Wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Misala - 10.04.2017, godz. 17.30

tytuł wystawy:  Realizm i moja wyobraźnia

Galeria Oblicza, Teatr Ziemi Rybnickiej
wystawa potrwa do 01.05.2017

wstęp wolny

Urodziłam się w Rybniku i wychowałam w tradycji śląskiej. Odkąd pamiętam, zawsze interesowało mnie malarstwo. Czułam potrzebę wypowiedzenia się w tej dziedzinie twórczości i potrzebę pobytu wśród ludzi duchowo i artystycznie mi bliskich. Marzenia swoje mogłam zrealizować po przejściu na emeryturę, kiedy to stałam się członkiem Zespołu "Oblicza" prowadzonego przez profesjonalnego artystę magistra Mariana Raka. Tu nabierałam doświadczenia jako początkująca malarka pod czujnym okiem artysty oraz obserwując pracę członków Zespołu. Potem przez kilka lat uczestniczyłam także w zajęciach Grupy "Na pograniczu"
w Mysłowicach i Katowicach, a obecnie należę również do Grupy Twórczej ART-JAN w Jankowicach. Brałam udział w wielu plenerach i wystawach w kraju i za granicą np. na Słowacji, w Czechach i na Węgrzech. Każdego roku uczestniczę w Międzynarodowych Plenerach i Wystawach Grupy Twórczej ART-JAN. Uprawiam malarstwo olejne, ale sięgam także po inne techniki jak rysunek ołówkiem, malowanie akrylem, malowanie poprzez wycieranie. Tematyka moich obrazów jest różnorodna tj. zauroczenie przyrodą (pejzaże), portrety
i wypływające z przeżyć wewnętrznych abstrakcje oraz tajemnicze zjawiska. Najbardziej fascynuje mnie poddanie się swojej wyobraźni, ponieważ ten wewnętrzny pejzaż to wyrzucanie z siebie emocji i wzruszeń. Pięknie to ujął w swojej wypowiedzi artysta malarz Marian Rak: Twórca zaciera granicę między tym, co realne i tym, co wyobrażalne, między tym, co może być dostrzeżone, a tym, co jest projekcją jego wyobraźni.

Polecamy
Podniebne obrazy Marcina Giby
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij