z otoczeniem, źle ocenia siebie i innych, nie panuje nad własnym życiem i emocjami. To wszystko skłoniło nas do stworzenia spektaklu @dkleJEŃCY – mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu.
W dzisiejszym świecie człowiek staje się coraz bardziej zniewolony. Staliśmy się zakładnikami własnych urządzeń mobilnych, jeńcami przemysłu internetowego. Ludzie ze smartfonem w ręku na ulicy, w autobusie, kawiarni, klubie, szkole, sklepie czy na koncercie to obraz dzisiejszej rzeczywistości. Emotki zastępują prawdziwe emocje, rolki stanowią reakcje na zdarzenia, wartość osoby oceniana jest przez ilość followersów czy subów, szanse na powodzenie w miłości zwiększają się wraz ze wzrostem liczby matchy na portalach randkowych, a siła anonimowości daje społeczeństwu przyzwolenie na bezkarny i okrutny hejt i ocenianie innych. Możemy bez konsekwencji śledzić innych i zaglądać im do prywatnego życia, zwłaszcza, że nieświadomie dajemy na to przyzwolenie wrzucając coraz więcej intymnych treści do Internetu. Staliśmy się społeczeństwem z jednej strony zakompleksionym i niewystarczającym, z drugiej jednak strony wielu popada w skrajny narcyzm, fotografując swoją twarz kilkanaście razy dziennie, oczekując lajków, serduszek i zachwytów w komentarzach. Więcej czasu spędzamy w komunikatorach internetowych i w mediach społecznościowych niż na zwyczajnej rozmowie z bliskimi czy rówieśnikami. Psychologowie i pedagodzy na całym świecie biją na alarm. FOMO staje się poważnym problemem współczesnego świata, o którym należy mówić głośno.
Aktorki z Teatru Szydło po głębokiej analizie problemu postanowiły opowiedzieć o nim w teatralny sposób. Spektakl porusza większość aspektów dotykających patologii internetowych jak anonimowy hejt, alienacja, osamotnienie, agresja, uzależnienie, panika, lęk, niepokój, narcyzm, bezkrytyczne podążanie za wykreowanym ideałem, zaburzenie relacji międzyludzkich, toksyczne związki, nieumiejętność oceny rzeczywistości, zaburzenia osobowości czy depresja. Spektakl dedykowany jest młodzieży, dla której problem uzależnienia od Internetu jest szczególnie bliski i niebezpieczny zarazem.
Po spektaklu przewidziany jest interaktywny warsztat z młodzieżą, którego tematem będzie FOMO i lęk przed odłączeniem. Warsztat może stanowić wstęp do dalszej analizy problemu kontynuowanej w szkole podczas lekcji wychowawczych dla młodzieży.
Reżyseria: Dorota Krawczyk, obsada: Laura Berger, Julia Berger, Julia Pająk, Joanna Makuch, Liliana Kaczmarczyk, Amelia Kopiec, Hanna Pisarek, Hanna Pilśniak, Kaja Schmidt, Nadia Marczak, Weronika Mitrenga, Natalia Wolska, Wiktoria Blania, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Maria Jarząbek, Wanessa Krajewska, Zuzanna Marek. Scenografia: Adam Danek, Dariusz Włoszczyk, Mariusz Grudecki. Światło: Radosław Bujok. Muzyka: Mateusz Krawczyk. Dźwięk i mastering: Sebastian Załęski. Bilety: 20 zł | Zgłoszenia grupowe przyjmujemy pod adresem: organizacjawidowni@tzr.rybnik.pl

29.09.2023, godz. 19:00. Maciej Maleńczuk, koncert "Klauzula sumienia"

Jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów ostatnich lat - Maciej Maleńczuk Obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji - nie zawsze miłych. Klauzula Sumienia nakazuje więcej nie mówić i słuchać. Niektórych artystów można opisać krótko i w kilku zdaniach. Maciej Maleńczuk zdecydowanie do nich nie należy, a szybki opis jego pracy artystycznej jest absolutnie niemożliwy. Z pewnością można powiedzieć, że to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów ostatnich czterech dekad. Pieśniarz obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji – nie zawsze miłych. Klauzula Sumienia nakazuje więcej nie mówić i słuchać. Bilety od 100 zł | KUP BILET

Polecamy
Muzyka zespołu Metallica symfonicznie
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij