Gala Rondskarów - pierwsza edycja wręczenia nagród Ultramaratonu 40 Rybnickich Rond oraz prezentacja filmu #wkołomacieju.

1.09.godz. 18.00, Gala Rondskarów - pierwsza edycja wręczenia nagród oraz prezentacja filmu z trzeciego Ultramaratonu 40 Rybnickich Rond pod roboczym tytułem #wkołomacieju. Scenariusz - Krystian Stawarczyk i Piotr Puchała. Realizacja i obróbka: Maciej Żmijewski, Uzależniony od ruchu. Pomysł organizacji Ultramaratonu powstał w 2017 roku. Ideą biegu jest promocja miasta Rybnik, a w szczególności architektury związanej z rondami drogowymi. Organizator: CPJ Team. Wstęp wolny

Rybnik posiada największą liczbę rond w Polsce i stąd pomysł, by pokazać je od strony biegaczy. Wydarzenie jest jedynym w świecie w swojej kategorii. Odbywa się w dniu Zielonych Świątek i od trzech lat dynamicznie się rozwija, przyciągając coraz większe grono biegaczy, kibiców i osób wspierających. Od momentu powstania, impreza jest bezpłatna uczestników. Wszelkie gadżety znajdujące się w pakietach startowych pozyskiwane są od ludzi przychylnych idei biegania. Start tegorocznego biegu był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Zawodnicy zgromadzeni na torze żużlowym stadionu miejskiego wystartowali po podniesieniu taśmy maszyny startowej, używanej podczas zawodów żużlowych. Meta biegu znajdowała się na rybnickim rynku, i aby do niej dotrzeć należało pokonać prawie 70 km i odwiedzić ponad 40 rybnickich rond.

Polecamy
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
dopisz się do naszego newslettera
Social Media
Facebook YouTube
Polub nas na Facebooku
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dopisz się do naszego newslettera Zapisz się
Miasto RybnikKultura.rybnik.euGazeta RybnickaDKF Ekran
Karta Dużej RodzinyKarta Seniora
NowinyRybnik.com.pl
TVT Telewizja RegionalnaRadio 90
zamknij