Salake & Carrantuohill "World Of The Dance"
Na zakręcie. Spektakl Studia Tańca Vivero
Znaczek miłości. Doskonała komedia z czasów PRL-u w doborowej obsadzie!
KULT Akustik
https://www.teatrziemirybnickiej.pl/?news=35306
Music & Soul Festival. NIEBO – Gabi Gąsior. Koncert premierowy płyty
Musical Kosmos. Teatr Młodych z Gdańska
Bawarsko - Śląski Dzień Matki z Radiem Silesia

Kino nie tylko dla Seniora

06.02.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Superbohaterowie”

Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić…

reżyseria: Paolo Genovese,
scenariusz: Paolo GenoveseRolando Ravello,
gatunek: DramatKomediaRomans,
produkcja: Włochy.

Bilety: 15 zł. KUP BILET

13.02.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Tajemnica ojca Pio”

"Tajemnica ojca Pio" to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. 

Reżyseria i scenariusz: José María Zavala
Gatunek: Dokumentalny
Produkcja: Hiszpania

Bilety: 15 zł. KUP BILET

20.02.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Wszystko poszło dobrze”

85-letni André (André Dussollier) doznaje udaru i kończy częściowo sparaliżowany w szpitalu. Przyzwyczajony do wygodnego i dynamicznego życia, nie wyobraża sobie bycia zależnym od innych. Prosi swoje córki (Sophie Marceau i Géraldine Pailhas) o zorganizowanie eutanazji, która jest możliwa w Szwajcarii. Kobiety godzą się pomóc upartemu ojcu, po cichu licząc, że ten odzyska głód życia i zmieni decyzję.

Reżyseria i scenariusz: François Ozon
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja, Belgia 

Bilety: 15 zł. KUP BILET

27.02.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Kobieta na dachu”

Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych - mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy?

Reżyseria i scenariusz: Anna Jadowska
Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska, Francja, Szwecja 

Bilety: 15 zł. KUP BILET

06.03.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Piękny Poranek”

Sandra, młoda samotna matka, regularnie odwiedza swojego chorego ojca. Razem z rodziną walczy, by zapewnić mu odpowiednią opiekę. W tym samym czasie ponownie nawiązuje kontakt z Clémentem, dawno nie widzianym przyjacielem. Choć mężczyzna nie jest wolny, zaczynają namiętny romans...

Czas trwania: 1 godz. 52 min.
Reż: Mia Hansen-Løve
Prod. Francja, Niemcy 2022
Gatunek: Melodramat
Obsada: Léa Seydoux, Pascal Greggory, Melvil Poupaud

Bilety: 15 zł. KUP BILET

13.03.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Lunana. Szkoła na końcu świata”

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu zamierza wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej. Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów sprawia, że zaczyna zmieniać zdanie o tym wyjątkowym miejscu.

Czas trwania: 1 godz. 50 min.
Reż: Pawo Choyning Dorji
Prod. Chiny 2019
Gatunek: Dramat
Obsada: Sherab Dorji, Ugyen Norbu Lhendup, Pem Zam

Bilety: 15 zł. KUP BILET

20.03.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Chrzciny”

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

Czas trwania: 1 godz. 28 min.
Reż: Jakub Skoczeń
Prod. Polska 2022
Gatunek: Komedia Obyczajowa
Obsada: Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt, Michał Żurawski

Bilety: 15 zł. KUP BILET

27.03.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Babcia tu była”

63-letnia Britt-Marie (Pernilla August) rozstaje się z mężem po 40 latach związku. Kobieta, dotychczas gospodyni domowa, znajduje zatrudnienie w ośrodku rekreacyjnym w małej miejscowości Borg. Jej praca polega na trenowaniu dziecięcej drużyny piłkarskiej, która jest dumą niewielkiego miasteczka. Britt-Marie rozpoczyna przygodę pełną wyzwań, ale również ciepła i miłości.

Czas trwania: 1 godz. 34 min.
Reż: Tuva Novotny
Prod. Szwecja 2019
Gatunek: Komedia, Dramat
Obsada: Pernilla August, Peter Haber, Anders Mossling

Bilety: 15 zł. KUP BILET

03.04.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: Wojtyła. Śledztwo

Karol Wojtyła to prawdopodobnie najbardziej publiczna postać w historii. Nikt nie był fotografowany, nagrywany czy filmowany tak często jak on. Przez jego cotygodniowe audiencje generalne przewinęło się ponad 18 milionów osób. Czy jednak kryje się coś za publicznym wizerunkiem papieża, co – jakkolwiek ciężko w to uwierzyć – umykało powszechnej świadomości aż do dziś? Jakie było prywatne oblicze najbardziej publicznej postaci świata? Kto oddał nawet swoje życie, aby pontyfikat Jana Pawła II mógł być taki, jakim go pamiętamy – długi i owocny?

Czas trwania: 1 godz. 15 min.
Reż: José María Zavala
Prod. Hiszpania 2020
Gatunek: Dokumentalny

Bilety: 15 zł. KUP BILET

17.04.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: Wieloryb

Charlie już od lat żyje na marginesie świata uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

Czas trwania: 1 godz. 57 min.
Reż: Darren Aronofsky
Prod. USA 2023
Gatunek: Dramat
Obsada: Brendan Fraser, Sadie Sink, Samantha Morton, Hong Chau, Ty Simpkins

Bilety: 15 zł. KUP BILET

24.04.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Nakręcony tata”

Komediowa opowieść o rodzinie, której życie wywraca do góry nogami niespodziewana popularność ojca w mediach społecznościowych. Ben, niespełniony komik, obecnie montażysta reality TV, pogrąża się w kryzysie wieku średniego i poczuciu odcięcia od rodziny. Umieszczane w internecie filmiki z jego komediowymi występami nie cieszą się popularnością – do czasu, aż syn nagrywa go próbującego nieudolnie naprawić… spłuczkę sedesową. Dziesięciolatek wrzuca film do sieci, a ten momentalnie staje się viralem i rozpoczyna karierę Bena w mediach społecznościowych. Czy popularność i sukces pozwoli Benowi odzyskać szczęście i rodzinę? A może – co podpowiada mu młody współpracownik – recepty na udane życie powinien poszukać w Biblii? Przyjemna i zabawna komedia familijna o tacie, który próbuje coś zmienić w swoim życiu, o rodzinie, która odbudowuje relacje, roli mediów społecznościowych, a nade wszystko o Słowie Bożym, w którym zawsze warto szukać natchnienia i rozwiązania problemów.

Czas trwania: 1 godz. 37 min.
Reż: Brad J. Silverman
Prod. USA 2020
Gatunek: Komedia Obyczajowa
Obsada: Michael Jr., Chonda Pierce, James Denton

Bilety: 15 zł. KUP BILET

Polecamy
 Muzyka The Beatles symfonicznie
Strażak Sam na Żywo - Przygoda na Biwaku
Muzyka zespołu Metallica symfonicznie
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij