Krzysztof Popek Project with special guests
Zwierzyniec
Mamma Mia! Sezon Mija!
Rafael Wojaczek Big Band
Jak dwie krople...
Kwartet

Wystawa prac ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PORTRETY

9 marca, godz. 17.30 wernisaż prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie oraz wręczenie nagród laureatom. Oprawa muzyczna: Paweł Sośniak - śpiew. Galerii "Oblicza", Teatr Ziemi Rybnickiej, wstęp wolny, wystawa potrwa do 3 kwietnia.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy laureatom.

Wyniki konkursu:

 PROTOKÓŁ

Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Portrety”

Z DNIA 22 LUTEGO 2017 ROKU

Do udziału w komisji konkursowej zaproszone zostały następujące osoby:

  • Grażyna Zarzecka – artysta plastyk – przewodnicząca jury
  • Danuta Świerczek-Frydrychowicz – kierownik działu artystycznego
  • Ewa Wojaczek – kulturoznawca

 

Na konkurs napłynęło 1249 prac z 129 placówek oświatowych i kulturalnych. Komisja dokonała oceny prac w poszczególnych kategoriach wiekowych – zgodnie z założeniami regulaminu –biorąc pod uwagę oryginalność ujęcia tematu, walory plastyczne i zastosowane rozwiązania formalne.

Po przeprowadzeniu analizy prac, uwzględniając liczbę prac w danej kategorii wiekowej, wyłoniono laureatów w poszczególnych kategoriach:

 

KATEGORIA 4 - 6 lat

Nagrody:

 

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

WIEK

NAZWA PLACÓWKI

I

Patrycja Korzan

6

Młodzieżowy Dom Kultury, Lubin

op. Anna Pechytiak

II

Alicja Florczak

6

OPP Zespół „Przygoda” w Rybniku
op. Krystyna Komorowska

III

Marion Pietrykowska

5

Młodzieżowy Dom Kultury, Płock

wyróżnienia

Natalia Hinrle

5

Przedszkole Niepubliczne „Pałacyk”
op. Katarzyna Markiewicz - Jarocka

 

Klara Łajczak

5

Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Mikołów

Op. Bogna Bielecka

 

Maryla Podolska

6

Szkoła Podstawowa nr 64, Bydgoszcz

Op. Katarzyna Satke

 

Andrzej Oleś

6

Młodzieżowy Dom Kultury, Rybnik

op. Milada Wieckowska

 

Maja Tosta

 

6

Szkoła Podstawowa nr 9, Żory

op. Aleksandra Sojka

 

Marlena Petridi

6

Pałac Młodzieży, Katowice

op. Joanna Lubowska-Dziewierska

 

Helena Białas

6

Pracownia Plastyczna, Teatr Ziemi Rybnickiej

op. Barbara Budka

 

KATEGORIA 7-9 lat:

Nagrody:

 

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

WIEK

NAZWA PLACÓWKI

I

Nikola Gabor

7

Pracownia Plastyczna, Teatr Ziemi Rybnickiej

op. Barbara Budka

II

Agata Zeman

7

OPP Zespół „Przygoda” w Rybniku

op. Krystyna Komorowska

III

Pola Chwalisz

8

Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Przemyśl

op. Halina Dębicka

wyróżnienia

Kalina Nawrot

8

Młodzieżowy Dom Kultury, Lubin

op. Anna Wiśniewska

 

Julia Strugała

9

Pracownia Plastyczna, Teatr Ziemi Rybnickiej

op. Barbara Budka

 

Inga Radomska

7

OPP Zespół „Przygoda” w Rybniku

op. Katarzyna Michalik-Kiszka

 

Natalia Ganiek

7

Szkoła Podstawowa nr 9, Żory

op. Aleksandra Sojka

 

Martyna Kostek

8

Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj

op. Anna Świca

 

Wiktoria Wolniaczyk

7

Szkoła Podstawowa nr 30, Dąbrowa Górnicza

op. Anna Wolniaczyk

 

Lena Pączkowska

7

Młodzieżowy Dom Kultury, Płock

op. Danuta Znyk

 

KATEGORIA 10-12 lat:

Nagrody:

 

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

WIEK

NAZWA PLACÓWKI

I

Mateusz Pawłowicz

12

Pałac Młodzieży, Katowice

op. Lesław Molęda

II

Kamil Romanik

11

Pracownia Plastyczna, Teatr Ziemi Rybnickiej

op. Barbara Budka

III

Alicja Pieńko

10

Młodzieżowy Dom Kultury, Lubin

op. Anna Pechytiak

wyróżnienia

Julia Kuzemczak

10

Młodzieżowy Dom Kultury, Rybnik

op. Ewa Tomas-Modlich

 

Mateusz Fryźlewicz

10

Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ

op. Maria Mrożek

 

Szymon Bizon

12

Młodzieżowy Dom Kultury, Rybnik

op. Ewa Tomas-Modlich

 

Julia Ostrowska

12

Młodzieżowy Dom Kultury, Chełm

 

 

Zofia Dądela

11

Miejski Ośrodek Kultury,

op. Renata Włóka

 

Gabriela Siwiec

12

Szkoła Podstawowa nr 2, Bielsk Podlaski

op. Daniel Gromacki

 

 

KATEGORIA 13-15 lat:

Nagrody:

 

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

WIEK

NAZWA PLACÓWKI

I

Julia Mazur  

15

Gimnazjum w Pszczółkach

op. Danuta Wasilewska

II

Klaudia Kicińska

15

Miejski Ośrodek Kultury, Kłobuck,
op. Renata Włóka

III

Mirosława Olko

15

Zespół Szkół Plastycznych, Katowice

 

wyróżnienia

Dawid Brzeziński

14

Młodzieżowy Dom Kultury, Rybnik

op. Ewa Tomas-Modlich

 

Wiktoria Porembska

15

Państwowe Ognisko Plastyczne, Rydułtowy

op. Anna Miguła

 

Karolina Kołtuska

13

Młodzieżowy Dom Kultury, Chełm

op. Elżbieta Krzywiecka

 

Wiktoria Salzberg

14

Zespół Szkół Plastycznych, Katowice

 

 

 

KATEGORIA 16-19 lat:

Nagrody:

 

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

WIEK

NAZWA PLACÓWKI

I

Filip Kurzawa

17

 

Liceum Plastyczne, Supraśl

 

II

Zuzanna Adamska

16

Liceum Plastyczne, Supraśl

Op. Marta Muszyńska-Józefowicz

III

Marlena Kostrzewa

17

Pracownia Plastyczna GiR-a

Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

op. Milada Więckowska

wyróżnienia

Maria Wolna

19

Państwowe Ognisko Plastyczne, Rydułtowy

op. Franciszek Nieć

 

Łukasz Mrożek

18

Państwowe Centrum Kultury, Nowy Targ

op. Maria Mrożek

 

Karolina Lubańska

16

Zespół Szkół Plastycznych, Katowice

 

 

Igor Półkotycki

16

Zespół Szkół Plastycznych, Katowice

 

 

Magdalena Gołaszewska

17

Liceum Plastyczne, Supraśl

op. Urszula Wyrzykowska

 

 

KATEGORIA SPECJALNA:

Nagrody:

 

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

WIEK

NAZWA PLACÓWKI

I

Angelika  Kwiatkowska

19

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Wyszków

Op. Marzena Szulc

II

Ewa Brynkos

14

ZPSWR w Wodzisławiu Śląskim
op. Barbara Budka

III

Agnieszka Parma

11

Warsztaty Terapii Zajęciowej, Gorzyce
op. Marek Grzebyk

wyróżnienia

Oliwia Śmieja

13

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Dąbrowa Górnicza

op. Agnieszka Mucha

 

Sylwia Powierza

19

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Wyszków

Op. Marzena Szulc

 

Kamila Anioł

15

Zespół Szkół nr 6 w Rybniku

op. Adriana Kowalczyk

 

Aron Baszczok

21

Zespół Szkół nr 6 w Rybniku

op. Adriana Kowalczyk

 

Ewelina Łukasik

17

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Myślenice

op. Agata Pindela

 

Tomasz Glenc

20

Zespół Szkół nr 6 w Rybniku

op. Adriana Kowalczyk

 

 

Uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, odbędzie się 9 marca 2017 roku o godzinie 17.30 w galerii „Oblicza” w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Na uroczystość zaproszeni zostaną autorzy nagrodzonych prac i ich opiekunowie oraz rodzice. Na tym posiedzenie Komisji Konkursowej zakończono.

 

 

 

 

Wernisaż wystawy Portrety

Polecamy
Czworo do poprawki
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto RybnikKultura.rybnik.euGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij