III Koncert edukacyjny Filharmonii Rybnickiej

22 marca o godz.9.00 i 11.00 zapraszamy na "Opowieść o małym Fryderyku..." - III koncert edukacyjny z cyklu "Filharmonia jest dla Ciebie". Koncert poświęcony jest muzyce Fryderyka Chopina, najwybitniejszego polskiego kompozytora, którego nazwisko znają dzieci na całym świecie. Wykonawcy: Filharmonia Rybnicka, Jarosław Praszczałek - dyrygent i prowadzący, Wojciech Świętoński - fortepian. W programie: Fryderyk Chopin- I i II koncert fortepianowy (fragmenty). Zgłoszenia grup pod nr. Tel. 32 43 32 724 lub email: organizacjawidowni@tzr.rybnik.pl

PROGRAM CYKLU

Podczas kolejnego koncertu edukacyjnego słuchacze poznają historię małego Fryderyka, od jego chrztu w Brochowie, przez dzieciństwo w Żelazowej Woli, młodość w Warszawie, aż po sukcesy muzyczne w najpiękniejszych salach koncertowych Europy. Muzyce i słowu będą towarzyszyć obrazy z życia Chopina i zdjęcia miejsc, w których przebywał. Pokażemy, że pracą i wytrwałością każdy może spełnić marzenia. Dlatego warto mieć marzenia!

"Filharmonia jest dla ciebie", to cykl czterech koncertów edukacyjnych muzyki klasycznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (w sezonie 2018/2019). W ramach wolnych miejsc zapraszamy również melomanów, którzy dysponują czasem o tak nietypowej porze.
To nawiązanie do najlepszych tradycji koncertów edukacyjnych, prowadzonych przez słynnych mistrzów batuty w różnych krajach świata, między innymi do cyklu telewizyjnego „Nie taki diabeł straszny”, prowadzonego przez Henryka Czyża, czy „Young People’s Concerts”, którego gospodarzem był Leonard Bernstein. W całej Polsce koncerty szkolne są organizowane wszędzie tam, gdzie jest miejscowa Filharmonia. To forma obcowania z muzyką klasyczną, przygotowana z myślą o młodzieży szkolnej. Spotkania w filharmonii przybliżają młodzieży świat dźwięków, prezentują bogate instrumentarium i uzupełniają jej edukację. Koncerty organizowane są tak, aby w atrakcyjny sposób przybliżyć świat muzyki klasycznej, pobudzić wyobraźnie młodych ludzi, wykształcić nawyk świadomej i krytycznej percepcji sztuki, a co za tym idzie, tworzyć przestrzeń do budowania publiczności dla artystycznych produkcji.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto RybnikKultura.rybnik.euGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij