Ogólnopolski Konkurs Plastyczny 2020

Szanowni Państwo
4 maja 2020 odbyło się posiedznie komisji pokonkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PEJZAŻ PIĘKNIE MALOWANY.

Na konkurs napłynęło 528 prac z 54 placówek oświatowych i kulturalnych oraz kilka prac indywidualnych. Jury podkreśla wysoki poziom prac nadesłanych na konkurs. Jako, że dużą ilość prac charakteryzował wysoki stopień podobieństwa jury postanowiło nagrodzić te, które odznaczały się indywidualnością. Prace, które były blisko siebie pod względem formalnym i estetycznym zostały nagrodzone wyróżnieniami.

Uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, nie jest niestety możliwe ze względu na trwającą w Polsce sytuację. Dlatego nagrodzone prace publikujemy na naszym facebooku w formie wystawy prac online:

Wystawa prac konkursowych online

 

PROTOKÓŁ
z posiedzenia komisji pokonkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „PEJZAŻ PIĘKNIE MALOWANY” 
z dnia 4 maja 2020 roku.

 

Do udziału w komisji konkursowej zaproszone zostały następujące osoby:

  • Dominika Stach – artysta malarz – przewodnicząca jury
  • Dorota Gabriel-Wojciechowska – magister sztuki
  • Danuta Świerczek-Frydrychowicz – przedstawiciel działu artystycznego  

 

Uwzględniając liczbę prac w danej kategorii wiekowej, wyłoniono laureatów w poszczególnych kategoriach:

 

KATEGORIA 4 - 6 lat

Nagrody:

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

WIEK

NAZWA PLACÓWKI

I

Kalina Lis

6

Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie
op. Anna Pechytiak

II

Zuzanna Rawecka

6

Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie
op. Anna Pechytiak

II

Jakub Stoltny

5

Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda”
op. Krystyna Komorowska

III

Maria Lejman

6

Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku,
Filia „Przystanek Maciuś”
op. Danuta Znyk

wyróżnienie

Antoni Orczykowski

4

Niepubliczne Przedszkole „Przyjaciele Puchatka”
w Borkowie
op. Aleksandra Lewandowska, Anna Dobrzyńska

wyróżnienie

Hanna Januszewska

6

Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku
Filia „Przystanek Maciuś”
op. Danuta Znyk

 

KATEGORIA 7 - 9 lat:

Nagrody:

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

WIEK

NAZWA PLACÓWKI

I

Helena Miłowska

8

Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda”
op. Krystyna Komorowska

II

Magdalena Matwiejuk

9

Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt. W. Wysockiego
w Bielsku Podlaskim
op. Daniel Gromacki

III

Marta Stoltny

7

Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda”
op. Krystyna Komorowska

wyróżnienie

Martyna Rzymanek

8

Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda”
op. Krystyna Komorowska

wyróżnienie

Julia Łuszczak

9

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
op. Anna Świca

wyróżnienie

Łucja Ksiądz

9

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
op. Anna Świca

wyróżnienie

Karol Mituła

8

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
op. Anna Świca

wyróżnienie

Patrycja Denkowska

9

Pracownia Plastyczna w Teatrze Ziemi Rybnickiej
op. Barbara Budka

 

KATEGORIA 10 - 12 lat:

Nagrody:

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

WIEK

NAZWA PLACÓWKI

I

Agata Zeman

10

Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda”
op. Krystyna Komorowska

I

Liliana Kaczmarczyk

11

Pracownia Plastyczna w Teatrze Ziemi Rybnickiej
op. Barbara Budka

II

Izabela Pogorzelec

11

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
op. Anna Świca

II

Zuzanna Błaszkiewicz

12

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
op. Anna Świca

III

Magdalena Komosa

12

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
op. Anna Świca

III

Nikola Ożóg

11

Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda”
op. Krystyna Komorowska

wyróżnienie

Karol Kurpanik

11

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej
przy SP nr 6 w Czerwionce-Leszczynach
op. K. Sienkan-Krzakała

wyróżnienie

Agata Pawliczek

11

Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda”
op. Krystyna Komorowska

 

KATEGORIA 13 - 15 lat:

Nagrody:

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

WIEK

NAZWA PLACÓWKI

I

Amelia Wodok

15

Liceum Sztuk Plastycznych w Żorach
op. Katarzyna Wieczorek

II

Maja Celmer

15

Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku,
Filia „Przystanek Maciuś”
op. Danuta Znyk

II

Emila Kapka

14

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
op. Anna Świca

III

Natalia Rośkowicz

15

Liceum Sztuk Plastycznych w Żorach
op. Katarzyna Wieczorek

wyróżnienie

Weronika Ujma

13

Szkoła Podstawowa nr 46 w Częstochowie
op. Beata Mielczarek

wyróżnienie

Hanna Wielgat

15

Dom Kultury w Łapach
op. Ewa Stranc

wyróżnienie

Lidia Staszewska

13

Zespół Szkolno – Przedszkolny
w Gminie Ornontowice
Op. Monika Taistra-Łyko

 

KATEGORIA 16 - 19 lat:

Nagrody:

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

WIEK

NAZWA PLACÓWKI

I

Mateusz Wolniaczyk

17

Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej
op. Anna Wolniaczyk

II

Marcin Jurczyk

17

Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda”
op. Krystyna Komorowska

III

Mateusz Pawela

17

Pracownia Plastyczna GiR-a
Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
op. Milada Więckowska

 

KATEGORIA SPECJALNA:

Nagrody:

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

WIEK

NAZWA PLACÓWKI

I

Aleksandra Maliszewska

12

Zespół Szkół nr 12 w Koszalinie
op. Elżbieta Turek

II

Krzysztof Niemirski

11

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Pruszkowie
op. Anna Bąbrych

III

Klaudia Rosa

18

Publiczny Specjalny Ośrodek
Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach
op. Daria Stangreciak

III

Oskar Floręcki

24

Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku,
Filia „Przystanek Maciuś”
op. Danuta Znyk

wyróżnienie

Mateusz Świderski

16

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Pruszkowie
op. Grażyna Rzepińska

wyróżnienie

Jakub Kozłowski

17

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Pruszkowie
op. Grażyna Rzepińska

wyróżnienie

praca zbiorowa

-

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23
w Jastrzębiu-Zdroju
op. Natalia Budziszewska, Mirosława Mira-Chrobok

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto RybnikKultura.rybnik.euGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij