• Witamy na nowej stronie Teatru Ziemi Rybnickiej!
  • 60 lat Teatru Ziemi Rybnickiej
Wystawa

Wernisaż wystawy Zespołu Malarskiego ObliczaGaleria Oblicza

Martwa natura - Interpretacje

oprawa muzyczna:
duet IRLANDER

Wernisaż połączony z otwarciem wystawy GOBELINÓW Katarzyny Lis-Lachowicz, (Galeria Sztuki).

Terminy
  • 9.04.2024, godz. 18.00

Martwa natura – Interpretacje
Na wystawie zobaczymy 25 kompozycji przedstawiających ten jeden z najpiękniejszych w dziejach sztuki gatunków malarskich. Martwa natura w malarskiej, rysunkowej i graficznej formie, w interpretacji członków zespołu „Oblicza”, to temat przygotowanej ekspozycji.
Na wystawie możemy zobaczyć, jak w różnorodny i ciekawie plastyczny sposób, wzbogacony o wyobraźnię i kreatywność, członkowie zespołu uchwycili piękno przedmiotu. Funkcjonowanie w Obliczach zawsze było demokratyczne. Prezentowane więc prace, nie bez kozery cechują się dużą różnorodnością: jedne ekspresyjne i wyraziste, a obok nich wręcz w sposób akademicki wystudiowane płótna. Wszystkie uchwycone przedmioty i obiekty w pracach artystów z Oblicz stały się okazją do ciekawych oraz niepowtarzalnych rozwiązań plastycznych.


Barbara Budka
Opiekun artystyczny
Zespołu Malarskiego „Oblicza”


W wystawie udział biorą:
Barbara Budka, Anna Cyran-Polnik, Bernadeta Długosz-Włodarczyk, Kazimiera Drewniok-Woryna, Halina Drużbicka, Śp. Andrzej Dyrcz, Elżbieta Froncz-Baron, Teodor Godziek, Rafał Górecki, Iwona Horyśniak, Monika Horyśniak, Sylwia Karwot, Elżbieta Koch, Barbara Kowalczyk, Anna Lepiarczyk, Bogumiła Nieżychowska, Beata Piksa, Kazimierz Piksa, Elżbieta Prucnal, Tadeusz Raś, Izabela Szewców, Sonia Tattam


wstęp wolny, wystawa potrwa do 14.05.2024 r.