Kino Seniora

maj 2018

28.05.2018, godz. 13.00

Święty niezłomny(2016)

Reżyseria: Pablo Moreno
Produkcja: Hiszpania
Obsada: Raúl Escudero, Elena Furiase, Miguel Berlanga, Fran Calvo, Silvia Garcia, Elías Fernández, Antonio Reyes, Juan Lombardero.

Rok 1901, ksiądz Pedro Poveda zaczyna posługę kapłańską wśród ubogich mieszkańców jaskiń miasteczka Guadix. Wkrótce decyduje się podjąć działania na rzecz edukacji kobiet oraz biednych dzieci. Szybko okazuje się, że nie wszyscy popierają starania duchownego… Historia życia hiszpańskiego księdza, który w 2003 roku został ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II.

Czas trwania: 1 godz. 56 min

czerwiec 2018

4.06.2018 godz. 13.00
Jestem najlepsza. Ja, Tonya. (2017)

reżyseria: Craig Gillespie
Prod: USA
Czas trwania 1 godz. 59 min
Obsada: Margot Robbie, Sebastian Stan, Allison Janney, Julianne Nicholson,  Paul Walter Hauser

Występ Toni Harding w krajowych kobiecych mistrzostwach łyżwiarstwa figurowego na lodzie zostaje zagrożony z powodu interwencji byłego małżonka. Tonya Harding, amerykańska mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jedna z największych pretendentek do olimpijskich medali, znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Nikt jednak nie spodziewał się jak daleko zdolna jest się posunąć w walce o medale.

11.06.2018, godz. 13.00
Podatek od miłości (2018)

Reżyseria: Bartłomiej Ignaciuk
Prod. Polska
Czas trwania: 1 godz. 41 min
Obsada: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska,   Michał Czernecki, Magdalena Różczka, Weronika Rosati, Magdalena Popławska, Grażyna Wolszczak.

Kim tak naprawdę jest Marian (Grzegorz Damięcki)? Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może – po prostu – sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara (Aleksandra Domańska). Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? 

18.06.2018, godz.13.00
Plan B (2018)

Reżyseria: Kinga Dębska
Prod. Polska
Czas trwania 1 godz. 25 min
Obsada: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska, Krzysztof Stelmaszyk,      Małgorzata Gorol, Adam Cywka, Paulina Walendziak

Bohaterów poznajemy kilkanaście dni przed walentynkami, w chwili gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego - coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia, Mirek, Klara i Agnieszka spotykają na swojej drodze ludzi (i zwierzęta!), którzy dają im nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

25.06.2018 godz. 13.00
Do zakochania jeden krok (2018)

Reżyseria:  Richard Loncraine
Prod. Wielka Brytania
Czas trwania: 1 godz. 51 min
Obsada: Imelda Staunton, Timothy Spall, Celia Imrie, David Hayman, John Sessions, Joanna Lumley, Josie Lawrence, Indra Ové.

Sandra jest szczęśliwą sześćdziesięciolatką, obraca się wśród śmietanki towarzyskiej, ma bogatego męża i piękny dom. Wszystko zmienia się, się gdy podczas jednego z przyjęć przyłapuje małżonka na zdradzie z jej najlepszą przyjaciółką. Z dnia na dzień traci swoje wystawne życie i musi przeprowadzić się do siostry, której nie widziała od lat. I chociaż Bif mieszka w warunkach, do jakich Sandra nie przywykła, to właśnie dzięki niej i jej zwariowanym przyjaciołom odkryje radość z życia i… pasję do tańca! Być może pojawi się też szansa na nową miłość?

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto RybnikKultura.rybnik.euGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij