Jazz w Teatrze

22.03. o godz. 19.00 zapraszamy na koncert Confusion Project feat. Andriey Konstantinov

To drugi w z cyklu koncertów Jazz w Teatrze w 2017 roku. Wystąpi Confusion Project z gościnnym udziałem rosyjskiego saksofonisty Andrieja Konstantinowa. Zespół powstał w 2013 roku, w Trójmieście i od tamtego czasu zyskał sporą rozpoznawalność wśród jazzowych słuchaczy w Polsce i za granicą. Ambicją zespołu jest ukazanie muzyki Jazz-Fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie. Confusion Project tworzą: Michał Ciesielski - fortepian, Paweł Urowski - gitara basowa, Adam Golicki - perkusja. Bilety: 20 zł i 10 zł (ulgowy) KUP BILET

04.04. o godz. 19.00 zapraszamy na koncert tria: Kuba Więcek, Michał Barański, Łukasz Żyta.

Kolejny z cyklu koncertów Jazz w Teatrze z udziałem rybnickiego saksofonisty młodego pokolenia, Kuby Więcka. Tym razem Kuba wystąpi w roli leadera swojego trio, w kórym grają również Michał Barański na kontrabasie i Łukasz Żyta na perkusji. Będzie to koncert premierowy najnowszej płyty zespołu.

Kuba Więcek - urodzony w Rybniku, saksofonista i kompozytor. Student prestiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. Laureat wielu nagród oraz międzynarodowych konkursów. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak Lee Konitz, Steve Lehman czy David Binney. Koncertował w niemalże całej Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Współpracował z Mikiem Sternem, Ralphem Alessim, Giladem Hekselmanem oraz wieloma innymi. W wieku siedmiu lat rozpoczął naukę w klasie wiolonczeli, którą cztery lata później porzucił dla saksofonu. Zgłębiając tajniki muzyki klasycznej wykształcił warsztatową biegłość kształtując jednocześnie muzyczną wrażliwość.

Przygodę z muzyką jazzową rozpoczął w wieku 17 lat od warsztatów w Puławach i Chodzieży, gdzie miał okazję nawiązać kontakt z młodymi muzykami studiującymi w Danii, co zainspirowało go do kontynuowania nauki za granicą. Po ukończeniu liceum wyjechał na studia do Amsterdamu, gdzie na tamtejszej uczelni mógł szlifować swój warsztat i pogłębiać znajomość problematyki gatunku. Poszukując artystycznej możliwości wyrażania siebie podjął pierwszą podróż do Nowego Jorku, a swe obowiązki studenta przeniósł do Kopenhagi.

Teraz swój czas dzieli pomiędzy te dwa miasta a Warszawę, w której mieszka od roku, aktywnie uczestnicząc w życiu kulturalnym stolicy. Jest uważnym obserwatorem poszukującym inspiracji w otaczającym go wielobarwnym świecie. Czerpie doświadczenia z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski czy jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip-hopie, dlatego w jego prywatnym zbiorze muzycznym nagrania Johna Coltrane’a, Charlie’ego Parkera leżą obok płyt takich artystów jak Steve Reich, Brian Eno, Tom Waits, Bon Iver, Flying Lotus czy Kanye West. Album „Another Raindrop” jest jego debiutem fonograficznym. Bilety: 20 zł i 10 zł młodzież KUP BILET

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook YouTube
Polub nas na Facebooku
Miasto RybnikKultura.rybnik.euGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij