"Opowieść Wigilijna" - Teatr Lalek Marka Żyły
Marcin Zbigniew Wojciech Stand-up!
7.Śląski Festiwal Operetki - Operetkowa Lista Przebojów
Gwara śląska na wesoło
Gala Jubileuszowa z okazji XX-lecia Studia Tańca VIVERO
 "Weltmajstry" - spektakl Teatru Korez
Ray Wilson 2024 - #Change20 tour
 "Drach" Spektakl wg powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Roberta Talarczyka | POŻEGNANIE Z TYTUŁEM

Music & Soul Festival. NIEBO – Gabi Gąsior. Koncert premierowy płyty.

21.05.2023, godz. 18.00 zapraszamy na koncert premierowy płyty NIEBO – Gabi Gąsior w ramach Music & Soul Festival. Autorski projekt muzyczny który jest połączeniem nowoczesnej muzyki rozrywkowej oraz rozważań́ o rzeczywistości Nieba. „Niebo” zawiera w sobie 15 utworów słowno-muzycznych, których autorem jest Gabriela Gąsior. Teksty są nawiązaniem, parafrazą lub też cytatami pochodzącymi z Pisma świętego, konferencji, homilii wygłoszonych przez papieża Jana Pawła II, Benedykta XVI, część́ z nich jest inspirowana również̇ wypowiedziami innych świętych Kościoła. Utwory są̨ zróżnicowane stylistycznie, oscylują̨ wokół szeroko rozumianej muzyki popularnej, zawierają̨ w sobie m.in. elementy muzyki gospel, blues, rock, rap. Aparat wykonawczy projektu stanowi solistka - Gabi Gąsior, 9 osobowy zespół wokalny DeocentriCity z Krakowa oraz rozbudowany zespół instrumentalny HolyNoiz. Bilety: 50 zł, 40 zł ulgowe (seniorzy i młodzież ucząca się, dzieci do 7 roku bilet gratis przy zakupie biletu rodzica/opiekuna). KUP BILET

Program opiera się̨ na przedstawieniu w kolejnych utworach cech Nieba, o których mówi nam Pismo św. w sposób nienachalny, przystępny dla słuchacza zarówno wierzącego jak i niezwiązanego w żaden sposób z Kościołem. Utwory tworzą̨ całość́, są̨ spójnymi opowieściami, ale mogą̨ funkcjonować́ również̇ oddzielnie.
„Moim pragnieniem jest przybliżenie odbiorcom w prosty sposób rzeczywistości Nieba jako realnego bytu - realnego miejsca, stanu szczęśliwości jakie każdy chrześcijanin może osiągnąć́ po śmierci według opisów zawartych w Piśmie Św. Opowieść́ ta, słowno-muzyczna w oparciu o naukę̨ autorytetów Kościoła takich jak Jan Paweł II, Benedykt XVI, kardynał Stefan Wyszyński, św. Tereska z Lisieux czy św. Matka Teresa ma również̇ podać́ sposoby osiągniecia Nieba - Królestwa Niebieskiego. Wspólnym mianownikiem rozważań́ tych świętych kościoła wydaje się̨ być́ myśl, że to osiąganie czy zdobywanie polega na kierowaniu się̨ w życiu konkretnymi zasadami, u których podstaw zawsze leży miłość́. Życie jest wiec wędrówką̨, której celem jest wieczność́. Możemy sami wybrać́ czy ta wieczność́ będzie szczęśliwa czy też nie.
Kolejne utwory koncertu mają poruszać́ problemy, opowiadać́ o zmaganiach w tej podroży, ale także nieść́ nadzieję, dawać́ wskazówki, zachęcać́ do podejmowania trudu na nowo mimo wszystko.
W końcu, to prośba pokazania, że pomimo tego, i̇ jesteśmy rożni i niesiemy różne bagaże życiowe, to możemy osiągnąć́ ten sam cel - Niebo.”
Gabriela Gąsior


Cały materiał muzyczny został zarejestrowany na żywo podczas trzydniowej sesji nagraniowej w lipcu 2022 roku. Na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej obok artystki stanął 25-osobowy zespół wokalno-instrumentalny pod kierownictwem Wojciecha Gąsiora, a gościnnie udział wziął raper Arkadio oraz 30-osobowa śpiewająca grupa dziecięca. Cały zespół został nagrany na 9 kamer, a dźwięk na 86 śladów audio pod reżyserskim okiem Irminy Śliwińskiej.
Wszystkie utwory są regularnie publikowane na kanale YouTube Gabi Gąsior w postaci teledysków w odstępach czasowych począwszy od października 2022 roku przez kolejne 8 miesięcy. Każdy videoclip poprzedzony jest podcastem - inspiracją, w którym autorka opowiada kilka słów o powstaniu piosenki, a zaproszeni goście: Arkadio, S. Anna Bałchan, Marcin Jakimowicz, OFM Lech Dorobczyński, Witold Kacała, Irmina Śliwińska, Marcin Zieliński oraz Roman Zięba dzielą się swoją prywatną historią związaną z treścią danej piosenki. W grudniu 2022 roku ukazała się płyta CD ze specjalnie zaprojektowanym szkiełkiem, przez który można spojrzeć na rzeczywistość w barwach nieba. Powstała również seria gadżetów z projektami graficznymi NIEBA (filiżanki, koszulki, opaski na rękę, świeczka z plastra miodu)
Utwory Projektu NIEBO
https://youtube.com/playlist?list=PLZ0jjqfAg-V7gw7MAUXd5mdA34PNnpu53
Seria podcastów zapowiadających poszczególne utwory:
https://youtube.com/playlist?list=PLZ0jjqfAg-V49QtKrd84ILMJQCbIXEjSS
Zrzutka – możliwość wsparcia projektu NIEBO
https://zrzutka.pl/rybg7e
Sklep – możliwość zakupu płyty oraz innych produktów z projektu NIEBO
https://gabigasior.pl/sklep/
Skład osobowy projektu NIEBO
Gabi Gąsior – słowa, muzyka, śpiew, aranżacje wokalne
Szymon Szczot - instrumenty klawiszowe
Dorota Zaziąbło - instrumenty klawiszowe
Mateusz Głuszak - gitary
Radosław Pendziałek - gitary
Robert Zając - gitara
Wojciech Gąsior - gitary basowe, aranżacje, kierownictwo muzyczne
Łukasz Zając - perkusja
Patryk Zakrzewski - instrumenty perkusyjne
Sebastian Sołdrzyński - trąbka, flugelhorn
Paweł Zielak - saksofon
Zespół wokalny DeocentriCity w składzie:
Soprany: Małgorzata Adamczak, Joanna Rębisz-Chochół, Marzena Buziak-Oćwieja, Gabriela
Świerczyńska
Alty: Karolina Kurdziel, Katarzyna Kurdziel, Joanna Partyka, Anna Piotrowska, Olga Zoń Tenory:
Sebastian Bulenda, Bartłomiej Chochół, Jakub Guzik, Roman Zoń
gościnnie udział wzięli:
Arkadio – rap, freestyle
Śpiewający zespół dziecięcy: katowicka szkółka TGD prowadzona przez Gabi Gąsior oraz Zespół Edukacyjno Artystyczny Przygoda z Rybnika.
Taniec z flagami - Anna Sosna, Iza Mrozik
Reżyseria: Irmina Śliwińska
Realizacja Video: Lumberjack Studio Jacek Nawrat
Operatorzy kamer: Adam Gawenda, Radosław Bereś, Jarosław Grześkowiak, Dominik Janus, Jacek Nawrat
Scenografia: Anna Kocharyan, Radosława Niezgoda, Lucjan Gąsior
Realizacja dźwięku: MS Acoustics Mateusz Sołtysik
Mix i mastering - Mateusz Sołtysik
Zdjęcia: Marcin Śliwiński, Agata Marecka
Grafika: Maciej Stanke
Stylizacja: Karolina Szczepanowska
Make Up Commando Agnieszka Adamczyk, Katarzyna Walotka, Karolina Grzesica
fryzury: Tomasz Toman
Opieka duchowa – Ks. Michał Wala oraz wspólnota KAHAL
Opieka logistyczna i pomoc przy projekcie - Kasia Szczęch oraz Witold i Bożena Kacała wraz ze wspólnotą KAHAL
Produkcja: GG MUSIC
Nagrań dokonano w Teatrze Ziemi Rybnickiej dzięki uprzejmości dyr. Michała Wojaczka, w dniach 20-22 lipca 2022r.
Gabi Gąsior - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, dyrygent chóralny, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Liderka zespołu Gabi i Holy Noiz. Wokalistka w duecie GGDuo, który współtworzy wraz z mężem Wojciechem. Utwór duetu „Moja cisza” osiągnął 5 mln wyświetleń na YouTube. Była trenerem wokalnym w I edycji telewizyjnego show “Bitwa na głosy” w drużynie braci Golec. Pochodzi z muzycznej rodziny, muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat w Przemyskim Chórze Gospel i trwa ona do dziś. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie” z 2014 roku oraz płytę świąteczną „Narodził się Jedyny Król” wydaną w grudniu 2015 roku.
Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu Super Debiuty2014 poświęconego twórczości Czesława Niemena wykonując utwór „Obok nas”. Przygotowała oraz poprowadziła chór ŚDM w Koncercie „Credo In  Misericordiam Dei” pod kierownictwem Adama Sztaby, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Podczas tego koncertu wykonała również swój utwór „Słudzy Pańscy Chwalcie Pana”. Była jedną z solistek w świątecznej trasie koncertowej widowiska muzycznego „Betlejem w Polsce” w latach 2020 – 2022. Nagrała w duecie z Mieczysławem Szcześniakiem polską wersję utworu „Help from Heaven” („Pomoc z Nieba”). Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Adamem Sztabą, Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Arkadio, Krzysztofem Antkowiakiem, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Na codzień koncertuje z  własnym repertuarem w składzie GGDuo oraz z zespołem Holy Noiz. Współpracuje z chórami gospel, prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą, pisze teksty i tworzy muzykę oraz aranżacje wokalne dla innych artystów. Pojawiła się gościnnie na wielu płytach innych artystów (m.in. The People’s Christian Fellowship Choir z Londynu.
Wojciech Gąsior - basista, aranżer, muzyk sesyjny, multiinstrumentalista, pedagog, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (2009). Pracował z wieloma uznanymi artystami grając jazz, gospel, soul oraz pop-rock. Koncertował m. in. z: Natalią Niemen, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Mieczysławem Szcześniakiem, Andrzejem Lampertem, Ewą Urygą, Mate.O a także z wieloma artystami gospelowymi ze Stanów Zjednoczonych oraz z Wielkiej Brytanii. Występował na wielu festiwalach gospelowych w całej Europie. W latach 2017-2019 był współproducentem i szefem muzycznym trasy koncertowej gospel odbywającej się co roku w sierpniu na terenie Polski, z gwiazdami muzyki gospel z USA. Jest współtwórcą, kierownikiem i producentem muzycznym projektów: Gabi Gąsior & Holy Noiz oraz GGDuo.

Polecamy
Kino nie tylko dla seniora
Mayday 2
Koncert: "Anna Wyszkoni / Marek Jackowski - Oprócz błękitnego nieba"
 Sylwester w Teatrze! "Nerwica natręctw" - przekomiczny spektakl gramy dwukrotnie tego popołudnia i wieczoru
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
Nowiny
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij