• Witamy na nowej stronie Teatru Ziemi Rybnickiej!
  • 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej

Ferenc Lehár "Kraina Uśmiechu". Opera & Balet w Kinie.

11.07.2022 o godz.19.00 zapraszamy na projekcję z cyklu Opera & Balet w Kinie. Ferenc Lehár "Kraina Uśmiechu". Piotr Beczała, jeden z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga, śpiewającego słynną arię „Twoim jest serce me” – to najsilniejszy atut zuryskiego spektaklu „Krainy Uśmiechu”. Drugim jest wysmakowana inscenizacja. Dzieło Ferenca Lehára, autora „Wesołej wdówki”, jest bardzo nietypowe jak na reprezentanta gatunku operetkowego, bo nie ma happy endu. Bilety: 24 zł w przedsprzedaży, 29 zł w dniu projekcji. KUP BILET

Historia wiedenki Lizy, która zakochała się w chińskim księciu i dla niego postanowiła rozpocząć nowe życie w Chinach, nie kończy się dobrze. Dziewczyna nie może pogodzić się z panującymi na chińskim dworze zwyczajami, tak kompletnie odmiennymi od europejskich. Mimo wielkiej i odwzajemnionej miłości do Su-Czonga, Liza postanawia wrócić do Austrii.Przedstawienie przygotowane przez zespół Opery w Zurychu. Występują: Piotr Beczała jako książę Su-Czong, Julia Kleiter jako Liza Lichtenfels, Rebeca Olvera jako Mi, siostra Su-Czonga, Spencer Lang jako hrabia Gustaw von Pottenstein, Cheyne Davidson jako Czang, wuj Su-Czonga, Martin Zysset jako Naczelny Eunuch. Przedstawienie w języku oryginału [niemieckim] z napisami w języku polskim.
Chór Opernhaus Zürich, Przygotowanie chóru: Ernst Raffelsberger. Orkiestra Philharmonia Zürich, dyryguje: Fabio Luisi. Realizatorzy: Andreas Homoki reżyseria, Wolfgang Gussmann scenografia, Wolfgang Gussmann, Susana Mendoza kostiumy, Thomas Bruner współpraca scenograficzna, Franck Evin światło, Tieni Burkhalter projekcje video, Arturo Gama choreografia, Kathrin Brunner dramaturżka.