10.09.2021, godz. 19.00, Marta Król - "All About Me"

Zapraszamy na koncert znakomitej wokalistki w towarzystwie równie fantastycznego zespołu, w składzie:
Paweł Tomaszewski - fortepian, rhodes piano, Paweł Dobrowolski - perkusja, Andrzej Święs - kontrabas, gitara basowa, Przemysław Hanaj - gitary.Bilety: 15 zł ulgowe | 25 zł normalne | KUP BILET

Projekt „All About Me” jest osobistą i dojrzałą wypowiedzią, ukazującą przede wszystkim kompozycje autorskie Marty Król. To przełomowa, czwarta płyta w dorobku wokalistki, zaaranżowana przez wybitnego pianistę, aranżera oraz producenta Pawła Tomaszewskiego. „All About Me” jest różnorodna, staje się podróżą poprzez muzyczne stylistyki: jazz, pop, soul czy bossa novę. Nowy materiał tworzy płynną, harmonijną i przemyślaną całość, odzwierciedla swym tytułem autorski charakter, odsłaniając również kilka standardów ubiegłego stulecia napisanych przez najbliższych wokalistce kompozytorów. Partie instrumentalne wykonuje grono znamienitych czołowych muzyków jazzowych w kraju:
Paweł Tomaszewski: fortepian, rhodes piano
Paweł Dobrowolski: perkusja
Andrzej Święs: kontrabas, gitara basowa
Przemysław Hanaj: gitary
Sławomir Berny: instrumenty perkusyjne
Współtwórcami muzyki i słowa są: Janusz Onufrowicz, Łukasz Flakus oraz Paweł Tomaszewski.
Wokalistka poruszająca się w różnych stylach muzycznych jak jazz, soul i pop. Autorka tekstów i muzyki, pedagog oraz trener emisji głosu. Wydała cztery albumy studyjne: „The First Look” (2011), „Thank God I`m a Woman” (2014)„ Tribute To The Police” wraz z Pawłem Tomaszewskim i jego zespołem (2017) oraz „All About Me”(2021). Gościnnie zaśpiewała album świąteczny “Z Tysiąca i Jednej Nocy Wigilijnych” Joachima Sevenitza (2019). Za debiutancki krążek została nominowana do najważniejszych nagród muzycznych w kraju:
• „Mateusz 2011” w kategorii Muzyka Rozrywkowa
• „Fryderyk 2012” w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku.
Wybrana także przez radiową Trójkę do koncertu Debiuty podczas 49 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2012).
Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali wokalnych, m.in.:

• I nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Wokalistów Debiuty, Lublin 2005,
• Nagroda Specjalna dyrektora TVP S.A. w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Wokalistów Debiuty, Lublin 2007

• Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej, Brzeg 2007,
• Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Nowa Nadzieja Jazzu, Łomża 2009.
Uhonorowana medalem Bytomianki Jesieni 2012 przyznawanym przez stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych.

Marta Król

24.09.2021, godz. 19.00, Jerzy Małek Quintet w programie z nowej płyty "Gravity"

W skład zespołu wchodzą przyjaciele lidera, należący obecnie do absolutnej czołówki w polskim jazzie. Wszyscy mają za sobą wieloletnią współpracę z legendami zarówno polskiej, jak i światowej sceny muzycznej. Każdy znich posiada własny, indywidualny styl gry. Zespół tworzą: lider, grający na trąbce Jerzy Małek pianista Piotr Wyleżoł, basista Krzysztof Pacan i perkusista Sebastian Frankiewicz oraz perkusjonalista José Manuel Albán Juárez. Bilety: 10 zł | KUP BILET | Koncert przełożony z 2.06.2021, bilety zachowują ważność.

"Gravity" to najnowszy autorski projekt Jerzego Małka, znakomitego, polskiego trębacza. Krążek z materiałem muzycznym pojawi się w sklepach w czerwcu 2021 roku. Muzyka na nim zawarta, to fuzja wielu gatunków połączonych ze sobą niczym nieposkromioną jazzową improwizacją. Styl muzyczny, w którym Autor wypowiada się zarówno jako kompozytor, jak i instrumentalista można postrzegać wielopoziomowo. W warstwie harmonicznej usłyszymy rozbudowane modernistyczne połączenia akordów tworzących wspólną narrację, której wyróżnikiem jest impresjonistyczne rozbudowywanie formy. Ta cecha pozwala łączyć elementy jazzu nowoczesnego z innymi gatunkami muzycznymi lub też ich składnikami, które wprawne ucho rozpozna po chwili. Warstwa melodyczna to frazy, które można powtórzyć już po pierwszym przesłuchaniu, co powoduje, że muzyka, pomimo swego wysublimowania, staje się komunikatywna nawet dla niewyrobionego odbiorcy. I wreszcie warstwa rytmiczna, bardzo bogata, spajająca cały projekt, tworząc wraz z resztą elementów swoistą kwintesencję tego stylu muzycznego.

Biografia:
Jerzy Małek to wyjątkowy polski trębacz i kompozytor jazzowy. Ceniony wykładowca na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W ostatnich dwóch dekadach zdobył uznanie jako twórca własnej muzyki, lider autorskich projektów oraz sideman. Dzięki współpracy z takimi artystami jak: Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt czy Marek Dyjak dał się poznać jako znakomity trębacz, kompozytor i aranżer. W 2000 roku Małek zadebiutował krążkiem „By Five” (wyd. JazzForum), zdobywając uznanie krytyków i popularność wśród fanów jazzu. W kolejnych latach ukazało się sześć albumów artysty: „Gift” (2002), "Spirit of the time" (2004), "Bop Beat" (2005), "Air" (wyd. Universal 2011), "Stalgia" (wyd.Kayax 2015) oraz "Forevelle" (wyd. Kayax 2017). W nagraniach i koncertach promocyjnych udział wzięli najwybitniejsi polscy jazzmani, a także gwiazdy jazzu amerykańskiego.

Oprócz działalności jazzowej Jerzy Małek ma na swoim koncie bogate doświadczenie w tworzeniu muzyki do teatru i filmów, czego najlepszymi przykładami są: ścieżka dźwiękowa do filmów „Huragan” 1928 i „Głupiec tu był” 1915 wyświetlanych podczas Festiwalu „Silent Movie Festival” w Warszawie, a także obrazu reżyserowanego przez Arka Bartosiaka „Powroty” według „Scen z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana. Jerzy Małek został też doceniony za całokształt działalności artystycznej, zdobywając nominacje do nagrody Fryderyk 2012 r. w dwóch kategoriach: Najlepszy Kompozytor Jazzowy i Jazzowy Muzyk Roku.

Jezry Małek Quintet

35. Silesian Jazz Meeting w międzynarodowej obsadzie. Wystąpią m.in. Kuba Więcek, Paulina Przybysz, Maciej Obara, Ewa Uryga i in.

Z przykrością musimy odwołać wszystkie koncerty zaplanowane w ramach 35. Silesian Jazz Meetingu, ze względu na zamknięcie placówek kultury. A mogło być tak pięknie.
13.11. godz. 18.00
- Maciek Pysz Trio w składzie: Maciek Pysz – gitary, Piotr Narajowski – kontrabas, Dawid Fortuna - perkusja
- Artur Dutkiewicz Quartet z programem „Tribute to Tomasz Szukalski”
Artur Dutkiewicz - fortepian, Radek Nowicki - saksofon tenorowy, Adam Kowalewski - kontrabas, Krzysztof Dziedzic - perkusja
Bilety: 20 zł ulgowe (seniorzy, młodzież szkolna i studenci), 30 zł normalne.

14.11.2020, godz. 18.00, wystąpią laureaci nagrody Fryderyka:
- Maciej Obara Quartet
Maciej Obara - sax, Dominik Wania - fortepian, Max Mucha - kontrabas, Michał Miśkiewicz - perkusja
- Kuba Więcek Trio feat. Paulina Przybysz
Kuba Więcek - sax, Paulina Przybysz - śpiew, Michał Barański - bass, Łukasz Żyta - perkusja
Bilety: 20 zł ulgowe (seniorzy, młodzież szkolna i studenci), 30 zł normalne.

15.11.2020, godz. 18.00
- Marc Perrenoud Trio, MORPHÉE
Marc Perrenoud - fortepian, Marco Müller - bass, Cyril Regamey - perkusja
- Ewa Uryga z programem „Mahalia Jackson In Memoriam”
Ewa Uryga - śpiew, Bogusław Kaczmar - fortepian, Paweł Pańta - kontrabas, Dorota Piotrowska - perkusja, Oliwia Kędziora - altówka, śpiew.
Bilety: 20 zł ulgowe (seniorzy, młodzież szkolna i studenci), 30 zł normalne. 

21.04.2020, godz. 19.00, Artur Dutkiewicz Quartet - Tribute to Tomasz Szukalski - KONCERT PRZEŁOŻONY NA INNY TERMIN

Planowany na 21.04.2020 o godz. 19.00 koncert z cyklu Jazz w Teatrze "Tribute to Tomasz Szukalski" został ODWOŁANY I PRZEŁOŻONY. O NOWYM TERMINIE POINFORMUJEMY PAŃSTWA NIEZWŁOCZNIE PO JEGO USTALENIU. PRZEPRASZAMY. Bilety podlegaja zwrotowi.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij