Międzynarodowa wystawa patchworków ORIENT

Międzynarodowa wystawa patchworków "Orient" - Galeria Oblicza

Wernisaż wystawy 1 grudnia 2017 r. o godz. 18.00

Podczas wernisażu : Trunk Show - szycie i pokaz patchworków - prowadzenie Małgorzata Lehmann, wstęp wolny. Wystawa potrwa do 7 stycznia 2018 r.

Wystawa „Orient” to efekt trzeciej edycji projektu zainicjowanego kilka lat temu przez Wolfganga Eibischa (Bernina). Z tkanin zakupionych, na bazarze w Kazachstanie i podzielonych na niewielkie zestawy, uczestniczki z 6 krajów miały za zadanie stworzyć prace o określonych wymiarach. Prace mogły mieć czarne, ciemnoczerwone, niebieskie lub zielone tło. Tkaniny, które otrzymały uczestniczki, były niezwykle różnorodne, zarówno gatunkowo jak i kolorystycznie i stanowiły duże wyzwanie. Wystawa obejmuje 46 prac.

Wystawa zorganizowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem Polskiego Patchworku.

Małgorzata Lehmann, ukończyła ASP w Krakowie na wydziale malarstwa. Była także w katedrze tkaniny, gdzie tworzyła batiki na podstawie swoich obrazów. Patchworkiem zajmuje się od 20 lat, lecz zawodowo rozwija działalność od lat pięciu. Czterokrotna półfinalistka najbardziej prestiżowego konkursu i wystawy pokonkursowej w Paduka ( Kentucky - Stany Zjednoczone) . Ma za sobą udział w wielu wystawach w kraju oraz za granicą. Jej prace są w zbiorach prywatnych oraz państwowych na terenie Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Jako pierwsza w Polsce pomagała ukończyć prace patchworkowe osobom, ktore nie mają możliwości ze względu na małą maszynę do szycia. Łączy warstwy patchworku na profesjonalnej maszynie (longarm). Na swoim kanale na YT pokazuje jak prosto i szybko można uszyć patchwork. Jako pierwsza w Europie zajęła się promocją i sprzedażą linijek i szablonów do patchworku i pikowania. Znajdziecie ją pod nazwą Silesian Quilt.

Wernisaz i pokaz patchworków Pani Małgorzaty Lehmann

Polecamy
Podniebne obrazy Marcina Giby
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij