Krzysztof Popek Project with special guests
Zwierzyniec
Mamma Mia! Sezon Mija!
Rafael Wojaczek Big Band
Jak dwie krople...
Kwartet

Adam Oleś hurdu_hurdu czyli godka śląsko w jazzie i nie tylko

25 listopada o 18.00 wystąpi Adam Oleś hurdu_hurdu czyli godka śląsko w jazzie i nie tylko.
Twórcą projektu jest Adam Oleś - wiolonczelista, aranżer, czasami pianista, kojarzony z środowiskiem jazzowym, odpowiedzialny za zestrojenie 2 projektów: "Dobrej Nocy i Sza " (z udziałem Grażyny Auguścik) i "Adam Oleś hurdu_hurdu". Współpracował i koncertował między innymi z Grażyną Auguścik, Jarkiem Besterem, Jorgosem Skoliasem, Grzegorzem Karnasem, Dominikiem Wanią, Markiem Stryszowskim, i.in. Ostatnio kieruje szeroko rozumianym hurdu_Składem, w ramach projektu hurdu_hurdu, w którym postanowił sięgnąć do korzeni śląskiego folku i wykorzystać niektóre motywy dla stworzenia własnej, intrygującej wersji projektu inspirowanego śląskością.
Projekt jest próbą stworzenia kolażu godki śląskiej, prostych melodii ziemi pszczyńskiej oraz współczesnej aranżacji. Efekt bywa zaskakujący, zwłaszcza że w niektórych utworach zespołowi towarzyszą oryginalne śpiewaczki regionalnego zespołu „Radostowianki”, kierowanego przez pasjonatkę śląskości , panią Jadwigę Masny. Reszty dopełniają muzycy , którzy dali się uwieść temu pomysłowi - wokalistka Dominika Kierpiec-Kontny , wykonująca z dużym wdziękiem i swadą ową silesianę, pianista Bogusław Kaczmar, saksofonista Radek Nowicki, gitarzysta Mateusz Szczypka oraz perkusjonista Sławomir Berny, dodający niezbędnych kolorów i przypraw. Wszystko po to aby całość nie tylko zadziwiała ale i na nowo odkrywała to co wydaje nam się dobrze znane.
Omawiany projekt został wydany w 2012 roku (Falami) i zdobył III nagrodę w konkursie na „Folkowy Fonogram Roku” organizowanym przez Polskie Radio Program 2 , w ramach konkursu „Nowa Tradycja 2013”, na którym wokalistka Dominika Kierpiec-Kontny otrzymała również wyróżnienie indywidualne.

Polecamy
Czworo do poprawki
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto RybnikKultura.rybnik.euGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij