• Witamy na nowej stronie Teatru Ziemi Rybnickiej!
  • 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej

Konkurs Jednego Wiersza im. Janiny Podlodowskiej

Wolna Inicjatywa Artystyczna "Wytrych" wraz z Teatrem Ziemi Rybnickiej zaprasza w ramach 53. Rybnickich Dni Literatury na Konkurs Jednego Wiersza im. Janiny Podlodowskiej, którego finał odbędzie się 20 października 2022 o godz. 18:00, w Punkcie Informacji Miejskiej halo!Rybnik

Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie jednego wiersza w postaci pliku tekstowego w dniu konkursu, zapisy przyjmowane są od godziny 17.00.

Konkurs ma charakter otwarty i każda osoba powyżej 16 roku życia może wziąć w nim udział (poza czynnym zespołem redakcyjnym magazynu „Wytrych”).

Uczestnik prezentuje jeden wiersz własnego autorstwa, napisany w języku polskim, nienagradzany na innych konkursach oraz niedrukowany w czasopismach literackich, publikacjach książkowych ani w internecie. Forma i tematyka wierszy jest dowolna.

Oceny wierszy dokona jury.
Przewidziane są nagrody pieniężnie dla laureatów trzech pierwszych miejsc (odpowiednio: 800,- 500,- 300,-) oraz wyróżnienia w postaci publikacji w Dodatku Specjalnym do magazynu literackiego Wytrych ,,Jesień-Zima – 2022”.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który dostępny jest na stronie internetowej Teatru Ziemi Rybnickiej i w Punkcie Informacji Miejskiej Halo! Rybnik przy ul. Jana III Sobieskiego 20.