Byk. Spektakl wg tekstu Szczepana Twardocha. W roli głównej Robert Talarczyk
Gwara śląska na wesoło. Powiatowy Turniej Kabaretowy Kół Gospodyń Wiejskich powiatu rybnickiego

Spektakl baletowy "Notre Dame de Paris-Esmeralda" - Ukraiński Teatr Baletowy "PREMIERA"

16.07.2022, godz.19.00. zapraszamy na "Notre Dame de Paris-Esmeralda" - spektakl baletowy w wykonaniu Ukraińskiego Teatru Baletowego "PREMIERA"
Balet "Notre Dame de Paris-Esmeralda" łączy muzykę dwóch kompozytorów i przełomową choreografię. U jego podstaw znajdują się motywy powieści Victora Hugo, znanej również pod tytułem "Katedra Notre Dame", której akcja występuje w późnym średniowieczu. Według samego autora jest to "obraz XV-wiecznego Paryża i XV-wiecznego jako całości, przez pryzmat tego miasta". Istotą powieści jest historia miłości archidiakona Klaudiusza Frollo do pięknej cyganki Esmeraldy. W powieści wydanej w 1831 roku mowa jest o nietypowych jak na tamte czasy problemach fatalnego pragnienia i tolerancji. muzyka: C. Puni, M. Jarre. Bilety: od 95 do 170 zł | KUP BILET

Ukraiński Teatr Baletowy "PREMIERA"
https://ubt-premiera.com/

Drodzy miłośnicy Baletu, w związku z rosyjską agresją na Ukrainie-większość teatrów i sal koncertowych w Europie ogłosiła bojkot całej rosyjskiej kultury. Podobnie solidaryzujemy się z cywilizowanym światem, potępiającym przemoc, jaką czynią rosyjscy okupanci na Ukrainie. W związku z tą sytuacją zamiast Baletu Czajkowskiego "Jezioro łabędzie" odbędzie się premiera baletu klasycznego "Notre Dame de Paris". Mamy głęboką nadzieję, że nas zrozumiecie i wesprzecie w tym działaniu. Bardzo prosimy o zachowanie wcześniej zakupionych biletów, które zachowają ważność na balet “Notre Dame de Paris”. Jesteśmy pewni, że ta wspaniała opowieść baletowa o wiecznej miłości, dostarczy wszystkim widzom wielu wspaniałych niezapomnianych wrażeń. Środki uzyskane ze sprzedaży biletów zostaną wykorzystane na wsparcie armii ukraińskiej.

Teatr Baletu został założony w 2014 roku przez czołowego solistę Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Solomii Kruszelnickiej, Ludowego Artysta Ukrainy, prof. Oleg Petryk. Repertuar Baletu:
"Notre dame de Paris", "Jezioro łabędzie", "Dziadek do orzechów", "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", "Don Kichot", "Kopelia", "Szacherezada", "Carmen Suite", "Gisele", "Śpiąca piękna", "Korsarz", "Romeo i Julia", "Spartakus". Ukraiński Teatr Baletowy "Premiera" koncertował w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Chinach. i w innych krajach. W czasie swojego istnienia teatr wystawił ponad 380 spektakli za granicą Ukrainy. Uczestnikami projektów Teatru baletu są znani ukraińscy i europejscy tancerze.
choreografia: Siemion Drechin, redakcja choreograficzna Wiktora Szczerbakowa.
libretto (na podstawie powieści Wiktora Hugo-Katedra NMP), Wiktor Szczerbakow

Polecamy
Strażak Sam na Żywo - Przygoda na Biwaku
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook Instagram YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto Rybnikhalo! RybnikGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij