Jazz w Teatrze

Partnerem 33. Silesian Jazz Meeting jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

22-24.11. 2018, 33. Silesian Jazz Meeting

Steve Coleman & Five Elements gwiazdą 33. Silesian Jazz Meeting!

Tegoroczny, 33. Silesian Jazz Meeting zapowiada się niezwykle interesująco. Swoją obecność zapowiedzieli: legendarna jazz rockowa formacja Laboratorium, Artur Dutkiewicz Trio, międzynarodowa grupa KK Pearls, Zespół wokalny 6na6 & Paweł Tomaszewski Band feat. Wojciech Myrczek. "Wisienką" na jazzowym torcie będzie finałowy koncert saksofonisty Steve'a Colemana & Five Elements.
Partnerem 33. Silesian Jazz Meeting jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Szczegółowy program 33. Silesian Jazz Meeting

22.11. godz. 19.00
Zespół wokalny 6na6 & Paweł Tomaszewski Band feat. Wojciech Myrczek
Bilety: 30 zł w przedsprzedaży do 21.11. | 40 zł w dniu koncertu. KUP BILET
23.11. godz. 18.00
K&K Pearls
Laboratorium
Bilety: 40 zł w przedsprzedaży do 22.11. | 50 zł w dniu koncertu. KUP BILET


23.11. godz.21.00
Jam Jession 33. Silesian Jazz Meeting. Bawimy się przy muzyce improwizowanej z udziałem zespołu Jan Cichy Session. Muzycy z instrumentami mile widziani. Liczba miejsc ograniczona. Bilety: 10 zł. Zapraszamy. KUP BILET

24.11. godz. 18.00
Artur Dutkiewicz Trio "Traveller"
Steve Coleman & Five Elements
Bilety: 50 zł w przedsprzedaży do 23.11. | 60 zł w dniu koncertu. KUP BILET
Współorganizatorem koncertu Steve'a Colemana jest Jazz i Okolice

11 stycznia 2019 r. godz. 19.00, Jazz w Teatrze: Maciek Pysz & Daniele di Bonaventura

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Jazz w Teatrze. Wystąpią: Maciek Pysz - gitara i Daniele di Bonaventura - bandoneon/fortepian. W tej ekscytującej nowej współpracy Maciek Pysz i Daniele di Bonaventura odkrywają wyjątkowy świat dźwiękowy bandoneonu i gitary akustycznej. Jest to specjalne spotkanie dwóch muzycznych światów i kultur ciągnących inspiracje z jazzu, świata, muzyki ludowej i klasycznej. Obaj kompozytorzy reinterpretują istniejący, własny materiał oraz eksplorują muzykę innych kompozytorów, takich jak Ralph Towner. Charakterystyczne spotkanie tych dwóch instrumentów pozwala wykonawcom skupić się na przestrzeni, której dostarcza brak sekcji rytmicznej. Słuchacze mogą spodziewać się intymnej, szczerej i energicznej muzyki granej z przekonaniem i rozmachem. W październiku 2017 r. ukazał się ich debiutancki "Coming Home" wydany przez włoską wytwórnię Caligola Records. Bilety: 15 zł ulgowe i 25 zł normalne. KUP BILET

Pochodzący z Rybnika Maciek Pysz, to gitarzysta i kompozytor znany z jasnego lirycznego frazowania, a także pomysłowych kompozycji filmowych. Występował z wieloma wspaniałymi muzykami takimi jak Tim Garland, Francois Arnaud czy Daniele di Bonaventura – z którym to fantastycznym bandeonistą wystąpi w Gliwicach. Artysta grał na festiwalach w Wielkiej Brytanii, Francji i we Włoszech.

Daniele di Bonaventura, pojawia się na drugim albumie Pysza – „A Journey”. Ten album, wydany przez Dot Time Records, zebrał znakomite opinie. Daniele di Bonaventura urodził się we Włoszech (Fermo, Marche) i jest kompozytorem, aranżerem, pianistą i bandoneonistą. Od początku swojej muzycznej kariery zafascynowany był muzyczną improwizacją. Studiował muzykę klasyczną od ósmego roku życia, uczył się gry na fortepianie, wiolonczeli, ale również dyrygowania orkiestrą. Zakres jego aktywności muzycznych rozciąga się od muzyki klasycznej aż po muzykę współczesną, poprzez jazz, tango, muzykę świata i teatr, kino oraz taniec.

Maciek Pysz & Daniele di Bonaventura

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto RybnikKultura.rybnik.euGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij