• Witamy na nowej stronie Teatru Ziemi Rybnickiej!
  • 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej

Maj 2022

1.05 2022, godz. 17.00. Maj, Bzy, Rybnik i Ty! Koncerty: piosenki europejskiej „Majowe granie”, Francois i OZD oraz Zlot Food Trucków. Kampus, ul. Rudzka 13

W programie świętowania na rybnickim kampusie Koncert Piosenki Europejskiej pn. „Majowe granie”. O 17.00 wystąpi młodzież z prowadzonego przez Jarosława Hanika studia wokalnego przy Domu Kultury Chwałowice. Będzie to swoisty przegląd laureatów Festiwalu Piosenki Europejskiej, który od lat odbywa się w Chwałowicach. Zabrzmią znane utwory w różnych językach Unii Europejskiej. O 18.00 z francuską interpretacją polskich piosenek wystąpi mieszkający w Krakowie artysta z Francji znany jako Francois. Na finał o 20.00 koncert OZD czyli solowy projekt muzyczny wywodzącego się z Rybnika muzyka, kompozytora i producenta Łukasza Drozda. OZD to bardzo dobra muzyka elektroniczna grana na żywo. Usłyszymy chillautowe kawałki w języku angielskim, z muzyką „zahaczającą” o takie gatunki, jak house, dance, funky, drums&Bass – wszystko zaś w lekko popowej oprawie i doskonałym brzmieniu. Koncert młodzieży ze studia wokalnego przy Domu Kultury Chwałowice, prowadzonego przez Jarosława Hanika (godz. 17.00). Koncert Francois (godz. 18.30), koncert OZD (godz. 20.00). W dn.29.04-3.05. na kampusie odbędzie się Zlot Foodtrucków. Wstęp wolny.

02.05.2022, godz.13:00 Kino Seniora - „Marzec68”

Warszawa, rok 1968. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”, w reżyserii Kazimierza Dejmka, wystawianych w Teatrze Narodowym. Wśród protestującej młodzieży są także Hania i Janek. Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi i szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie. Czy ich miłość przetrwa? Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los? 
reż: Krzysztof Lang. prod. Polska, gatunek: Dramat / Romans.obsada: Ignacy Liss, Vanessa Aleksander, Ireneusz Czop, Edyta Olszówka. KUP BILET

2.05.2022, godz. 17.15. Maj, bzy, Rybnik i Ty! Rybnicka Scena Muzyczna "Teraz Muzyka" oraz Zlot Food Trucków. Kampus, ul. Rudzka 13

 „Teraz muzyka”, koncerty zespołów Rybnickiej Sceny Muzycznej. Wystąpią: San Giuseppe Gangsta (godz. 17.15), Vinifera (godz. 18.15), M2R1 (godz. 19.15), Fuzja (godz. 20.15), White Deer (godz. 21.15). W dn. 1-3.05. na kampusie odbędzie się Zlot Foodtrucków. Na koncerty wstęp wolny.

2.05.2022, godz.19.00. DKF Ekran: "Wielka wolność"

W powojennych Niemczech Hans bez przerwy wraca do więzienia za bycie homoseksualistą. Paragraf 175 systematycznie niszczy jego pragnienie wolności. Jedynym stałym związkiem w życiu więźnia staje się jego długoletni towarzysz z celi, Viktor, skazany za morderstwo. To, co zaczyna się jako wstręt, przeradza się w coś, co nazywane jest miłością. Reżyseria: Sebastian Meise. Scenariusz: Sebastian Meise / Thomas Reider. Gatunek: dramat. Produkcja: Austria. Czas trwania: 1 godz. 56 min.

3.05.2022, godz. 18.00 – koncert Krzesimir Dębski zaprasza - Gala Jubileuszowa z okazji 50-lecia pracy twórczej

Wystąpią: Milena Lange – sopran, Adam Sobierajski – tenor, Adam Szerszeń – baryton, Weronika Sura – akordeon, Warsaw Impressione Ballet Karolina Zwierz & Oktawian Kopczyński, Warsaw Impressione Orchestra, Krzesimir Dębski – dyrygent. Koncert poprowadzi wybitna polska aktorka - Laura Łącz.
W dn.29.04-3.05. na kampusie odbędzie się Zlot Foodtrucków. Na koncerty wstęp wolny.

4.05.2022, godz. 16.00. Wiosenne spotkanie rybnickich seniorów w TZR

W programie: Bezpieczne życie seniora, zespół „Kapela z naszego miasteczka”, występ Rybnickiej Akademii Mażoretek. Organizator: Rybnicka Rada Seniora. Wstęp wolny.

8.05.2022, godz. 18.00, Gala XXX-lecia KS POLONIA Rybnik i koncert zespołu PIERSI

Klub Sportowy POLONIA to jeden z najsilniejszych sportowo klubów judo w Polsce. Kojarzony z sukcesami sportowymi swoich podopiecznych i szeroką ofertą sportową dla dzieci i młodzieży. Aktualnie to ponad 300 trenujących w klubie judoków, kilkunastu członków kadr narodowej i wojewódzkiej. W 30-letniej historii przez sale treningowe klubu przewinęło się kilka tysięcy młodych judoków. To już kolejne pokolenie rozsławiające tą piękną dyscyplinę na krajowych i międzynarodowych arenach judo. Na Gali - obok najmłodszych - zobaczymy też naszych topowych judoków: Julię Kowalczyk, Agatę Perenc czy przebojem wdzierających się do czołówki europejskiej braci Dawida i Szymona Szulików! Nie zabraknie wybitnych trenerów i działaczy – współtwórców sukcesów sportowych zawodników. Wierzymy, że nie zabraknie również Was, kiedyś młodych zawodników, dzisiaj rodziców kolejnego pokolenia młodych judoków. 30 lat pięknej historii, wspomnień i radości z przeszłych i teraźniejszych sukcesów.
Wieczór uświetni specjalnie przygotowany i dedykowany na 30-lecie naszego klubu koncert zespołu PIERSI
PIERSI:
Zespół Piersi powstał w 1984 roku w Jarocinie z inicjatywy Zbigniewa Moździerskiego, Pawła Kukiza, Andrzeja Olszewskiego, Rafała ... ble, ble ble. Kto chce poczytać o historii, odsyłamy do netu - tam można znaleźć mnóstwo prawdziwych i mniej prawdziwych faktów z życia zespołu. Kto natomiast chce poznać nas nieco bliżej, zapraszamy do zapoznania się z tym właśnie info. Razem mamy 405 lat, nasz wzrost to 17 metrów i 68 centymetrów, ważymy równiutką tonę, z czego połowa to „Mały” i „Asan”, mieliśmy 385 dziewczyn, z czego dziesięć najlepszych ;) zostało naszymi partnerkami życiowymi. W tych związkach, z małym wyjątkiem, spłodziliśmy potomstwo w ilości czternastu sztuk, z czego pięć dziewczynek i dziewięciu chłopców. Nasze zainteresowania to cenzura, cenzura oraz cenzura. Po za tym interesujemy się muzyką, filmem, sportem, podróżami i szeroko pojęta rozrywką.

Jeśli chodzi o osiągnięcia to możemy pochwalić się faktem, iż każda płyta zespołu PIERSI pokryła się złotem, a ostania „PIERSI i PRZYJACIELE 2”, na której znajduje się piosenka „Bałkanica” ma już kolor platynowy i wielkimi krokami zbliża się po diament.

Po rezygnacji Pawła Kukiza ze współpracy z zespołem pod koniec 2012 roku, w wyniku jawnego głosowania współprace wokalną powierzyliśmy naszemu oddanemu fanowi – Adamowi Asanov, który jako jedyny z wszystkich kandydatów znał teksty piosenek zespołu PIERSI na pamięć.

Z „Asanem” na pokładzie zdobyliśmy trzy nagrody na festiwalu OPOLE 2014 roku, w tym tę najważniejszą – NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Z utworem „Bałkanica” byliśmy nominowani do nagrody „Fryderyki”, zagraliśmy na największym festiwalu w Europie „WOODSTOCK”, organizowanym przez Fundacje WOŚP, co było dla nas ogromnym przeżyciem. Utwór „Bałkanica” przez długi czas utrzymywał się na pierwszych miejscach list przebojów, zdobył kilkanaście nagród jako utwór roku, był przez wiele tygodni najlepiej sprzedającym się singlem przez internet w takich serwisach jak iTunes, Muzodajnia, Spotify i wielu innych, a liczba odsłon w serwisie You Tube przekroczyła liczbę 65 milionów. Z ciekawostek o klipie do „Bałkanicy”, to realizowany był na rzeszowskim rynku, a nie jak wielu twierdzi w Kazimierzu. Kosztował około 2.000 PLN + zakup trzech kebabów, które wzięły udział w nagraniach.

Niezwykle ważną rolą w życiu zespołu jest działalność charytatywna. Nie ma miesiąca, w którym to PIERSI nie uczestniczyły by w jakiejś akcji na rzecz potrzebujących.

Po wydaniu płyty „Piersi i Przyjaciele 2” (2013 r.) rozpoczął się najbardziej owocny okres w historii zespołu PIERSI. Rok 2014 przyniósł 150 wydarzeń, w tym koncerty, programy TV, wizyty w ośrodkach polonijnych w USA, Anglii, Niemczech i Austrii.

Recenzje największych pism i portali muzycznych, które stwierdzały fakt podążania przez zespół PIERSI tym samym, niezmiennym stylem co zawsze oraz wniesienie nowej świeżości w band były jak miód na nasze serca.

Największą jednak nagrodą za naszą pracę, niewątpliwą przyjemnością i tchnięciem wiatru w nasze skrzydła, była, jest i będzie reakcja publiczności na naszych koncertach, która to wydaje się zaakceptowała nas w pełni po tak wielkiej transformacji. Za to dziękujemy z całego serca.
Na dzień dzisiejszy PIERSI tworzą:
"Dziadek" - najstarszy w zespole, pamięta początki początku. Czasem pamięta, że zakładał zespół PIERSI. Jest tak leciwy, że gdy wychodzi z muzeum, to włącza się alarm w bramkach przy wyjściu. Jego życiowe motto to: gram na basie, gdzie tylko da się.
„Mały” - 24 lata w zespole, ikona seksu, bożyszcze tłumu, posiadacz boskiego torsu. Swoim tamburynem oraz wokalem potrafi doprowadzać do ekstazy oraz łez.
„Manio” - człowiek czad. Wiecznie naładowany optymizmem, zespołowy magik, zamienia ciała stałe w gazy, kolekcjoner tatuaży, dobosz jak się patrzy.
„Hans” - muzyk, któremu z matematyczną precyzją musiało się zgadzać jedno równanie. Ile gitar tyle dziewczyn. Tak było, dopóki na swej drodze nie spotkał tej jedynej, wymarzonej. Nie wiadomo do tej pory czy dziewczynę czy gitarę
„Erwin” - bardzo utalentowany młody człowiek, który swoją trąbką potrafi wyczarować iście bajeczne dźwięki.
„Rospor” - jedyny muzyk na świecie, który miesięcznie wydaje na alkohole więcej pieniędzy niż zarabia.
„Asan” – wokalista taki sobie ale jaki kompan do imprezowania.
„Jasiek” - inżynier dźwięku, dźwięku inżynier, spod palców Jego dźwięk piękny płynie …
„Gajowy” – technicznie najlepszy technik na świecie. Bilety: 45 i 60 zł. KUP BILET

09.05.2022, godz.13.00 Kino Seniora: Przeżyć

Animowany film dokumentalny, który stał się przebojem festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym i porównywany jest do legendarnego "Walca z Baszirem". Poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. To także intymna opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności. W życiu Aminą dominuje poczucie straty i to na wielu poziomach. Bohater musiał brutalnie wkroczyć w dorosłość i przez ponad 20 lat tłumił w sobie traumatyczne doświadczenia. Dziś, jako niespełna czterdziestolatek, odnosi sukcesy nauce jako naukowiec i planuje ślub ze swoim długoletnim partnerem. Reż: Jonas Poher Rasmussen. Prod. Dania / Francja / Hiszpania / Norwegia / Szwecja / USA / Wielka Brytania / Włochy. Gatunek: Animacja / Dokumentalny. Obsada: Daniel Karimyar, Fardin Mijdzadeh, Milad Eskandari, Belal Faiz. KUP BILET

9.05.2022, godz.19.00. DKF Ekran: "Sonata"

Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenie swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena. Scenariusz i reżyseria: Bartosz Blaschke. Gatunek: biograficzny / dramat. Produkcja: Polska. Czas trwania: 1 godz. 58 min.

10.05.2022, godz. 8.00 i 10.00. "Piotruś Pan i piraci", spektakle dla szkół i przedszkoli w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji

Organizator: Katolicki Teatr Edukacji. Bilety do nabycia wyłącznie u Organizatora.

10.05.2022, godz. 12.00. "Hobbit", spektakl dla młodzieży szkolnejw wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji

Organizator: Katolicki Teatr Edukacji. Bilety do nabycia wyłącznie u Organizatora.

10.05.2022, godz.18.00 "Moje inspiracje". Finisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Rynarzewskiej

Galeria Sztuki. Wstęp wolny

10.05.2022, godz.18.00 "Węgiel i życie". Wernisaż wystawy Andrzeja Dyrcza.

Oprawa muzyczna: Michał Niestrój, Norbert Szramowski, Wiesław Rączka. Galeria Oblicza i Galeria Sztuki. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 12.06.2022.

13.05.2022, godz. 12.00. „Wielcy znani i nieznani". Wernisaż Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego: Peter Breugel - obserwator życia.

Wernisaż Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego: Peter Breugel - obserwator życia. Galeria Sztuki, wstęp wolny. Wystawa potrwa do 19.06.2022.

Planowany na piątek, 13 maja o godz.19.00 spektakl "Jeji zocność Dulcyno" w Teatrze Ziemi Rybnickiej, został odwołany z powodu niskiej frekwencji

Bilety podlegają zwrotowi w miejscu zakupu. Przepraszamy.

14.05.2022, godz. 9.00. "Ubierz swoje ściany" - Warsztaty Artystyczne przy kawie

Warsztaty graficzne w technice linorytu i monotypii. Prowadzenie: Barbara Budka. Zapisy do 10.05.2022, tel. 32 42 23 246 lub e-mail: reklama.rck@gmail.com Liczba miejsc ograniczona

14.05.2022, godz. 19.00. "Wiesz, że wiem" - znakomita komedia z udziałem gwiazd

Pozornie niewinne spotkanie przyjaciół po latach zamienia się w gęstą intrygę w stylu „kto komu bardziej dopiecze!”. „Wiesz, że wiem” to zwariowana komedia o przyjaźni, kłamstwie i… słodkiej zemście. Po przeprowadzce z dużego miasta na wieś młode małżeństwo (Leszek Lichota i Ilona Wrońska) zaprasza na kolację zaprzyjaźnioną parę. Przypadek sprawia, że przed ich przybyciem na jaw wychodzą słowa, które rzucają nowe światło na ich znajomość. Na niczego nieświadomych gości czeka wiele wyzwań i kłopotów, które postawią wszystko na ostrzu noża! Zanim intryga osiągnie punkt kulminacyjny, dowiemy się między innymi, gdzie najlepiej powiększyć biust, gdzie nie trzymać telefonu lub co pożytecznego można zrobić z przesolonymi potrawami. Komedia „Wiesz, że wiem” to potężna dawka śmiechu, która przypomina, że szczerość jest najważniejsza, a na tych, którzy powiedzieli o dwa słowa za dużo, zawsze czeka nauczka. Obsada: Leszek Lichota, Ilona Wrońska, Michał Czernecki/Przemysław Sadowski, Agnieszka Castellanos-Pawlak. Czas trwania: 110 minut z przerwą. Bilety: od 80 zł. | KUP BILET

15.05.2022, godz. 16.00 i 19.00 „Pomoc domowa” - znakomita sztuka, która zawładnęła scenami całego świata

Doskonała farsa mistrza Marca Camolettiego podbija serca widzów wartką akcją, błyskotliwymi dialogami i inteligentnym humorem. Znakomita interpretacja i przekład Bartosza Wierzbięty znanego z takich przekładów jak „SHREK”, „ASTERIX I OBELIX”, „RYBKI Z FERAJNY” czy „MADAGASCAR” gwarantuje doskonałą zabawę! Z zapartym tchem podąża się za losami męża, żony, kochanki i kochanka szczególnie gdy łączy ich jedyna, błyskotliwa, urzekająca, spostrzegawcza i pełna uroku Nadia czyli POMOC DOMOWA. Pod jej okiem rozgrywają się sytuacje gorące, szybkie i zawiłe! Nadia staje się sternikiem miłosnego labiryntu i to ona pociągając za sznureczki jako jedyna zna odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania. Czy czy uda się dochować tajemnicy i znaleźć wyjście z tej miłosnej spirali? Odpowiedzi i poczucie świetnie spędzonego czasu przekażą Państwu doskonale wykreowane postaci w gwiazdorskiej obsadzie! Nadia: DOMINIKA GWIT / PIOTR PRĘGOWSKI, Olga: JOANNA KUPIŃSKA, Maja: AGATA ZAŁĘCKA, Marek: SEBASTIAN STANKIEWICZ / MICHAŁ PIRÓG. Bilety od 90 zł | KUP BILET na godz.16.00 | KUP BILET na godz. 19.00

16.05.2022, godz. 8.15. Mała Akademia Filmowa: "Sonata"

Reżyseria: Bartosz Blaschke. Wykład wprowadzający: Łukasz Tura. Bilety: 10 zł

16.05.2022, godz.13:00 Kino Seniora: „Cyrano”

Główny bohater, Cyrano de Bergerac (Peter Dinklage), wzbudza zachwyty biegłością, z jaką posługuje się zarówno słowem, jak i szpadą. Jest jednak przekonany, że jego powierzchowność czyni go niegodnym olśniewającej Roxanne (Haley Bennett). Zamiast szczerze wyznać miłość przyjaciółce, milczy. Roxanne, nieświadoma jego uczuć, zakochuje się w młodym żołnierzu Christianie (Kelvin Harrison Jr). Reż: Joe Wright. Prod. Kanada / USA / Wielka Brytania. Gatunek: Dramat / Musical / Romans. Obsada: Peter Dinklage, Haley Bennett, Kelvin Harrison Jr., Ben Mendelsohn. KUP BILET

16.05.2022, godz. 19.00. DKF Ekran: "W świetle dnia"

Debiut Dénesa Nagya (za który reżyser otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie) oparty jest na głośnej powieści autorstwa Pála Závady. Z obejmującej dwadzieścia lat sagi węgierski reżyser koncentruje się zaledwie na trzech dniach. To jednak wystarczy, by w sugestywny sposób pokazać okrucieństwo wojny i dramaty ludzi, którzy są w niej tylko małymi trybami. Majestatycznie skomponowane zdjęcia Tamása Dobosa oraz imponująca konstrukcja dźwiękowa dodają filmowi niesamowitych wrażeń artystycznych. Scenariusz i reżyseria: Dénes Nagy. Obsada: Ferenc Szabó, Tamás Garbacz, László Bajkó. Zdjęcia: Tamás Dobos. Muzyka: Santa Ratniece. Producenci: Węgry/Francja/Łotwa/Niemcy. Gatunek: dramat. Czas trwania: 103 min

17.05.2022, godz. 9.30 i 11.30. "Księżniczka na ziarnku grochu", spektakle dla szkół i przedszkoli w wykonaniu Teatrowo To i Owo

Organizator: Teatrowo To i Owo. Bilety do nabycia wyłącznie u Organizatora

17.05.2022, godz. 18.00. Opera & Balet w Kinie. "Zamorskie Zaloty" z okazji 350-lecia istnienia OPÉRA NATIONAL DE PARIS

„Zamorskie zaloty” Jeana-Philippe’a Rameau wybrano, by uczcić 350-lecie istnienia Opéra national de Paris, jednej z najznamienitszych instytucji kultury Francji. Przygotowana na tę okazję inscenizacja operowo-baletowego arcydzieła francuskiego kompozytora doby baroku odnosi się do dzisiejszych problemów migracyjnych oraz do obecnych europejskich postaw wobec innych ludów czy obcych przybyszów – a wszystko to w zgodzie z treścią libretta. Dzieło Rameau, którego dosłowny tytuł brzmi: „Zalotne Indie” lub „Pełne wdzięku Indie” („Les Indes galantes”), opowiada o niejednoznacznym poglądzie ówczesnych Europejczyków na zamorskie narody, szczególnie w kwestiach miłosnych. Poprzedzone prologiem cztery części „Zamorskich zalotów” noszą podtytuły: „Wielkoduszny Turek”, „Inkowie z Peru”, „Perskie Święto Kwiatów” i „Dzicy”. Każda z nich opowiada egzotyczną historię miłosną, tragiczną lub komiczną. „Zamorskie zaloty” to wielkie barokowe widowisko, pełne śpiewu i tańca, w nowej odsłonie. Ze względu na trudności wykonawcze oraz na swoje rozmiary dzieło to bardzo rzadko pojawia się na afiszach teatrów operowych świata, dlatego paryski spektakl, prezentowany obecnie w kinach, to wyjątkowa gratka dla melomanów. W rolach głównych: Edwin Crossley-Mercer, Julie Fuchs, Stanislas de Barbeyrac, Mathias Vidal, Sabine Devieilhe, Jodie Devos. Reżyseria: Clément Cogitore. Choreografia: Bintou Dembélé. Kostiumy: Wojciech Dziedzic. Dyryguje: Leonardo García Alarcón. Bilety: 24 zł w przedsprzedaży, 29 zł w dniu projekcji. KUP BILET

23.05.2022, godz.13:00 Kino Seniora: „Córka”

 Leda (laureatka Oscara Olivia Colman) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć. R: Maggie Gyllenhaal. Prod. Grecja / USA / Wielka Brytania / Izrael. Gatunek: Dramat. Obsada: Olivia Colman, Jessie Buckley, Dakota Johnson, Ed Harris. KUP BILET

23.05.2022, godz.19.00. DKF Ekran: "Trzy piętra"

Nanni Moretti przeplata trzy historie - jedną o zagubieniu i tęsknocie matki wychowującej samotnie córkę; drugą o obsesji podejrzeń i wybaczeniu, której bohaterem jest ojciec podejrzewający sędziwego sąsiada o molestowanie swojego dziecka; i trzecią o błędach rodzicielskich i przyznaniu się do własnych słabości (prowadzący pod wpływem alkoholu syn surowego sędziego powoduje śmiertelny wypadek). "Trzy piętra" to również wzruszająca, uniwersalna opowieść o murach, które skrywają tajemnice, są niemym świadkiem chwil pięknych i tragicznych.
Reżyseria: Nanni Moretti. Scenariusz: Nanni Moretti / Federica Pontremoli. Gatunek: dramat / komedia. Produkcja: Francja / Włochy. Czas trwania: 1 godz. 59 min.

24.05.2022, godz. 10.00. "O czerwonym kapturku, czyli do prawdy po sznurku" – spektakl dla szkół i przedszkoli w wykonaniu Teatru Moich Marzeń

Bilety do nabycia wyłącznie u Organizatora. Organizator: Teatr Moich Marzeń.

25.05.2022, godz.11.00. V Rybnickie Dni Integracji. W programie m.in. koncert Moniki Kuszyńskiej

Organizator: Stowarzyszenie Razem. Impreza zamknięta

25.05.2022, godz. 17.00. Klub Kultury Harcówka, Rybnik, Zakątek 19 „Nasza muzyczna podróż” - koncert będący podsumowaniem sezonu 2021/2022 grup działających przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku

Bilety dostępne na Biletyna.pl w cenie 10 zł. Liczba miejsc ograniczona

26.05.2022 o godz. 19.00. Koncert z okazji Dnia Matki "Dla Ciebie Mamo...". Wystąpi Grażyna Brodzińska i Teatr Muzyczny Orpheum.

Wystąpi Grażyna Brodzińska w wyjątkowym koncercie p.t. ''DLA CIEBIE MAMO...'' Kipiący przebojami koncert w wykonaniu Teatru Muzycznego Orpheum ze specjalnym udziałem Primadonny polskiej sceny muzycznej, Grażyny Brodzińskiej! Olśniewające wizualizacje scenograficzne, czołowi soliści opery i operetki, wspaniali tancerze i brawurowa orkiestra Unger Ansamble Mieczysława Ungera dopełnią całości występu.
W programie: niezapomniane arie i duety m.in z operetek ''Księżniczka Czardasza'', ''Wesoła wdówka'', ''Perła z Tokayu'', ''Hrabina Marica'' czardasze, polki, walce oraz pieśni neapolitańskie i polskie ze specjalną dedykacją dla wszystkich mam! Występują: Grażyna Brodzińska oraz Teatr Muzyczny Orpheum w obsadzie: Naira Ayvazyan - sopran, Adam Sobierajski - tenor, Łukasz Kostka - baryton, Sabina Langner, Przemysław Łamacz - tancerze, Orkiestra Unger Ansamble pod batutą Mieczysława Ungera. Prowadzenie koncertu: Naira Ayvazyan i Przemysław Łamacz.
Grażyna Brodzińska - Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej. Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych. Posiada w swoim repertuarze utwory napisane wyłącznie dla niej. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Niezmiennie pełne sale koncertowe i problemy w zdobyciu biletów na kolejne występy, to fakt najlepiej podsumowujący charakterystykę artystki. Realizatorzy koncertu: scenariusz i reżyseria: Naira Ayvazyan. Choreografie: Sabina Langner. Wizualizacje: Emilia Sadowska. Bilety: 100/120zł - Kasa Teatru Ziemi Rybnickiej tel: 32 42 22 320 kupbilecik.pl | KUP BILET

27.05.2022 o godz. 18.00 i 20.00. "Uroczysko"

Widowisko teatralne łączące w sobie taniec i śpiew z historią utraty bliskiego. Tradycje słowiańskie przejawiające się w pieśniach, układach choreograficznych, kostiumach i scenografii łącza się z teorią Elisabeth Kubler-Ross o pięciu etapach żałoby. Pełna metafor i tribalizmu historia dwójki kobiet jest okraszona kuglarstwem i akrobacjami aktorów, tak aby ten trudny, ale niezwykle potrzebny społecznie temat przekazać w jak najbardziej dostępnej formie. W widowisku wykorzystywane są pieśni polskie, ukraińskie, litewskie i ruskie, a całość dzięki uniwersalnemu tematowi i minimalizmowi w tekstach jest zrozumiała w każdym języku. Reżyseria: Mateusz Zbigniew Suchan, Adrianna Koźlik. Choreografia: Eryk Pawłowski. Kostiumy: Paulina Da-Via. Muzyka: Igriana Bartoszek, Mateusz Zbigniew Suchan. Wykonawcy: Teatr Na Pół TZR, sala kameralna. Bilety: 15 ulgowe i 20 zł | KUP BILET na godz. 18.00 | KUP BILET na godz. 20.00

28.05.2022, godz. 17.00. Dzień Dziecka w Teatrze: koncert Majki Jeżowskiej z zespołem w finale 40. Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego

W pierwszej części koncertu wystąpią finaliści festiwalu przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Każdy występ podlega ocenie jury, które wyłoni laureatów poszczególnych kategorii oraz przyzna Grand Prix. W ramach koncertu finałowego wystąpi Majka Jeżowska z zespołem.
Majka Jeżowska – wokalistka, kompozytorka zarówno muzyki jak i tekstów, obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym. Producent muzyczny, autorka wszystkich swoich przebojów takich jak: „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, „Laleczka z saskiej porcelany”, „On nie kochał nas” (duet z Krystyną Prońko), „Kolor serca” (pierwszy hymn WOŚP) na których „wychowała” kilka pokoleń słuchaczy. Debiutowała na początku lat 80-tych studiując jednocześnie na Akademii Muzycznej w Katowicach. Na swoim koncie ma Platynową Płytę i kilka Złotych. Wielokrotna laureatka KFPP w Opolu. „Peacemakerka” zaangażowana w pomoc dla dzieci i zwierząt, Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF Polska, członkini Rady Fundacji Ronalda McDonald’a. Bilety: 15 zł (dzieci) i 25 zł (dorośli) | KUP BILET

29.05.2022, godz. 16.00, Dzień Matki z Radiem Silesia

Kocham Cię Mamo… nie wstydźmy się tych słów. Z okazji wyjątkowego święta – Dnia Matki – Radio Silesia zaprasza na niepowtarzalny koncert: DZIEŃ MATKI Z RADIEM SILESIA w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Przed nami ponad trzy godziny zabawy pełnej humoru, który zapewni jedyny i niepowtarzalny Andrzej Miś. Ponadto na scenie największe gwiazdy śląskiej sceny muzycznej: Karolina Trela, zwyciężczyni Szlag Listowego hitu roku  (autorka przeboju „Tyn fajni chop”) ; legendarna Szlagier Maszyna, która porywa do zabawy od dekad; Jacek i Jolanta Kierok (któż nie zna tych piosenek? „Podaruj mi jedną gwiazdę”, „Sierra Madre”, a zaśpiewają również swoje najnowsze przeboje); Brygida i Robert Łukowscy czyli gwarancja, iż Teatr Ziemi Rybnickiej dosłownie zatańczy oraz - w wyjątkowym godzinnym koncercie Happy Jędrowski Show czyli Mirek Jędrowski oraz przyjaciele z Happy Folk razem na scenie! Wszystko w nowym projekcie muzycznym. UWAGA DO 30.04. SPECJALNA PROMOCJA Bilety w przedsprzedaży: 60 zł miejsca na balkonie oraz 70 zł miejsca na parterze. Od  1.05.2022: 70zł miejsca na balkonie oraz 80 zł miejsca na parterze. KUP BILET

30.05.2022, godz.13:00 Kino Seniora: C'mon C’mon"

Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny, czarno-biały film Millsa buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany. Phoenix wciela się w "Cmon Cmon" w nowojorskiego singla, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffmann), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. R: Mike Mills. Prod. USA. Gatunek: dramat. Obsada: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Woody Norman, Scoot McNairy. KUP BILET

30.05.2022, godz.19.00. DKF Ekran: "Chiara"

Uhonorowany nagrodą „Director’s Fortnight” na ostatnim festiwalu w Cannes włoski dramat "Chiara" jest domknięciem trylogii kalabryjskiej ("Mediterranea" oraz "Ciambra"), która przyniosła Jonasowi Carpignano nie tylko uznanie, ale i szereg festiwalowych laurów. Osiemnaste urodziny najstarszej córki Claudia i Carmeli to dobra okazja do wspólnego świętowania dla całej rodziny oraz najbliższych przyjaciół. Giulia i jej trzy lata młodsza siostra Chiara ku uciesze zgromadzonych gości brylują na parkiecie. Rodzinną sielankę zakłóci jednak brutalny akt przemocy. Po tym, jak samochód Claudia został wysadzony w powietrze, mężczyzna znika w tajemniczych okolicznościach. Co więcej, matka tytułowej bohaterki nie chce udzielić jej żadnych wyjaśnień. Chiara powoli otwiera oczy na rzeczywistość, którą wcześniej ignorowała, i na własną rękę rozpoczyna śledztwo. Doprowadzi ją ono do momentu, kiedy będzie musiała zdecydować o swojej przyszłości i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ważniejsze dla niej jest lojalność wobec rodziny, czy szansa na nowe życie. Jonas Carpignano w "Chiarze" kontynuuje swój reżyserski styl zawieszony między dokumentem a fikcją. Realizm opowieści osadzonej w splątanej z mafią społeczności podkreślają zdjęcia Tima Curtina i muzyka skomponowana przez cenionego reżysera Benha Zeitlina. Aurora Films. Scenariusz i reżyseria: Jonas Carpignano. Obsada: Swamy Rotolo, Rosa Caccamo, Claudio Rotolo. Zdjęcia: Tim Curtin. Producenci: Włochy, Francja. Gatunek: dramat. Czas trwania: 98 min.

31.05.2022, godz. 9.00 i 11.00. "Jaś i Małgosia" – spektakle dla szkół i przedszkoli w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji

Bilety do nabycia wyłącznie u Organizatora. Organizator: Narodowy Teatr Edukacji.

31.05.2022, godz. 13.00. "Mały książę" – spektakl dla szkół w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji

Bilety do nabycia wyłącznie u Organizatora. Organizator: Narodowy Teatr Edukacji