• Witamy na nowej stronie Teatru Ziemi Rybnickiej!
  • 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej

Beata i Kazimierz Piksa

Otwarcie wystawy malarstwa

BEATY I KAZIMIERZA PIKSÓW
Kolor, nie kolor. Dwa style.

6 maja 2019, godz. 18.00
Galeria Oblicza
Teatr Ziemi Rybnickiej

Wernisaż wzbogaci wokalnie Elisabeth Pryka

Laureatka i zdobywczyni Grand Prix na tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Integracyjnego Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna”


wystawa trwa od 9 maja do 4 czerwca 2019 r.

 

Beata Piksa
Od najmłodszych lat interesowałam się sztuką, jednak dopiero od 2013 roku w zupełności oddałam się twórczości artystycznej.
Należę do "Grupy Twórczej ART-JAN", działającej przy "Galerii Jan" w Jankowicach, a także do grupy malarskiej Twórców Nieprofesjonalnych "Oblicza", która istnieje przy Teatrze Ziemi Rybnickiej w Rybniku.
Jestem członkinią Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Edukacji JAN w Jankowicach.
Podstawowym elementem mojego malarstwa są pejzaże, martwa natura, przeważnie z kwiatami, a także portrety. Uprawiam malarstwo sztalugowe (olej i akryl), maluję również akwarelami, rysuję pastelami, ołówkiem i węglem.
 
Kazimierz Piksa
Realizację swoich pasji malarskich zacząłem kilka lat temu po przejściu na emeryturę. Za namową żony stałem się członkiem "Grupy Twórczej Art - Jan", działającej przy Galerii Jan w Jankowicach i od dwóch lat należę również do Grupy malarskiej "Oblicza" przy Teatrze Ziemi Rybnickiej.
Pełnię członkostwo w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Kultury Jan w Jankowicach.
Uprawiam malarstwo sztalugowe (olej i akryl), a także maluję akwarelami. W mojej twórczości dominuje martwa natura, pejzaże i marynistyka.
Brałem udział w wielu plenerach krajowych oraz międzynarodowych. Uczestniczyłem w wystawach zbiorowych w Jankowicach, Rybniku, Czerwionce-Leszczynach, Palowicach, Zabrzu, Pyskowicach oraz czeskich Vetrkovicach.
 
Istnieje mozliwość zakupu prac.
Zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia profilu PIX-PAINT na FB

Relacja fotograficzna z otwarcia wystawy.

Foto. Beata Lubszczyk