Galeria Oblicza
wernisaż wystawy grafiki
 
Barbary Kowalczyk
Labirynt imaginacji
 
6.12.2019, godz. 17.30

oprawa muzyczna:
Minirecital Tadeusza Kolorza
 
Wystawa potrwa do 6.01.2020r.
 
Barbara Kowalczyk – absolwentka archeologii na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu, podyplomowo skończyła reklamę na UJ w Krakowie. Na co dzień zajmuje się grafiką komputerową. Artystycznie spełnia się w malarstwie sztalugowym, grafice warsztatowej, rysunku i fotografii. Zajmuje się także tworzeniem ceramiki. Bierze udział w wystawach zbiorowych oraz uczestniczy w ple-nerach malarskich. Zwieńczeniem jej pracy twórczej było zdobycie trzeciego miejsca podczas XX Jubileuszowego Konkursu Malarstwa Niepro-fesjonalnego im. I. Bieńka za obraz „ Piazza Della Minerva”. Autorka logo dla kwartalnika „WYTRYCH”. Zaangażowana w sprawy ludzkości, inicjatorka i moderatorka akcji charytatywnej:
„ Artyści dla Artura – pomagamy w walce z rakiem”. Związana z grupami: „ ART” – Wodzisław Śląski, „OBLICZA” – Rybnik, „WYTRYCH” – Rybnik oraz z grupą grafików z Radlina. Mieszka w Wodzisławiu Śląskim.

„ Labirynt imaginacji” - to zawiła podróż do świata, w którym artystka do budowanej przez szereg napięć rzeczywistości przemyca tajemnice mitologii słowiańskiej, elementy folkloru czy tak, jak ma to miejsce w cyklu: „ Magiczna Praga”, wprowadza widza w świat praskich legend. Przez wielowątkowość swoich prac celowo ogranicza rozumienie tego, co miała na myśli, stawia wyzwanie zmuszając do gry, w którą chce wciągnąć widza, by przez anamorfozę kształtu pokazać swój artystyczny warsztat i zwrócić uwagę na postrzeganie świata.

Wernisaż wystawy Barbary Kowalczyk. Autorka zdjęć jest Czesława Brańska.

Polecamy
Podniebne obrazy Marcina Giby
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij